Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.73708

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
blaka165dnesHodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi líbila jen ze začátku to bylo takové slabší. Je možné, že tento dojem mám kvůli době, kdy jsem tuto knihu četla, takže ne všichni musí mít stejný názor. :) Ale po úvodních 100 stránkách jsem se od knihy skoro nedostala a těšila jsem se na další přečtenou stranu. :) No a konec, krása. :)

Markettka0026.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Mela byt prvni a zaroven posledni. Z cele serie Milenia (nepocitam posledni pokus o navazani na puvodniho autora) byla kniha zapletkou nejlepsi. Je to jak se vsemi trilogiemi, prvni super a zbytek paberkuje.

LordBexr23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je velice čtivá a čte se jedním dechem. Takřka dokonalá detektivka, které není moc co vytýkat. Pouze jednu slabou výtku bych měl k několika pasážím v knize, kde autor sklouzl k trochu lacinému prosazování levicového politického názoru. Taková malá agitka, ale nic hrozného. Druhou slabou výtku bych měl k několika berličkám, kterými si vypomohl při konstrukci příběhu, ale chápu že jinak to udělat nešlo, neboť by tím kniha přišla o happyend :-) Celkový dojem zůstává slušný a mnou udělených 4,7 bodů zaokrouhluji na 5 hvězd :-)

viki.mmm18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mala som tú smolu, že som pred čítaním Millennia videla všetky tri filmy, prvý dokonca viackrát. Už filmové spracovanie ma fakt bavilo (mám na mysli Muži, ktorí nenávidia ženy, ďalšie dva filmy mi začali dávať zmysel až po prečítaní kníh), preto ma vôbec neprekvapilo, že ma kniha bavila ešte viac :)) Rozhodne najlepšie severské krimi aké som čítala

konformita17.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro Bianca5 nedívejte se na ten film!!! Radši si přečtěte něco pěkného. Film je podivná slátanina. Dívali jsme se s manželem a byli velmi zklamaní. Kniha je lahůdka, film kravina.

bianca514.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

JelloBiafra09.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Strhující, inteligentní thriller těžkého kalibru, který je Larssonův stěžejní Magnum Opus. Autor už hned od začátku velmi precizně buduje tíživou atmosféru, aby postupně jako skládačku dal dohromady příběh epických rozměrů. Pátrání po tajemství skaženého klanu Vangerových mě nenechal chladným a knihu jsem přečetl za necelé tři dny. Velmi se těším na další díly a zároveň si říkám jaká je to škoda, že autor v tak relativně mladém věku podlehl zákeřnému infarktu a nenapsal víc podobně působivých knih.

Jessybelle03.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Začátkem jsem se trochu prokousávala, ale pak se to rozjelo a četlo se to skvěle, kdybych nemusela odkládat, tak bych četla tahem. Zápletka super, postava Lisbeth byla naprosto skvělá. knížku jsem si vybrala vlastně kvůli čtenářské výzvě, že byla na seznamu 100 knížek. ale svého rozhodnutí vůbec nelituji, ba naopak jsem ráda, že jsem si ji vybrala, určitě si přečtu i další knihy.

sonroll27.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, přičemž linie s Lisbeth byla čtivější. Na svůj rozsah má velmi málo hluchých míst. Příběh se naplno rozjede s nalezením nového důkazu, pak je to jízda, od které se těžko odtrhává. Finále případu mě zaskočilo a to nejen tím, že po něm mi zbývalo ještě přes sto stran.
PS: Otáčím se na podpatku a jdu postavit na kávu!

Jaruš725.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Senzace - a na MP3 zážitek vylepšený, Filmová postava Lisbet ji vyladila bravurně, skvělé, novináře M. hraje Daniel Craig - obsazení nemohlo být lepší.

