Na dně

Na dně
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392641/bmid_na-dne-DeC-392641.jpg 4 449 449

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Když je ale kvůli automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, ze kterého se vyklube sériový vrah, musí se Gina stát Gwen Proctorovou – mámou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Přestože ji pořád pronásledují internetoví trollové, kteří si myslí, že měla se zločiny svého manžela něco společného, má Gwen konečně pocit, že jsou její děti v bezpečí. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo – a z až příliš dobře známé adresy začnou chodit výhružné dopisy... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stillhouse Lake , 2017

Arwen777
10.09.2019 5 z 5

Příběh nevinné rodiny odsouzeného vícenásobného vraha mladých dívek, pronásledování, nenávist a neustálý strach z odhalení. Zajímavé téma, originální. Navíc je thriller dobře napsaný, děj je napínavý, celkem uvěřitelný a logický. Mě konec nezklamal, vlastně jsem odhadla, jak to dopadne, jen mě nenapadlo, že to bude rozložené do 2 knih. Napínavá odpočinková četba, kterou jsem si užila. Na pokračování se těším.

konicekbily
27.08.2019 4 z 5

Skvělý námět, pěkný styl autorky - vše vyprávěné monologem hlavní hrdinky. Děj se po rychlém rozjezdu "stabilizuje" a už to mení strhující thriller, ale čekání na závěr a ten se mi moc nezamlouvá.

alnahu
26.08.2019 4 z 5

Pŕíběh Giny začíná obyčejně -je šťastně vdaná má dvě děti a zdá se ,že je vše v pořádku. Vše se ovšem změní po nehodě a ona zjistí co její manžel zač a začne pro ni opravdové peklo ,ale hlavně musí ochránit své děti.Napínavý thriller se zajímavým koncem.

petula22
03.07.2019 5 z 5

Napínavé, dobře rozepsané, zajímavá zápletka, spokojenost, snad bude pokračování.

LenkaK73
01.07.2019 4 z 5

Skoda toho zaveru, jinak by byl hvezdicek plny pocet.

lenik284
25.06.2019 4 z 5

Co ke knížce napsat, začátek dobrý rozjezd,poté útlum a do půlky knihy jsem se do ní nemohla nějak začíst,pak to zase dostalo spád a četla se velmi dobře,místy to bylo až děsivé,mrazivé.Trochu už jsem předvídala kdo za tím vším stojí a nespletla jsem se.Wow.Ale ten konec ten to totálně bohužel zazdil!!!Co myslíte,bude pokračování????

Hella
23.06.2019 4 z 5

Výtečný příběh a po delší době zase kniha, od které se nejde odtrhnout dokud nedočtete. Jediné, co mi trochu "neštymovalo", byli ti neúnavní trollové.... že by je to ani po takové době nepřestalo bavit? Ale i tak, 4 * jsou jisté.

ctenarkaEva
15.06.2019 4 z 5

Napínavý příběh se zajímavou zápletkou, ale s dost přehnaným koncem. Jak už bylo zmíněno, také jsem zvědavá, jestli vznikne pokračování.

Jiparis
11.06.2019 5 z 5

To byla jízda. Nejen velmi napínavé, ale také přesvědčivě popisující pocity těch, kteří mají mezi blízkými vraha.

Marluksa
09.06.2019 4 z 5

Vůbec nebyla špatná, jen možná zbytečně moc "rozvláčnělá" a konec mě vyloženě naštval.
I když ne všechny příběhy končí happyendem. V tomto případě jsem zvědavá, jestli bude kniha pokračovat a jaký směr osud sériového vraha nabere.
Nešokovala ani nezklamala. Takový průměrný thriller, který udržuje čtenáře v napětí, ale pocit "neodložitelnosti" se nekonal. Nic nezapomenutelného, co bych si chtěla přečíst znovu. Doporučit můžu, ale nic pro skutečně náročného čtenáře. ;-)

i.stefany
08.06.2019 4 z 5

Děsivý, velmi čtivý thriller plný strachu a stupňujícího se napětí. Strachu o holý život a život svých dětí, strachu ze svého bývalého manžela - surového vraha mladých dívek. Příběh, který by nikdo z nás nechtěl zažít. Námětem opravdu vyčnívá mezi současnými thrillery, no ale ten závěr? Nechce se mi věřit...

raty
08.06.2019 4 z 5

Zajímavý námět - příběh manželky sériového vraha. Napínavé čtení. Na plné hodnocení mi ale přeci jen něco chybělo, nebo spíš přebývalo. Mám ráda knihy, u kterých si řeknu: sakra tohle se klidně mohlo stát. Tady jsem to autorce tak úplně nevěřila. Uvidíme, co přinese další díl.

jasmína
03.06.2019 5 z 5

Skvělé počtení, u kterého jsem schválně jela o zastávku dál, nešlo mi přestat číst, a potěšilo mě, že nejspíš bude další díl !!

