Nadělení: Příběhy kluka ze zámku

Nadělení: Příběhy kluka ze zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501762/bmid_nadeleni-Ic9-501762.jpg 5 398 123

Příběhy kluka ze zámku. Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.... celý text

knihovniceS
12.08.2023 4 z 5

Nadělení
Milá a vtipná, hezky napsaná jednohubka. Daniel Krejčík je nejen nadaný herec, ale i výborný vypravěč. Mám ráda hezkou češtinu, tentokrát mi jeho hovorové vyjadřování ani nevadilo.
Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

Katie46
01.08.2023

Milé, vtipné oddechové čtení o tom, jak si dva kluci pořídili zámek a že život na zámku není jako z pohádky.

pivatko
23.07.2023

Dlouho jsem se tak nezasmála, super oddechovka

parley3
17.07.2023 3 z 5

Příjemná oddechová kniha plná vtipných momentů.

Marki019
17.07.2023 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Krásné povídání o tom jak se plní sny, i když trochu oklikou.

retrivr
16.07.2023 3 z 5

Hezké čtení, jen mi vadila nespisovná čeština.

kamka1103
16.07.2023 5 z 5

Knihu Jsem četla v pobobe e-knihy. Moc se mi líbila a mohu a jen jen doporuci

tomnathaniel
14.07.2023 2 z 5

Knihu Dana Krejčíka bych přirovnal k Rychleji mluvit nedokážu Lauren Graham aka Lorelai Gilmorové, byť je slabší. I @dan.krejcik je totiž nesmírně poutavý vypravěč, a svým humorem dokáže z obyčejného tématu udělat úsměvnou story. Jinde vás však dokáže dojmout a překvapit realistickým, přesto stale lidským pohledem na svět. :)

Michaela91
12.07.2023 5 z 5

Velice milé a krásné čtení. Moc se mi líbilo vyprávění.

Gaabii
08.06.2023 5 z 5

Přečetla jsem doslova jedním dechem. Začala jsem číst odpoledne a dočetla ve dvě v noci. Knížka je moc mile napsaná, častokrát se člověk zasměje, ale i popláče, protože ne vždy je vše růžové. Těším se na druhý díl. Klukům moc fandím.

Nuttelka
29.05.2023 5 z 5

Byla jsem zvědavá, kdo se skrývá za tak krásným a milým hlasem.. Daník je úžasný člověk, velmi nadaný, citlivý, trpělivý a tolerantní.. moc jsem si knihu užila. A před kluky opravdu smekám, že si vzali na "hrb" takové sousto, jako je koupě rozpadajícího zámku a opravovat si ho po svém.. Úžasná historka - pečení kachny s popcornem :-))) Doufám, že Daníka někdy uvidím i naživo, určitě to bude skvělý zážitek. Kluci, moc vám držím palce!

vendysantos
28.05.2023 5 z 5

Tahle knížka je tak krásná, vtipná, plná emocí. Dan má neuvěřitelný talent vyjádřit své pocity jak hraním rolí, tak i psaním. Úžasný, mladý, talentovaný člověk s dobrým srdcem a smyslem pro humor. Moc Danovi s Matesem fandím, ať jsou spolu stále šťastní.

lagina
25.05.2023 5 z 5

Tohle bylo tak dobré čtení! Po dlouhé době jsem zažila pocit, že jsem si odpoledne sedla a druhý den měla snad jedním dechem dočteno.
Musím říct, že jsem vůbec nevěděla o koho se jedná, ani že si "nějací" kluci koupili zámek. Na knížku jsem narazila jako na "rekonstruuješ? tak si přečti tohle".
Čtení krásné, čtivé, v mnoha chvílích mi až vehnalo slzy do očí a pak jsem se zase smála. Oba pánové jsou obrovský dříči a patří jim všechna čest, že do všeho, co dělají jsou s takovou vervou. Držím jim palce na jejich cestě.
A jdu googlit, kdy se tam konají ty jarmarky, protože být tak s pohlednictvím by bylo vážně boží! :-)

xxbarbarelaxx
23.05.2023 5 z 5

Musím říci, že mě se kniha líbila. Bylo to celé pojato tak nějak mile. Daniel je takový milý kluk, který popisuje svízel života na zámku. Za mě tam z toho zámku mohlo být více. Fandím jemu i Matesovi, že se vůbec do rekonstrukce pustili. Myslím si, že si tam jednou udělám výlet, a zajdu si i na divadelní představení na jejich zámku.
Možná mohl být v knize i více popsán život Daniela společně s Matesem. Mohlo by to být zajímavé čtení. Kniha je také o tom, jak si správně přát. Nějak se ty přání vždy splní..