Leusee23.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

I přes to, že se kniha dobře čte a zápletka je zajímavá, tak mě některé části nudili. Doopravdy jsem si užila jen když v knize vystupovala Lisbeth. Její postava je naprosto úžasná.

bajdulina13.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečetla jsem prvních 40 stran a pak knihu odložila. Jakmile se blížila doba, kdy jsem musela knihu vrátit do knihovny, tak jsem ji opět otevřela a přečetla za den a noc. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A Lisbeth Salanderovou miluju! Je to moje nejoblíbenější ženská knižní postava :)

joona12.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Muži, co nenávidí ženy je první z dlouhé řady detektivek - trihlerů ze Skandinávie a hned napoprvé mě uchvátily. Jen těžko si představit to mírumilovné, idilické Švédsko může být až neuvěřitelně spjato se zločinem. Hlavní hrdinou je novinář časopisu Milénium Mikael Blomkvist, který se hříčkou osudu dostane k průmyslníkovi Eriku Vangerovi a nechá se najmout na vyšetřování tajemného zmizení erikovi vnučky před mnoha lety. Partnerkou se mu stane mladá hackerka Lisbeth Salanderová.
Děj je napínavý od začátku až do konce, při čtení je cítit mráz chladného Švédska, ale není tu nouze o černý humor, lásku, nenávist, smysl pro spravedlnost a naději

zaplenka12.04.2016

Zdlouhavější začátek byl asi příčinou mého tenisového lokte. Náhradou pak byl další děj. Perfektní četba.

Gagarin07.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle věc mi připadá přehodnocená. Jakkoli Larssonovi neupírám čtivost, není to vůbec ničím jiné než jakýkoli jiný severský detektivkář. Uznávám ale, že se spíš ostatní autoři inspirovali jím a ne naopak. Před tím jsem četl i všechny knihy od Larse Keplera a kdybych nevěděl, že je teď autor jiný, tak bych nepoznal rozdíl. Obávám se ale, že český překlad těhle věcí od Azity Haidarové není moc dobrý, protože zjevně nereflektuje rozdíly ve stylu psaní jednotlivých autorů - je to jedno jako druhé.

lenakf02.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak po velmi dlouhém váhání jsem se rozhodla, že to s Larssonem zkusím a ejhle, ono o vážně nebylo tak špatné :) tloušťka knih pro mě naštěstí nepředstavovala žádný problém (po hře o trůny už mě opravdu nic nepřekvapí), ale i přesto mi ze začátku trvalo, než jsem se do prvního dílu začetla a zorientovala.A poté? Naprostá bomba, strašně mě to chytlo a knihu jsem doslova zhltla. PS: četla jsem nejdříve knihu a poté si za odměnu chtěla pustit film- po 20 minutách naprosté nudy a zklamání jsem to musela vypnout :(

patricie740228.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přiznám se hned na začátku, že jsem nejdříve viděla tento děj zfilmován a až po shlédnutí filmu jsem hned po zkouškovém období, šla a za \\\"odměnu\\\" si koupila tuto knihu od Larssona. Byla mi nejen doporučena, ale i sama jsem se dostala do stavu, kdy jsem pociťovala již z filmového zpracování jistou nutnost tuto knihu vlastnit a co nejdříve si ji přečíst. Jenže, to jsem nevěděla, že se mi tato Larssonovka přilepí k rukám a budu ji nosit všude, kamkoliv.
Díky tomu, mohu tento první díl Milenia doporučit těm čtenářům, kteří mají rádi celkem pomalé odhalování, které se začne vybarvovat svojí humanitou a profesionálním podáním nemravnosti až k blížícímu se konci knihy.
Lisabeth Salanderová a její uvažování je geniální spojení s kriminalitou a násilím, které je (nejen) v tomto díle doprovázeno bystrým okem novináře Mikaela Blomkvista.

Dodatek - Druhý díl je ještě lepší, napínavější a nenechá Vás spát!

Boblenka24.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje předsevzetí, že budu chodit dříve spát s touto knihou opět vzalo za své. Krasně propojený příběh. Pozvolný začátek knihy mi vyloženě sedl. Z popisu prostředí a osob jsem měla pocit jako bych s nimi žila. Detektivní zápletka byla napínavá a postupně gradovala. Co mě však nejvíce bavilo, bylo to, že v knize nešlo pouze vyřešení detektivního případu. Jsou zde barvitě popsany příběhy postav, jejich povahy i to jak jejich činy dokázala ovlivnil jejich rodina, sociální postavení a společnost.
Je velká škoda, že tento skvělý vypravěč napsal jen těchto pár knih.

