Najkrajší dar na svete

Najkrajší dar na svete https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455286/bmid_najkrajsi-dar-na-svete-nRA-455286.jpg 5 7 1

Nádherná vianočná rozprávka o sile a čare skutočného priateľstva. Ráno po Štedrom dni leží pod stromčekom nádherne zabalený darček. Nepatrí však Eme ani Mackovi. A tak sa spolu vyberú hľadať majiteľa záhadného balíčka. Na začiatku cesty vôbec netušia, že je to ten najkrajší dar na svete.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Most Wonderful Gift in the World , 2019

Ďumbierka
09.11.2020 5 z 5

Síce je to detská knižka, ale to nič nemení na tom, ako je výnimočná.
Tenká, ale s veľkým posolstvom.
Lucy Fleming je veľmi talentovaná ilustrátorka a jej kresby v knižkach sú plné oku aj duši lahodiacich detailov.
Či si všimnete krásnu námrazu na drobunkých kvietkoch aj v rožkoch na stránkach, alebo nádhernú hru svetla a tieňov...
Ilustrácie hovoria príbeh aj bez textu a to sa mi v detských knihách vždy veľmi páči.
Nie všetky ilustrácie ma v detských knihách zaujmú, ale viem, že knižky od tejto nadanej žienky si budem postupne kupovať, aby som ich mala aj vo svojej knižnici.
A keď som čítala knihu, dojala ma a mala som zimomriavky. Ja som síce citlivá duša, ale myslím si, že to také pocity zanechá vo veľa ľuďoch.
Určite bude pekné, ak by ste si knižku čítali a prezerali spoločne s ďeťmi a možno sa s nimi o príbehu a pointe pozhovárali, ale to nie je podmienka. Kto ma rád takéto knihy a ilustrácie s dušou, tak nebude ľutovať. ❤️