Evina.Cetba
11.05.2023 5 z 5

Snaha mladého, přecitlivělého herce Dana Krejčíka mluvit s nadhledem o udržení vztahu se svým životním partnerem Matějem Stropnickým, s nímž rekonstruuje zámek v Osečanech. Různé životní příhody a situace, i z jeho dětství. Přečetla jsem během dvou dnů. Bavilo mi to.

Verrrunka
02.05.2023 4 z 5

Tohle jsem nemohla v knihovně nechat ležet.
Příjemná a vtipná knížka ze života na zámku.
Dana si pamatuju ještě z mého mládí, když jsme obohacovali jičínské Pohádkové noviny o své novinářské pokusy. :) A teď ho poslouchám tak jednou týdně jako koalu Hezounka v jednom animáku na Netflixu. :D
Pokud si chcete přečíst něco lehkého, vtipného, oddechového, tak tohle je přesně to, po čem sáhnout.

Jeninas
24.04.2023 4 z 5

"Jednou z nejbáječnějších věcí na světě je milovat šťastnýho člověka a tím Mates ten den byl."
Styl psaní mě moc nezaujal, ale měla jsem náladu na něco skutečného a četla po chvilkách. Uvítala bych méně fotek autora a větší písmenka. Už jsem stará! Daniel mě bavil. Milý naivní kluk, který si neumí přát. A já bych mu tolik přála, aby se mu jeho největší přání splnilo. Matese jsem nejdříve nesnášela. Co to bylo s těmi motýly?! V kapitole se soby jsem si uvědomila, že je to prostě blázen, tak jsem se kdečemu přestala divit. Do Osečan někdy zajedeme, tohle nadělení mě zajímá naživo.

Andulino
20.04.2023 5 z 5

Dana Krejčíka mám ráda už dlouhou dobu, jako většina z nás jsem ho poprvé zaregistrovala jako partnera Matěje Stropnického. Je to však úspěšný herec, spíše Pan Herec, který v Divadle Na Fidlovačce exceluje. Je to nesmírně vtipný, inteligentní a laskavý člověk, jehož instagram mě vždy pohladí po duši. Proto když jsem se doslechla o tom, že píše knihu, okamžitě jsem ji objednala v předprodeji. A dobře jsem udělala. Jeho zábavné vyprávění o životních naděleních nám poodkrývá, jak všechna ta velká rozhodnutí a cestu ke splnění snů prožíval sám Dan. Neměli to s partnerem jednoduché, s předsudky, očekáváními, bulvárem a závistí jistě není snadné si v klidu a spokojeně žít. Tak moc obdivuji jejich odhodlání, a vlastně i odhodlání samotného Dana zvládat život s milovaným člověkem, který je vlastně tak trochu snílek a chce dělat věci úplně jinak než je obvyklé (čtěte vymýšlí neustále nové šílenosti). Moc se mi líbily fotky, které jednotlivé kapitoly oddělovaly. Autor vypráví spoustu vtipných příběhů, díky nimž jsem se u knihy velmi často usmívala. Ale čeho si cením nejvíc, byly pasáže o těch temných chvílích života, kdy člověk neví, kdo je a kam směřuje a jestli to všechno, o co se snaží, má vlastně smysl. O těch chvílích, kdy si připadáte tak sami a tak ztracení. To chtělo odvahu. Dan je nádherný člověk skrz naskrz a jsem vděčná, že nás čtenáře nechal nahlédnout do své duše.

Seyris
15.04.2023 5 z 5

Ted jsem docetla. Dana Krejcika mam moc rada, po precteni teto knizky jeste vic. Nemaji to lehke, ale clovek jim musi fandit. Sama jaem si dneska u vareni rikala, jak je super, ze mam mycku a troubu a tekouci vodu.
U knizky jsem se opravdu zasmala a opravdu jsem brecela. Uz jsem se divala, jak jsou od nas daleko a jaky maji program divadelnich predstaveni. Libi se mi vsechny. Preju jim hodne hodne stesti a sil do dalsiho zachranovani a musim rict, ze je opravdu obdivuju.
Knizku si urcite prectete. Dan ma opravdu talent i na psani.

Jeste si dovolim dodat 5.7.2023, upravit recenzi. Vcera jsem byla na divadelnim predstaveni v Osecanech - Vsechny bajecne veci. Dan Krejcik exceloval! Byl to mazec! Doporucuju tam jet.
A pry bude pristi rok druhy dil knihy. Tak to se tesim!

Karinkanakari
14.04.2023 5 z 5

Zábavné, lidské, milé.

humor vzpomínky české hrady a zámky čeští herci LGBT, queer, LGBT+ obnova a rekonstrukce památek

Autorovy knížky

Daniel Krejčík