Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.73852

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
lenamorvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Vlažný začátek, super obsah a vlažný nečekaný konec. Kniha, kterou začnete žít a nemůžete přestat, dokud ji nedočtete ale zároveň jste nešťastný, že je konec. Výborná kniha

moudivlacekpředevčíremHodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kolegyně. Byla z ní unesená. Říkala jsem, no tak to bude prostě krimi. OMYL!!! Fantasticky napsaná kniha, nebudete se chtít od ní odtrhnout, velmi reálně popsané, skvěle charakteristicky nastínění hrdinové, odhalování rodinného tajemství, nakonec i podvodu ve světě financí, politiky i žurnalistiky je pak jen třešničkou na dortu.
Neustále překvapivé obraty v ději. Bude se vám zvedat žaludek, budete se klepat strachy, budete hltat další řádky. Na konci bude vaše srdce bít na maximum.
To vše vás u této knihy čeká. Za mne jedna z nejlepších knih, které jsem z oblasti detektivek kdy četla.
Už se moc těším na další díl. Prostě ho MUSÍM přečíst.

ivzu7728.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

S autorem jsem se setkala nyní poporvé a hned jsem věděla, že to bude přesně má parketa. Severský krimi thriller se zajímavou rodinnou zápletkou, hledání v historii , odhalování důkazů. Mikael i Lisbeth jsou oba velice nadaní a inteligentní lidé, novinář a hackerka, oba jsem si je oblíbila a moc jim fandila. Ihned jsem sáhla po druhém díle
PO SHLÉDNUTÍ FILMU:
V USA verzi se mi samozřejmě líbila obsazenost novináře, Daniel Craing je můj oblíbenec, film OK, akční, ale proč skončil jinak než kniha?
Ve Švédské verzi jsem postrádala jen drobné odchylky od knižního příběhu, který je samo sebou více rozvinutý a plnější.

ThrisaManx25.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Této knize jsem se asi rok úspěšně vyhýbala. Z nějakého důvodu mě nelákala, ale jak jsem přečetla první stranu, okamžitě si mě dostala. Skvělá, čtivá, budí ve vás zvědavost...postavy jsou snad všechny svým způsobem a ve svém postavení sympatické.
Celou dobu jsem četla v přesvědčení, že si tato kniha zaslouží jednoznačně plný počet hvězd. Škoda toho konce. Přišlo mi, jakoby spíš patřil do další knihy, dalšího dílu. Takto byla kniha strašně natahovaná a posledních 30 stran jsem se vyloženě nutila číst.

Barush6425.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po téhle knize jsem šla dlouho... vždy když jsem se ovšem dostala do knihovny, byla beznadějně vypůjčená a rezervovaná na dlouhou dobu dopředu. Nakonec jsem ztratila nervy a knihu si pořídila. Putovala se mnou často vlakem, aniž bych byla schopná se skutečně začíst. Politika a ekonomika jsou přesně dvě věci, které jdou mimo mě a vůbec jsem nechápala pozdvižení, které kolem této knihy vládne. Nakonec jsem dala knize poslední šanci, protože u moře na pláži, když došlo ostatní čtivo, nebylo vyhnutí. Teď už to pozdvižení chápu a dokonale. Ještě dva dny po dočtení mi, když si vybavím některé pasáže, naskočí husí kůže. Skvělé postavy, nádherné vylíčení švédské krajiny, neotřelý příběh, chytrý a promyšlený do detailu. Nemohu se zbavit touhy hned se vypravit do Švédska a jen chvíli cítit tu mrazivou atmosféru... než bych určitě roztřesená utekla domů :).

historikola25.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na tuto knížku jsem se těšil. Bohužel jsem dříve viděl film než jsem četl knížku. Naštěstí si film moc nepamatuji, takže čtení bylo lepší a napínavější. Příběh byl dobře napsán. Co stránka nebo kapitola to jsem byl vtažen do příběhu. Děj je tak dobře napsán, že Vás nenechá jen tak přestat číst. Škoda, že jsem měl půjčenou knížku. Je to jedna z mnoha knížek co bych chtěl uklidit k sobě do knihovny. Za mě rozhodně stojí k přečtení.

katerina554423.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Mně se to nijak zvlášť nelíbilo, některé pasáže hodně čtivé, jiné jsem musela přeskakovat,postava Lisbeth neskutečně protivná a nesympatická tudíž jsem neměla zájem číst další pokračování..... všichni okolo mi tvrdí,že to je škoda,že se právě dočtu proč taková je ...jenže když vás to ani už nezajímá tak čtěte další díl :-) četla jsem mnohem lepší.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super čtení.

