Svět brouků

Svět brouků https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169137/svet-brouku-169137.JPG 5 5 1

Čtivě psaná knížka, provázená desítkami fotografií, dává nahlédnout do zajímavého a poměrně málo známého světa brouků, kterých jen u nás žije na 7000 druhů. Hovoří o jejich největších i nejmenších představitelích, o vzácných druzích, o způsobu života brouků, o jejich péči o potomstvo, o škodlivosti a užitečnosti některých druhů. Radí také, jak, kdy a kde brouky sbírat, jak je preparovat a určovat. 32 s. fot. a barev. fot. příl.... celý text

milan3144
23.08.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, která čtenáře seznámí s tímto hojným živočišným zastoupením na naší planetě. Na úvod nám představí řád brouků a charakteristiku jejich zástupců, stavbu těla, názvy a systém. V dalších kapitolách se už kniha zabývá různými druhy, většinou dle jejich biotopu, a uvádí leckteré zajímavosti a složité a rafinované postupy v jejich vývoji a životních strategií. V závěru kniha seznámí čtenáře se základy entomologického vybavení a způsobu získávání, preparace a následného zafixování brouků do sbírky, včetně jejího správného popisu a péče.
Musím jen napsat, že kdyby kniha byla koncipována dnešním moderním způsobem, kde jsou fotografie, kresby a ilustrace vkládány přímo do stran, kde se o zobrazeném píše, a kdyby byla právě o tyto prvky bohatší, tak by byla jednou z těch knih, ke kterým bych se velice často vracel, abych se pokusil zjisti informace o nějakém pozorovaném jedinci či skupině brouků.
Jinak bezesporu zajímavé na informace. Snad jen zaměňování významu slov pěstovat/chovat mi přišlo trochu podivné.
Pěkné čtyři hvězdy.

brouci