Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383766/mid_na-pude-aneb-kdo-ma-dneska-narozeni-fWi-383766.png 5 2 2

Knižní podoba celovečerního trikového filmu Jiřího Barty a Edgara Dutky – oba se podíleli na scénáři, Edgar Dutka filmový příběh převyprávěl, režisér a animátor Jiří Barta jej ilustroval. Moderní crazy pohádka plná proměn. Představí vám věrolomného kocoura, který sice není hlavním hrdinou, ale co chvíli na sebe bere jinou podobu a je hybatelem dobrodružného příběhu oživlých odložených hraček žijících v zaprášeném kufru na půdě a jejich přátel. Ti všichni musí čelit úkladům krutého Hlavy, vládce Půdní Říše Zla, a jeho neblahých spojenců. Děj plný napětí, tajemna a hravé fantazie, je založen na tradičním souboji dobra se zlem a je prodchnut odvěkou touhou uchovat dobro ve světě.... celý text

broskev28
20.05.2021 5 z 5

I naši kluci ji milovali a já jsem ji s nimi ráda četla. Dodnes nám zůstala "narozeninová tradice" - kostka ze slaného těsta, kterou si můžete přivolat svůj narozeninový den. Vždycky v neděli jsme se těšili, házeli jsme a potom jsme tiše záviděli šťastlivci, kterému se to povedlo a mohl si určit, co bude na nedělní snídani. Ještěže to byla snídaně pro nás všechny . . .
Kniha plná neuvěřitelné imaginace, kterou se v dobrém nakazí i malí čtenáři nebo posluchači. A možná i ti velcí!

magnolia
28.06.2018 5 z 5

Zjistila jsem, že tu knížka není! Tak jsem to napravila, protože byla jednou z těch, které se dceři v dětství líbily - více než třeba Lichožrouti. A ještě více se nám líbil výborně animovaný stejnojmenný film pana Barty (který zase o velký kus předčil Kukyho). Kdo někdy byl na staré půdě, ten pochopí naše nadšení. A film je trošku horůrek, tak bacha (ale děti jsou dnes už otrlé:)