HollyGolightly14.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Trochu rozvláčný začátek, trochu závěr, jinak skvělé

BorknagarSK14.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krimi a thrillery nikdy nepatrili k mojím obľúbeným žánrom, ale táto kniha to celé zmenila. Chladná krása a napätie v knihách severských autorov (ku ktorým som sa po prečítaní tejto knihy dostal) mi poskytla super oddych od historických a fantasy románov. Je naozaj dobré zmeniť niekedy obľúbený žáner a takéto knihy sú naozaj dobrým riešením. Za túto prvú časť úchvatnej trilógie dávam autorovi desať z piatich možných bodov. Škoda, že už nie je možné, aby sa k nám dostali ďalšie jeho knihy, aby nás zasa potešil niečím výnimočným. Ďakujem ale aj za túto neskutočne kvalitnú trilógiu.

jekyll12.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mě vlastně přivedla ke čtení a nikdy jí za to nepřestanu být vděčen. V kine zrovna běžel na její motivy film a ja si řekl - kup si radši knihu! A považuju to za nejzásadnější rozhodnutí v životě. Mistrovsky napsaná kniha se vším co je mi blízké a co mě zajímá. Přečetl jsem samozřejmě celou trilogii, ale první díl je, jak už to tak bývá, nejlepší. Díky Stiegu, naučil jsi mě lásce k literatuře.

suezie06.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Ze začátku jsem byla zoufalá. Prvních pár stran mě prostě svou odborností úplně zastrašilo. Musela jsem se příliš soustředit, abych porozuměla, čtení mi trvalo nehorázně dlouho. Děsila mě vidina následujících pěti set stran v podobném duchu. Když něčemu nerozumím, vyvádí mě to z míry...
Po pár stranách toto rozpoložení pominulo, a knížka mě začala bavit. Nebyla jsem unešená, ale ani zklamaná. Ale Lisbeth, tu jsem si zamilovala... komu by se taky mohla nelíbit, že? :)

gersie04.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak jsem na vážkách jestli jde tloušťka knihy k dobru, či nikoli.
Ze začátku dlouhosáhlý úvod,potom nekonečné probírání množství rodinných příslušníků a jejich
vztahů.....,ale autor to zvládl a potom se děj rozběhl a byl zajímavý, napínavý až místy morbidní.
Připadalo mi až zvláštní, jak se autorovi podařilo tak tlustou knihu napsat velmi čtivě.
Smekám před jeho mistrným uměním a nemůžu jinak , než dát plný počet hvězd.

Fixa0829.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Já si jí dala znovu a je pořád tak dobrá jako poprvé!! Skvělá kniha, není co dodat!!!!!!!

RiverSong29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úžasné! Nemám co dodat.

katarina186827.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Citala som vsetky tri knihy velmi dobre sa mi citali. Myslim ze ta prva je najlepsia oplati sa to precitat

Lee726.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi dobrá zajímavá kniha. Napínavá, ráda se vrátím k dalším knihám :)

RyxiraAmyGinger21.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

První díl trilogie, který je ale jednoznačně nejlepší. Pro mě synonymum dokonalého thrilleru, tak moc se mi knížka líbila, že jsem si po přečtení knihovního vydání musela koupit vlastní výtisk. Pokud se považujete za milovníka detektivního a akčního žánru literatury, tohle prostě nemůžete vynechat. P. S. Co se filmu týče, za mě jednoznačně verze s Danielem Craigem.

