Nadělení: Příběhy kluka ze zámku

Nadělení: Příběhy kluka ze zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501762/bmid_nadeleni-Ic9-501762.jpg 5 398 123

Příběhy kluka ze zámku. Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.... celý text

pipetka5566
29.01.2023 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem a s totálním nadšením :-).

Toru
27.01.2023 5 z 5

Kniha plná všech emocí. Ze začátku mi to moc nesedělo stylem psaní, ale pak jsem si buď zvykla nebo se to zlepšilo. Určitě bych si přečetla další. Tolik upřímnosti a autentičnosti. Jako by mi blízký kamarád vyprávěl, co se děje v jeho životě.
PS: Nejvíc mě pobavily ty přání, protože to mám dost podobně. Přát si je opravdu umění :)

ave55
26.01.2023 1 z 5

Lidičky, nezdá se vám, že se z knih ztrácí ten krásný spisovný český jazyk? A ti naši tzv. umělci jej przní i ve filmech, na jevišti...

ves.lucie
25.01.2023 5 z 5

Je to krásná kniha a "nadělění", stránky plné smíchu, ale i slz. Doufám, že se dočkáme další knihy :-)

stojinek
23.01.2023 5 z 5

Po dlouhé době je to milá kniha bez předsudků, bez přetvarky. Kniha plná lásky a upřímnosti. Moc jsem si to užila a přeji oběma hlavním hrdinům spoustu energie na další cestě nejen zámeckým životem!

jana4084
22.01.2023 5 z 5

Moc milá knížka z prostředí zámeckého kluka a jeho přítele. Jejich životní nelehká cesta psaná humorem. Fakt mě to bavilo a na zámek se snad zajedu i podívat! :-)

Nudlesmakem
18.01.2023 3 z 5

Literárně žádný zázrak, ale dobře se to čte a hlavně si pan Krejčík získal mé sympatie svou otevřeností, citlivostí a smyslem pro humor.

Opatov
18.01.2023 5 z 5

Krásná knížka, která je plná citu. Doporučuji

calistam
11.01.2023 3 z 5

Zábavná kniha, Dana znám z IG a je to sympaťák. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo zajímavé jak to vlastně s tím zámkem s Matesem mají... dobrá oddechovka!

Adush
11.01.2023 5 z 5

Bylo to krásné nadělení :)

AryaQueen
09.01.2023 4 z 5

Prima knížka. Autor píše velmi čtivě a s humorem a nedělá mu problémy udělat si srandu i sám ze sebe. Je to přesně ta knížka, která se hodí na dlouhé zimní večery a ještě se u ní celkem dobře pobavíte.

tabaluga
08.01.2023 5 z 5

Moc krásná kniha, plná emocí ať už těch pozitivních nebo těch negativních. Člověk by neřekl, že za splněním snu může být tolik bolesti. Pan Krejčík je opravdu čistá duše a proto bych mu moc přála, aby se mu jeho sen opravdu splnil. Jen tak dál:-)

ToVy
06.01.2023 2 z 5

Knihu jsem dostal k Vánocům, ano dalo se u ní zasmát, ano je to autentické, ale dočetl jsem ji a říkám si, čemu je to podobné a ejhle zajímalo by mě, jestli si knihu Poslední aristokratka autor i četl, nebo se jen díval na film, spíš tipuju to druhé. Neříkám, že to bylo špatné, ale asi nejsem cílový čtenář a taky mi vadí jazykový styl psaní.

Krlu
05.01.2023 5 z 5

Ta knížka má všechno! Zasmála jsem se, ukápla mi slza, tajil se mi dech, kroutila jsem nevěřícně hlavou...velmi čtivě sepsané okamžiky života reálného kluka na zámku. Bulvár jde mimo mě, na Dana jsem narazila na instagramu čistě náhodou a moc mě bavilo číst jeho příspěvky. kniha byla mým narozeninovým přáním ️Opravdu zajímavé čtení.

BetyN.
03.01.2023 5 z 5

Upřímnost, lidskost a autentičnost, to je kniha Nadělení. Jak už to v životě bývá, vtipné momenty střídají ty smutné a dojemné. Nepochybovala jsem, že Dan má o čem psát, ale i přesto mě některé momenty překvapují, protože ač nepochybuji, že se staly, tak působí vážně neuvěřitelně. A co mě opravdu vyrazilo dech, je Danův poutavý styl psaní. Vše podal čtivě, s humorem a nadhledem, přestože některé chvíle jsou spíš k pláči. Knihu jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout a bavila mě od prvního do posledního slova. Toto opravdu není marketingová záležitost pouze pro skalní fanoušky Dana, on je nejenom skvělý herec a člověk, ale i spisovatel.

