Na čem záleží

Na čem záleží https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188193/na-cem-zalezi-188193.jpg 4 134 36

Tessa Russová udělala to, před čím ji matka tolikrát varovala: vzdala se vlastní kariéry, aby se mohla plně věnovat manželovi a dětem. Považuje své rozhodnutí za správné, i když to z ní v očích okolního světa udělalo typickou bohatou paničku z předměstí. Ve společnosti podobně situovaných žen sice intelektuálně strádá, ale bere to jako nutnou cenu, kterou je třeba zaplatit za šťastný rodinný život. Valerie Andersonová je právnička a svobodná matka šestiletého Charlieho, který nikdy nepoznal svého otce. Tolikrát už se spálila, že na milostný život – a vlastně i na přátelství – úplně rezignovala. Je to pro ni vědomá hra na jistotu: když člověk od života nic nečeká, nemůže být zklamán. Obě ženy bydlí na tomtéž předměstí, ale mají jen velmi málo společného. Vlastně je spojuje jen láska, kterou cítí ke svým dětem. Neochvějné vědomí, že vědí, na čem v životě záleží. A následně i tragická událost, která jejich osudy proplete na tolika rovinách, že by si to nikdy nedokázaly představit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Heart of the Matter , 2010

Ankavi
02.11.2014 5 z 5

Od téhle knihy jsem vůbec nic nečekala a překvapila mě v nejlepším slova smyslu. Citlivě zpracované téma mateřské intuice a krize středního věku, propletené příběhy dvou rodin, které čtenáře staví před otázku, co je vlastně v životě podstatné. Ať už sympatizujete více s Tessou nebo s Valérií, tahle kniha se vás dotkne, zvláště pokud máte děti v tomto věku. Nikdy člověk totiž nemůže říct "tohle by se MNĚ stát nemohlo" - a kdo by si to řekl, klame sám sebe. Jak už zde napsal někdo pode mnou - "děsivě reálné". Knihu ráda doporučuji.

frosicka
19.10.2014 2 z 5

Po dlouhé době jsejm přečetla společenský román a za mě tedy ne. Napsáno je to hezky, čtivě a svižně, ale z hlavních postav mě nezaujala žádná. Tessa, ze které se stala povrchní slepice a která nedokázala uznat, že se dosti podílí na rozpadu manželství, přičemž jedna věta na konci knihy ve stylu "asi za to můžeme oba" nekoresponduje se skutečností, že na současném stavu věcí nehodlá nic měnit, tedy ona není ta, která by se měla změnit, aby zachránila manželství vs. Valerie, která si pevně stojí za tím, že i když zasahuje do cizího vztahu, protože si nedokáže pomoci, karmicky se jí to v dobrém vrátí a vzápětí se tváří v tvář s Tessou rozsype. Přišlo by mi zajímavé sledovat příběh ze strany toho dokonalého manžela Nicka, jehož repliky v souhrnu zaberou max. 3 stránky. Protože nejen ženy, ale i on musel řešit dilema - co s tím.

luciefeix
04.10.2014 2 z 5

čekala jsem od knihy více , bylo to předvídatelné a takove povrchní , postavy vubec nebyli dány do hloubky

jaja10
17.08.2014 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu dostala už od samého začátku. Při čtení jsem měla pocit žaludku na vodě a soucítila s hlavnimi hrdinkami, ikdyž asi víc s Tessou. Každopádně tahle kniha ve mně určitě nějaký pocit zanechala a určitě si děj vybavím, když se třeba za pár měsíců, někdo o ní zmíní. Prostě příběh ze života.........

Pivísek
21.07.2014 3 z 5

Určitě zajímavé téma, místy jsem nevěděla, komu fandím víc, nicméně mi tam chybělo to "něco". Nevtáhlo mě to tak úplně, jak se mi to občas stává, ale knihu bych nezatracovala. Věřím, že autorka si své věrné čtenářky jistě najde...

stanza
09.06.2014 5 z 5

Odpověď někdy známe. Jen si neumíme položit správnou otázku. Citlivě napsaný román, reálný příběh ženské duše nutí k zastavení a zamyšlení. U mě spokojenost.

RADOST
07.05.2014 4 z 5

Šťastné manželství - on, ona, děti. Co nastane, když se toto štěstí téměř neviditelně vytrácí? Co probíhá v myslích zúčastněných, jaké budou důsledky a jaká najdou řešení? Dobře napsaná kniha o tom, co by bylo, kdyby. A také o tom, jak dál.