CHESS14.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Mám doma všechny tři díly a nemůžu říct, že bych litovala, že jsem si je pořídila. Začátek je trochu zdlouhavější, ale pak se vše rozjede a děj vás vtáhne a už nepustí. Velice mně překvapila propracovanost knihy, styl psaní a hlavně Lisbeth a její život. Vážně skvělý detektivní příběh :)

neryan06.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Za mě měla kniha dost pomalý a náročný rozjezd, ale po nějaké době mě absolutně pohltila. Akorát mě zamrzelo, že jsem narozdíl od všech ostatních postav neměla možnost dozvědět se, jak dopadla Martinova párkrát zmiňovaná přítelkyně.

Po dočtení okamžitě otevírám druhý díl.

jisimi03.06.2016

Začátkem jsem se musela trochu prokousávat. Seznamování se s velkým množstvím členů Vangerovic rodiny a s jejich osudy značně potrápily moje mozkové buňky. Autor má bezesporu originální způsob vyprávění, příběh má zajímavou zápletku s překvapivým rozuzlením. Nejzajímavější pasáže knihy pro mne byly ty, kde se vyskytovala Lisbeth, která je pro knihu opravdu originálním stvořením. Bavily mě její hackerské schopnosti, její vypořádávání se se svým ,,podělaným" životem, její způsob ,,přežívání".

Martial03.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka se mi moc libila a těším se na pokračování.

Eeli02.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze začátku je nutno překousnout pár stránek nezáživného popisu, ale pak je to bomba. Nedokázala jsem přestat číst. Realistická kniha plná napětí, logického děje v čele s neobvyklými, přesto kladnými hrdiny. Příběh je napsán srozumitelně (tím nechci říci jednoduše), živě a dokáže vás pohltit. Pro ty, kteří mají rádi napětí, trochu akce a očekávají dobré konce, je kniha jako dělaná.

blaka16531.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi líbila jen ze začátku to bylo takové slabší. Je možné, že tento dojem mám kvůli době, kdy jsem tuto knihu četla, takže ne všichni musí mít stejný názor. :) Ale po úvodních 100 stránkách jsem se od knihy skoro nedostala a těšila jsem se na další přečtenou stranu. :) No a konec, krása. :)

Markettka0026.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Mela byt prvni a zaroven posledni. Z cele serie Milenia (nepocitam posledni pokus o navazani na puvodniho autora) byla kniha zapletkou nejlepsi. Je to jak se vsemi trilogiemi, prvni super a zbytek paberkuje.

LordBexr23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je velice čtivá a čte se jedním dechem. Takřka dokonalá detektivka, které není moc co vytýkat. Pouze jednu slabou výtku bych měl k několika pasážím v knize, kde autor sklouzl k trochu lacinému prosazování levicového politického názoru. Taková malá agitka, ale nic hrozného. Druhou slabou výtku bych měl k několika berličkám, kterými si vypomohl při konstrukci příběhu, ale chápu že jinak to udělat nešlo, neboť by tím kniha přišla o happyend :-) Celkový dojem zůstává slušný a mnou udělených 4,7 bodů zaokrouhluji na 5 hvězd :-)

verden18.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mala som tú smolu, že som pred čítaním Millennia videla všetky tri filmy, prvý dokonca viackrát. Už filmové spracovanie ma fakt bavilo (mám na mysli Muži, ktorí nenávidia ženy, ďalšie dva filmy mi začali dávať zmysel až po prečítaní kníh), preto ma vôbec neprekvapilo, že ma kniha bavila ešte viac :)) Rozhodne najlepšie severské krimi aké som čítala

konformita17.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro Bianca5 nedívejte se na ten film!!! Radši si přečtěte něco pěkného. Film je podivná slátanina. Dívali jsme se s manželem a byli velmi zklamaní. Kniha je lahůdka, film kravina.

bianca514.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

JelloBiafra09.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Strhující, inteligentní thriller těžkého kalibru, který je Larssonův stěžejní Magnum Opus. Autor už hned od začátku velmi precizně buduje tíživou atmosféru, aby postupně jako skládačku dal dohromady příběh epických rozměrů. Pátrání po tajemství zkaženého klanu Vangerových mě nenechal chladným a knihu jsem přečetl za necelé tři dny. Velmi se těším na další díly a zároveň si říkám jaká je to škoda, že autor v tak relativně mladém věku podlehl zákeřnému infarktu a nenapsal víc podobně působivých knih.