Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.73992

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor

Literatura světová, Detektivky
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2005 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
edith79předevčíremHodnocení knihy 3 z 5

Zajímavá kniha, ale že by mě naprosto nadchla to nemohu říci. Nechala jsem se dost navnadit hodnocením zde na Databázi a proto jsem byla trochu zklamaná. Taková klasická severská krimi, kterých je nyní k mání nespočet. Do dalších dílů zatím nejdu, snad někdy v budoucnu.

hanka064520.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokud jste neviděli film, tak jste největší šťastlivci. Mě kniha naprosto pohltila a po jejím přečtení jsem trpěla pěknou knižní kocovinou! Jo a .. Každý má svá tajemství, jde jen o to je objevit.. :)

26Mirka20.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Souhlasím s komentářem Kachora90 ,já tedy viděla kdysi film jako první :-) tak jsem měla představu a bohužel jsem si i hodně pamatovala, ale jinak skvělá zápletka, čtivé, napínavé :-). Už mám doma druhý díl tak se těším jaký bude. Za mě 5 hvězdiček.

Kachora9020.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jsem nadšená, moje první detektivka... A myslím, že jsem sáhla správně. Prvních 100 stran jsem se nemohla začít a posledních 100 stran bylo celkem zdlouhavých. Ale stálo to za to. Někdy mi přišlo zbytečné číst o tom, že si vaří kávu nebo že se svlékl a osprchoval, ale k tomu to patří a dílo jako celek je bomba. Vyšetřování zmizení Hariet bylo napínavé a dost čtivé. Teď se kouknu na film, abych to měla i s obrazem... :-) Těším se na další díly ;-)

kristyna662616.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Bomba. Nevím co mě překvapilo víc, jestli "vrah" a nebo úplný konec knihy. Začátek se mi sice pročítal trošku hůř, ale tak to bývá u dobrých knih. Tohle byla moje druhá detektivka, a jsem spokojena. Líbilo se mi jak se postupně vyvíjely a měnily postavy. Lisbeth, Mikael.... Ach ten románek..... :333 Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, a jak to s nimi bude pokračovat. :D

katerina984816.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro milovníka detektivek, kterým bezesporu jsem, byla tato kniha perfektním obohacením mnou doposud čtených anglických detektivek. Musím říct, že po lehce zdlouhavém začátku knihy se to pak rozjelo v plné síle a já jsem knihu přečetla jedním dechem. Stieg Larsson bude navždy patřit mezi mé oblíbence, škoda, že toho nestihl napsat víc, ale i tak, klobouk dolů pane Larssone, vzhlížím k vám jako k velkému spisovateli, kterým jste bezesporu byl a v našich duších, zůstanete navždy...:)
PS: Po přečtení této knihy pokračuji na dalších dílech Milénia a nejspíše na nějakou dobu u severských detektivek spočinu...:D Tímto se omlouvám Aghatě a dalším, ke kterým se jistě v budoucnu ráda vrátím...:D

arket14.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na můj vkus příliš rozvláčné a musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. Zaujal mne pouze příběh Lisbeth Salanderové a díky němu si přečtu i druhý díl. Za mne jsou daleko lepší detektivky, ale je to věc názoru.

ankaras12.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy - mé první sáhnutí po detektivce a hned vyšlo tak parádně! Tato kniha a i následující dvě, které přišly později, jsou pro mě tím nejlepším, co jsem kdy četla a asi i číst budu. Je to už trochu "těžší čtení" a na začátku si opravdu vynutí soustředěnost čtenáře. Pokud se nebudete moci začíst, nevzdávejte to! Tato trilogie za to prostě stojí.

Lucie5109.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Stieg Larsson stvořil excelentní dílo, kniha se mi strašně moc líbila již od prvních sránek. Hned na začátku je zmíněna nevšední a zajímavá situace, kdy jeden z hlavních hrdinů, starý pan Vanger, dostává každý rok stejný dárek (vylisovanou květinku v rámečku). Velmi sympatický mi byl hlavní hrdina, novinář Mikael Blomkvist, a taktéž hlavní ženská postava, hackerka Lisbeth Salander, která s Michaelem řeší záhadu zmizení vnučky pana Vangera, Harriet. Úžasné rozuzlení, perfektní je také filmové zpracování, ve kterém si roli Mikaela zahrál Daniel Craig. Jediná snad co bych vytkla, je překlad názvu originálního díla do českého jazyka. V originále se kniha jmenuje "Girl with a the Dragon Tattoo" (čili Dívka s dračím tetováním), v překladu byl název změněn na "Muži, kteří nenávidí ženy", což mi s dějem knihy moc nekoresponduje. Dívkou s dračím tetováním byla jasně míněna Lisbeth, hlavní ženská hrdinka. Hodnotím 5/5 :-) ★★★★★

3nitka06.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemala som potuchy, do čoho idem, knihu mi požičala kamarátka. Zo začiatku taký pomalý rozbeh. Ale potom bomba. Nedá sa odložiť, každú stránku priam hltáte. A postavy vymyslené dokonale. Chcem ďalšiu.