Lennji
29.04.2014 3 z 5

Hezká a jemná knížka, k zamyšlení..jak snadno můžeme přijít o pěkný vztah..málokdy si uvědomujeme, že je něco špatně a že je to jiné, až když dojde na nejhorší..Doporučuji!

Tétéčko
19.04.2014 5 z 5

Před 15 lety bych byla naprosto striktní, nevěra se neodpouští! Teď už chápu, že někdy člověk musí nadřadit rodinné zájmy nad své emoce, zvláště pokud za to ten druhý stojí. Jen mi přijde, že se oba provinilí zachovali příliš ušlechtile, že v reálu to dopadá hůř. A přestože nám dala autorka nahlédnout do duše (i srdcí) obou protagonistek, já byla na straně Valérie. Tessa byla z těch dvou silnější.

jasmína
09.04.2014 1 z 5

Nemůžu dát více hvězdiček, nemám ráda dokonalé konce, kdyby aspoň byly otevřené, ale tohle byla opravdu síla. Kniha mě bavila do necelého konce, jak už konec začal být tak předvídatelný, bohužel mi to nesedlo.

Miloval milenku, či nemiloval ? U ní se vyznával se , jak se do ní zamiloval, ale doma zjistil, že miluje jen manželku, proboha, to bych snad napsala i já.

Brambram
07.04.2014 4 z 5

Znáte hru na co by - kdyby? Co bych dělala, kdyby se tohle či tamto stalo mě? Přesně tohle nás nutí dělat tento příběh. Přemýšlet co bych dělala, kdybych nedala na svůj špatný pocit kolem žaludku a pustila své dítě v dobré víře, že bude v bezpečí někam a ono by to nedopadlo. Co bych dělala, kdyby se mu něco stalo. Žalovala bych někoho, nebo se smířila s náhodou? Je nevěra vždycky neomluvitelná, nebo se to někdy dá slepit? Co nás k ní vede, na kom leží vina?

Na čem záleží nás nutí klást si takové otázky a až nepříjemně se prokousávat sebou samým, jaký na to mám já názor, co bych já dělala nebo nedělala. Nelze se schovávat za - to by se mě nestalo - protože ten příběh je postavený na tom, že se stát se to může komukoliv. Dobře napsaný příběh, ale na nepříjemné téma nutící k zamyšlení. Stojí za přečtení.

kneslova
07.04.2014 5 z 5

Na této knize je nejzajímavější, že se tento příběh v různých variacích stále někde odehrává, nejspíš i zrovna teď v našem okolí, jeho řešení nemůže být se šťastným koncem pro všechny strany. Je to život...
slušně napsané

Neri
27.03.2014 5 z 5

Pro mě veliké překvapení a hlavně radost z toho, jak inteligentní, čtivý, od reality neodtržený román o ženách a pro ženy autorka dokázala napsat. Ač je každá z hlavních hrdinek ve zcela jiném postavení a stojí vlastně proti sobě, fandila jsem oběma a oběma přála nesplnitelné dobré konce. Jsem nadšená a už se chystám na další knihy E. Giffin.

Gabetka
21.03.2014 3 z 5

Až děsivně reálné. Vyprávěné z pohledu dvou žen, takže si vlastně během čtení nejste jistí, které z nich máte držet palce.

hrubik
17.02.2014 5 z 5

Velmi reálný příběh. Až z toho mrazí.

mschmidtova
13.02.2014 5 z 5

Hodně zajímavá kniha ze současnosti. Pořád jsem čekala, jak se to vyvine a potom s napětím sledovala, jak to dopadne. Ten samý příběh je vyprávěn z pohledu dvou žen - příběh, který se může stát každé z nás. Nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit, až jsem se nemohla odtrhnout a dočetla do konce. Bála jsem se, že to dopadne špatně, i když není úplně jasné, co je špatně. Kniha určitě stojí za přečtení.

nevěra pro ženy partnerské vztahy vztahy

Emily Giffin
americká, 1972
2014  78%Na čem záleží
2013  83%Kam patříme
2009  78%Něco vypůjčeného
2010  83%Něco modrého
2009  78%Zkouška dítětem

Kniha Na čem záleží je v