Lintu22.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Detektivky nečtu, ale tady mě nalákal název a mnoho doporučení. Zpočátku bylo mnoho jmen a nezáživné povídání o politice, ale pak se to rozjelo a všechno začlo zapadat. No a pak zapadalo ještě mnohem více věcí, či jak to nazvat. Prostě je to dobře napsané a vymyšlené. A přestože je to o něčem jiném než jsem čekala, tak mě to dostalo a mám už koupené další dva díly.

terkycca19.03.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Detektivky moc nemusím, čtivé, ale na další díL to ani nevidím :-)

hanka2416.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka super, pořád vás drží v napětí a nemůžete se dočkat vyřešení a pořád přemýšlíte, jak to tedy je. Filmové zpracování jsem neviděla a ani nevím, zda se k tomu ještě někdy rozhodnu. Mám ráda tento typ severských "detektivek", připomíná mi Camillu Läckerberg. Mají zvláštní talent napínat vás co nejdéle :)

bartosovic0010.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Četla jsem ji na dovolené a za 3 dny byla přečtena. Prvních asi 30 strámek mě moc nebavilo, protože tam bylo použito hodně odborných názvů. Ale zbytek knihy, to bylo něco! Příběh velice nápaditý a konec nepředvídatelný!
Velmi mne mrzí, že S. Larsson zemřel předtím než stihl vydat celou sérii deseti knih. Snad se je někdo další pokusí dopsat. Teď se jen těším na to až si přečtu Dívku v pavoučí síti. Uvidíme jestli to bude nějaká obrovská změna oproti Larssonovi

--nora--08.03.2016

Nějakou dobu jsem přemýšlela jestli mám knihu přečíst nebo ne. Trochu jsem se bála že mi nesedne protože knihu tohoto typu jsem ještě nečetla. Nakonec jsem se rozhodla správně že mnou přečtu:-)
Zpočátku jsem byla zmatená. Moc jsem tomu nerozuměli. Mluvili o čemsi a já nerozuměla ani ň. Pak přišla hromada jmen a já se v tom nemohla zorientovat. Tři hrdinové měli v jménu Erik/a. Chápu že v realitě se vždy najde nějaká shoda ale to to je kniha tak tam přece jen mohl ty jmena vymyslet rozdilnější (druhe polovina postav začínalo jméno na H :-D)
Líbilo se mi že kniha nebyla nijak uspěchaná. Takové já ráda nemám.
Jinak až do konce knihy jsem netušila kdo byl tím vrahem.

ASI SPOILER (nevím od kdy je a od kdy není)

To s Harriet jsem si na začátku myslela že to tak bude. Někde tam jak se ukázalo to s těmi čísly jsem si říkala že fakt ji asi někdo zabil. Na konci se ukázalo že ne:-)

Libunkaa07.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, úžasně vystavěný příběh. Prostě dokonalé dílo!!!

Tinoušek04.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Už druhé kolo celé série :-)
Naprosto dokonalé knihy (všechny díly)... Nejlepší thrillery, které jsem četla. Úžasně promyšlené, čtivé, bezvadná zápletka... Prostě dokonalost sama :3

Karammela27.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přemýšlím, co napsat k téhle knize..nic mi nepřijde dost výstižný, snad jen: "dokonalá".

Olafa27.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Parádní smršť. Až jsem se tady v severním Norsku skoro bála jít spát.

osipka6626.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Něco tak úchvatného jsem již dlouho nečetla, tato kniha mě naprosto pohltila, přečetla jsem ji doslova jedním dechem a ihned jsem si zakoupila i další díly, už se nemůžu dočkat až se do nich pustím.Prostě pecka.

Misa2524.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dlouhou dobu jsem se ke knize nemohla dostat, ale když už jsem se k ní dostala, tak můžu říct, že je skvělá :) Až do hlavního odhalení jsem vůbec nic netušila, a to se mi stává málokdy...Jsem zvědavá na další díly :)

desert.fox19.02.2016

Velmi pěkná kniha, napínavá, s dobrou zápletkou.