Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/bmid_najdete-si-sveho-martana-tjt-107623.png 4 808 191

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo.... celý text

Barbra06
16.09.2015 4 z 5

Přidávám s k názoru většiny, že je to snad první kniha ze žánru psychologie (tedy z těch, které se mi zatím dostaly do rukou), která je napsaná srozumitelně a zábavně. Takže mě čtení nezačalo po několika stranách nudit a přitom jsem se dozvěděla několik zajímavých věcí a několikrát se i pousmála. Doporučuji vřele všem, bez ohledu na věk, protože tahle stojí za přečtení.

reno rejns
15.06.2015 5 z 5

Kniha je opravdu jedna z mála, kterou může číst i člověk psychologií celkem nepolíbený, s chutí zkusit o sobě a ostatních přemýšlet jinak, poznat sám sebe a vědět jak na to.
Mám dojem, že z komentářů by se někomu mohlo zdát, že je to kniha spíš o výchově dětí, ale není tomu tak. Určitě stojí za přečtení i lidem, kteří sami děti nemají nebo s nimi pracují.

Ormos Atalia
19.05.2015 5 z 5

U této knihy jsem se nejen dozvěděla několik důležitých věcí z oblasti lidské psychologie a výchově dětí, ale také jsem se pobavila, jelikož kniha je napsána velmi milou formou, která vás pohltí.

iva5813
02.04.2015 4 z 5

Skvělá kniha, která nás donutí zamyslet se sami nad sebou a ponouká nás v rámci možností dělat to, co opravdu chceme my sami a co nás baví a neřešit, co si o tom myslí ostatní. Veliká pozornost je zaměřena na výchovu dětí a jaký veliký vliv na ně máme, aniž bychom si to kolikrát uvědomili. Vřele doporučuji přečíst každému :-)

Heřmis
19.02.2015 4 z 5

Velice pěkně, lidsky a srozumitelně napsaná kniha, ke které je dobré se časem vracet. Akorát jsem měl občas depresi, že jsem ve výchově dětí udělal pár chyb - alespoň tedy podle této knihy :)...

magnolia
23.09.2014

Knihu jsem si pročítala celé léto a budu se k ní vracet. Je to moudrá a sympatická kniha o sebepoznání, komunikaci a také o výchově dětí. Kapitoly o výchově jsem tolik nestudovala , nejsou pro mne aktuální (zásadní až osudová úloha matky a její působení na dítě do věku 6-ti let, což pomůže těm, které to období právě prožívají). Také pasáže s pohádkami bych tam mít nemusela, ale pro někoho to jistě bude zajímavé. Takové knihy by měly používat učitelky ZŠ, při různých výchovách. Kniha je opravdu dobrá a autorův styl oceňuji.

kneslova
08.07.2014 5 z 5

Výborná kniha, kterou by si měl přečíst každý člověk a kdyby se podle ní ještě dále zachoval tak by na světě bylo lépe.
Autor je velice sympatický a moudrý muž, jsem velmi nadšená.

Kočičáci
09.04.2014 5 z 5

Vřele doporučuji, moje knížka hraje všemi barvami, jak jsem zběsile podtrhávala všechny ty pravdy :-)
Krásný náhled na sebe sama i na to, jak přistupovat k dětem.

viladora
07.11.2013 5 z 5

Četla jsem jí na doporučení kamarádky a musím jen doporučit všem, kteří chtějí na sobě pracovat a není jim lhostejná výchova svých dětí. Kdykoliv mám pocit, že to s výchovou přeháním, vracím se k ní a vždy mě přivede na správnou cestu. SUPER.

Manifest blech
21.08.2013 4 z 5

Vřele doporučuji všem, které zajímá pravá hemisféra a chápání sebe samých.

Přitáhne Vás nejen krásný obal, ale i ta osůbka, co je v nás, co je v každém z nás. Určitě nebudete souhlasit se vším, a však o to jde. Subjektivní názor máme všichni, ať v nás nepohasne.

ajinav82
12.02.2013 5 z 5

Krásně psaná kniha, která je přímo potravou pro duši. Pohladí a potěší

děti česká literatura rodina sebepoznání, sebepoznávání vývoj a výchova dětí

Marek Herman
česká, 1965
2008  81%Najděte si svého marťana
2019  90%Jsi tam, brácho?
2021  82%Máma není služka, máma je dáma
2023  83%To tajemství je pevný pár

Kniha Najděte si svého marťana je v

Přečtených1 242x