Kdyby to šlo, dám deset hvězdiček.

JustWomen
16.05.2019 5 z 5

V jednoduchosti je krása, čtivý nepřekombinovaný thriller, který mě překvapil a neočekávaně se mi líbil.

Šánka
05.05.2019 5 z 5

Senzační thriller, který předčil mé očekávání a v tom množství jiných je námětem originální a zapamatovatelný ! Je zde výborně vykreslená atmosféra neustálého strachu bývalé manželky sériového vraha o život svých dětí i ten svůj. Tento pohled se v knihách moc nezpracovává.
Celý příběh má spád, napětí i mrazivé okamžiky. Přečtěte si, je to skutečně dost dobré !!!

Ajuszka
28.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné,ale ani úplně skvělé..Takový průměrný příběh. Vůbec nevím,jak bych reagovala já,kdybych jednoho krásného dne zjistila to,co Gina..Obdivuju její sílu a odvahu,Ikdyž..to je nám matkám asi dáno do vínku.Závěr mírně překvapil,ale nic velkého :)

biki
25.04.2019 5 z 5

Tak to jsem opravdu nečekala. Původně jsem vůbec neplánovala, že tuto knihu koupím, ale náhodně jsem si přečetla první kapitolu v knihkupectví a docela mě upoutala. I tak mi však trvalo pár dní, než jsem se odhodlala k četbě. No, ještě že byly ty svátky ... První část sice akční není, ovšem dusivá atmosféra paranoie, která těžce doléhá na hlavní hrdinku a zvláště na její děti, je opravdu sugestivní. Po krátkém období klidu, které se později ukáže jen jako klid před bouří, se to opravdu rozjede a našinec pak jenom čte a čte ... Gwen je úžasná a její boj (v podstatě proti všem) za právo na normální život pro sebe a své děti se v závěru ještě vystupňuje na opravdový boj o život. Jenže Gwen od začátku příběhu ušla dlouhou cestu, takže dokáže na svou stranu dostat i pár správných lidí. Závěr je překvapivý a slibuje další pokračování - zde mám ovšem jedinou výtku, že autorka napodobila (neúmyslně?) závěr posledního thrilleru jistého velmi populárního autora.
Až při četbě této knihy jsem si uvědomila, že naprostá většina autorů se věnuje rodinám, příbuzným a přátelům obětí, což je naprosto pochopitelné. Ale co rodiny a příbuzní pachatelů? Jistě, značná část přinejmenším tuší či je dokonce zapojena do pachatelovy činnosti. Ale pak jsou i zločiny - jako například v této knize - kdy rodina nemá o pachatelově činnosti nejmenší ponětí a vlastně se tak stává další obětí. Jenže na rozdíl od první skupiny se nesetkává se soucitem a porozuměním, ale naopak nenávistí a pronásledováním, kde velmi nepěknou roli sehrávají sociální sítě, ale konec konců i média.

rodak
23.04.2019 3 z 5

Já také čekal víc uvěřitelný příběh.Začátek mě navnadil,ale pak jsem tomu nějak přestal věřit a konec to zazdil úplně.Není to vyloženě špatná kniha zřejmě mi jen nesedla

jana1306
23.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem jí za 1 den, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout :-) Napínavé od začátku až do konce, který je tedy dost překvapivý. Možná příprava na druhý díl? ;) Rozhodně doporučuji.

daja51
11.04.2019 5 z 5

Knihu vřele doporučuji - skvělé počteníčko od začátku až do samého konce. Závěr možná naznačuje, že může následovat její pokračování.

boj o přežití útěk sérioví vrazi tajemství jezera thrillery pro ženy

Rachel Caine (p)
americká, 1962 - 2020