Dane, děkuji nejenom za tuto úžasnou knihu, ale i za vše, co děláš. Těším se na další divadlo v Osečanech a na tvoje knihy, které v budoucnu vyjdou.

Ála41
30.12.2022 5 z 5

O Danielovi jsem matně věděla - tedy že někdo takový je (v souvislosti se Sobotkou, pohřebnictvím, herectvím, Stropnickým a zámkem jo a taky Výměnou manželek - prý tam byl), ovšem opravdu jen matně. V létě jsme byli na divadelním představení Všechny báječné věci a tam jsem poprvé viděla,jak vypadá a kdo to tedy opravdu je....po jeho hereckém výkonu mi teda docela spadla brada, byl úžasný. Byl milý a takový jakoby skromný. Když vyšla kniha, doufala jsem, že ji najdu pod stromečkem a našla.....bylo to příjemné čtení a bylo mi líto, že nemá kniha ještě víc stránek,bavila mě, rozesmála a fakt Danielovi fandím, aby byl šťastný, ať už se zámkem nebo bez něj....a taky aby ho už konečně někdo obsadil do té štědrovečerní pohádky....
Ještě bych chtěla dodat, že když tu knížku čtěte,tak vám připadá, že vlastně Daniela dobře znáte, je to napsané tak upřímně, že má člověk pocit, že vše prožívá spolu s ním. A jeho trpělivost, odvahu, sílu ustát všechny ty Stropnickýho vrtochy a nápady a vize...to musí jeden obdivovat... až mi bylo chvílemi docela Daniela i líto....

indyka
29.12.2022 4 z 5

Oceňuju upřímnost ve vážných pasážích, zvedám obočí nad těmi humornými (ten popcorn je starý kuchařský fór), ale hlavně - moc fandím zámeckým pánům v jejich snažení.

KatChiss
29.12.2022 4 z 5

Žiju si ve své vlastní bublině, okolní svět příliš nesleduji a nevnímám. Mám teď na mysli svět slavných a známých osobností. Proto mi nic neříkalo jméno Daniel Krejčík. Ani Matěj Stropnický. Marně se snažili ti, kteří poukazovali na fakt, že tito dva žijí na zámku v Osečanech a dokonce se objevili ve Výměně manželek. Samá voda. Co musíte udělat, abyste mě začali zajímat? Napsat knihu. A napsat ji dobře.
Ve vší skromnosti musím říct, že to se Danielovi povedlo. Jeho prvotina Nadělení obsahuje jeho životní příběhy napsané tak ryze a lidsky, že to nejde jinak a vy si toho kluka zamilujete. Prožíváte s ním všechny ty lapálie, které mu život připravil. Usmíváte se nad veselými historkami a roníte slzy nad těmi smutnými.
Ještě lepší než kniha byl rozhovor prostřednictvím živého vysílání, jehož záznam můžete najít na profilu Knihy Dobrovský. Daniel je totiž ve skutečnosti ještě úžasnější člověk, než jak se z knihy zdá. Je neskutečně vřelý, upovídaný, bláznivý, citlivý a má dobré srdce. Tohle všechno a mnohem víc vložil i do své knihy.

BambinoMum
27.12.2022 5 z 5

Moc hezké a milé vyprávění. Místy až brutálně upřímné. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi se mi chtělo brečet. Doufám, že to není Danova poslední kniha. A ještě neskutečný obdiv k tomu, co na sebe ti dva naložili. Určitě si nenechám ujít letní představení na zámku. A taky musím vidět Balbína!

NaiTenshi
24.12.2022 5 z 5

Dana Krejčíka mám moc ráda. I přesto jsem napřed nečekala od knížky nic víc než milou oddechovku. A spletla jsem se. Dan dokázal pobavit, ale i neskutečně dojmout a některé kapitoly rozhodně nebyly jen oddechovky. Jeho talent na vyprávění je vážně neskutečný. Krásná knížka, ke které se budu ráda vracet.

humor vzpomínky české hrady a zámky čeští herci LGBT, queer, LGBT+ obnova a rekonstrukce památek

Autorovy knížky

Daniel Krejčík