Letní valčíky

Letní valčíky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460908/bmid_letni-valciky-clw-460908.png 3 15 7

Sedmnáctiletý nemanželský syn Bohouš zvaný Čurin, žijící se svou krásnou matkou Carmen, už dlouho přemýšlel jaké to asi je dělat to s holkou. Toho pozdního horkého léta se rozhodl, že to musí konečně zkusit. O víkendu vyjede do přírody, kde jsou určitě holky, fůra holek, z kterých si jednu vybere a bude to. Problémy začaly až potom. Ukryl se na půdě zdánlivě opuštěného domu a právě v něm se jeho osud tragicky zkříží. Netušil, že jiní lidé mají jiné starosti, blíží se rok 1977 a disidenti sepisují Chartu, kdežto majitelé domu si za zvuků zaprášených valčíků snaží z toho podivného bezčasí utrhnout co nejvíc pro sebe. To nemůže skončit dobře.... celý text

janina66
04.07.2023 3 z 5

Odpočinkový poslech minirománku s detektivní zápletkou. Protože o krimi se nejedná. Je to průřez života dvou rodin v roce 1976. Vcelku mě to bavilo, až na ten konec.

tildasusane
12.03.2023

Autora mám velmi ráda, ale skutečně nevím, co si mám myslet o hrubkách v textu, stejně tak jako o faktických chybách.

Hanjimka
02.03.2022 2 z 5

Autora jsem neznala a tato kniha byla pro mě zklamáním. Možná mu dám na rady jiných ještě šanci v jiné knize.

Vilma232
16.02.2022 3 z 5

Detektivka, která rozhodně nevyvrcholila potrestáním pachatelů. Zábavné čtení o roce 1976. Autor je pro mě příjemným překvapením.

Jirikk
23.01.2022 4 z 5

Docela zajímavá česká detektivka zasazena do roku1976. Autor velmi dobře vylíčil tehdejší dobu a to ve všech detailech.
Je zde dobře vykresleno jak to za komunismu chodilo a jak to nakonec dopadlo pro ty co to mysleli dobře i to co to táhli s komunisty..
Nechybí i špetka trampingu.

Poslechnuto jako audiokniha, která byla skvěle namluvena a pěkny byly i hudební předěly.

Označit tu knihu jako odpad je nefér

palka452
07.11.2021 5 z 5

Tento autor mě baví

encyklopedie
28.06.2021

....zatím nehodnotím .....tomuhle by slušelo "pět hvězd v odpadu"
musím popřemýšlet .....chvíli mě to bavilo, chvílemi bych s tím praštil.... jako letní balkonové čtení /s občasným zavřením očí/ to šlo....