Národ v lénu bohů

Národ v lénu bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37671/narod-v-lenu-bohu-37671.jpg 4 18 5

Autor ve své knize pátrá po prapůvodu českých kmenů, zjišťuje kam až dosahují naše kořeny. Předkládá netradiční úvahu o minulosti a původu našeho národa. Současně přináší i zamyšlení o smyslu toho, co děláme, kam spějeme a doufá, že ve čtenářích vzbudí alespoň trochu hrdosti a obdivu k těm, z nichž pocházíme. 4. vydání... celý text

coquus
01.08.2020 5 z 5

Zajímavý alternativní pohled na naše nejstarší dějiny. Jestli bylo cílem autora vyvolat pochybnosti typu "A co když bylo všechno trochu jinak, než jak se nám předkládá?", tak v mém případě to docela zafungovalo. Netvrdím, že má ve všem pravdu, ale taky netvrdím, že má ve všem pravdu oficiální výklad dějin. Člověk si uvědomí, že naši předkové tady vzdorovali a drželi svoje tradice, kulturu a životní prostor stovky, možná tisíce let, a ani náš úkol dnes není jiný. Kniha je každopádně čtivě napsaná a každému zájemci o historii, který k ní má má trochu otevřený přístup, ji mohu doporučit.

Mirbu
27.12.2018 4 z 5

Zajimavá kniha o dávných časech našeho národa. Je jedno zda se jedná o nepodložená fakta a kus fikce nebo skutečnost. Vždyť i Staré pověsti české jsou více či méně nepodložené fikce a přesto je lidé berou jako naší historii. Jde o povznesení hrdosti a ducha našeho národa. Právě proto je Jirásek sepsal. A tak beru i tuto Wiesnerovu knihu.

Midudedi
27.06.2018 4 z 5

Jedna z méně zajímavých knih autora, jsou i lepší.

Co je ale důležité, bez ohledu na to, jak si kdo vyhodnotí předkládaná fakta, je několik myšlenek prolínajících se knihou: školní a oficiální dějepis je nesnášenlivé dogma, ne vždy podložené fakty - učte se, ale kriticky. Smyslem života člověka je být lepším, smyslem života národa je tvořit lepší místo k žití. Co komu provedeš, to se ti vrátí. A nejsme méněcenný národ jen proto, že nám to germáni podsouvají.

Jinak zajímavý pohled na naše dějiny, a jak se ukazuje, někdy stejně realistický, jako ten školní. Příkladem budiž keltská přítomnost na našem území, po revoluci akademiky vysmívaná, nebo marginalizovaná, dnes vědecky prokázaná a vyučovaná.

Nibiru
17.01.2013 5 z 5

Další z nepřeberných důkazů o tom, jak současná zkostnatělá věda překrucuje či zamlžuje minulost, a to nejen historii světovou, ale i tu českou.

Ikkju
31.08.2012 5 z 5

Zvláštní čtení... Zvláštní je i číst o tom, že jsme vyvolený národ... Ať už je to ale pravda, nebo ne, četlo se to výborně..

Ivo Wiesner
česká, 1933 - 2008
2009  83%Národ v lénu bohů
2000  84%Děti moudrých draků
2004  51%Gambit mahátmů
2000  64%Předpeklí ráje
2009  75%Poutníci do země andělů

Kniha Národ v lénu bohů je v