Briv05.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dlouho jsem ji odolávala, ale tentokrát nebyl důvod se u ní bát slova bestseller, protože tahle kniha fakt je bestsellerem. Začátek byl sice rozvláčný, ale dostalo mě to do příběhu. Pak už to byl masakr. Pro mě knížka obsahuje vše co má. A nej je Lisbeth. Fakt drsná holka. Jdu se pustit do druhého dílu. Nerušit, už zase čtu:).

desert.fox02.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Solidní detektivka! Miluji sériová vrahy s temnou rodinnou minulostí! Příběh ale musí být zajímavě zpracovaný, což se tady povedlo.

Verkavcelka29.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nadšená!Knihu jsem četla v době nemoci a to byl ten pravý čas.Nemusela jsem od ní odcházet a přerušovat hltavé čtení činnostmi jako je práce,...Doporučuji a děkuji Ježíškovi!

jana386626.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tohle je proste nejvic. Sirim kde mohu, sama jsem celou trilogii cetla uz nekolikrat. Prvni dil je nejlepsi..neda se od nej odtrhnout. Ten zacatek je samozrejme ponekud rozvlekly, ale po 75 strane se to rozjede a nezastavi..miluju tu knizku!!!

Zuzana0823.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Trvalo mi dost dlouho, než jsem se prokousala začátkem. Tolik jmen! Tolik popsaných ekonomických a politických situací! Ale po právu je kniha v top seznamu!

emem121.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělé, jedna z nejlepších krimi. Mnohovrstevnatý a dobře propracovaný příběh, který vám nedovolí se příliš vzdalovat od čtení, a jakékoliv rozptýlení /manžel, vaření, příroda..../ je v tu chvíli nepřijatelné. Velké nadšení.

Susan9417.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Larsson, Milénium, Lisbeth je pro mě základ pokud o sobě říkáte, že máte rádi severské detektivky. Je to dokonalé, většina věcí je dokonalá, pokud jejich autor nemá obyčejný životní osud, Larsson je a bude legenda v literatuře a žádné pokračování jako je Dívka v pavoučí síti nemůže nazávat na jeho trilogii. Protože to není už ten stejný Mikael, Lisbeth a ostatní...

Lusota13.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Sbohem, Harry Hole, mám novou lásku. Sice mi lehce vadil ten rozplizlý konec, který bych asi o sto stran zkrátila, ale oproti Tvým příhodám ze života tohle nebylo tak překombinované a neuvěřitelné. Navždy zůstaneš v mém srdci jako ten první, kdo mě naučil mít rád severské detektivky, ale sorry, Mikael a Lisbeth jsou dokonalí...

sinfulka11.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Neskutečný! A já tak dlouho odkládala čtení..
Za posledních x let jsem nečetla nic tak dobrého.

spencer 10.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha která mě nechala napnutou od začátku až do konce. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Papuce04.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Musím říct, že na mě chvílema až moc nechutný. Jinak jak už bylo psáno, prvních sto stránek nuda, myslela jsem si, že to zahodím, ale pak se člověk dostane do děje a knihu nelze odložit. Už se těším na další díly.

lenamor30.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vlažný začátek, super obsah a vlažný nečekaný konec. Kniha, kterou začnete žít a nemůžete přestat, dokud ji nedočtete ale zároveň jste nešťastný, že je konec. Výborná kniha

moudivlacek29.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kolegyně. Byla z ní unesená. Říkala jsem, no tak to bude prostě krimi. OMYL!!! Fantasticky napsaná kniha, nebudete se chtít od ní odtrhnout, velmi reálně popsané, skvěle charakteristicky nastínění hrdinové, odhalování rodinného tajemství, nakonec i podvodu ve světě financí, politiky i žurnalistiky je pak jen třešničkou na dortu.
Neustále překvapivé obraty v ději. Bude se vám zvedat žaludek, budete se klepat strachy, budete hltat další řádky. Na konci bude vaše srdce bít na maximum.
To vše vás u této knihy čeká. Za mne jedna z nejlepších knih, které jsem z oblasti detektivek kdy četla.
Už se moc těším na další díl. Prostě ho MUSÍM přečíst.

ivzu7728.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

S autorem jsem se setkala nyní poporvé a hned jsem věděla, že to bude přesně má parketa. Severský krimi thriller se zajímavou rodinnou zápletkou, hledání v historii , odhalování důkazů. Mikael i Lisbeth jsou oba velice nadaní a inteligentní lidé, novinář a hackerka, oba jsem si je oblíbila a moc jim fandila. Ihned jsem sáhla po druhém díle
PO SHLÉDNUTÍ FILMU:
V USA verzi se mi samozřejmě líbila obsazenost novináře, Daniel Craing je můj oblíbenec, film OK, akční, ale proč skončil jinak než kniha?
Ve Švédské verzi jsem postrádala jen drobné odchylky od knižního příběhu, který je samo sebou více rozvinutý a plnější.

ThrisaManx25.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Této knize jsem se asi rok úspěšně vyhýbala. Z nějakého důvodu mě nelákala, ale jak jsem přečetla první stranu, okamžitě si mě dostala. Skvělá, čtivá, budí ve vás zvědavost...postavy jsou snad všechny svým způsobem a ve svém postavení sympatické.
Celou dobu jsem četla v přesvědčení, že si tato kniha zaslouží jednoznačně plný počet hvězd. Škoda toho konce. Přišlo mi, jakoby spíš patřil do další knihy, dalšího dílu. Takto byla kniha strašně natahovaná a posledních 30 stran jsem se vyloženě nutila číst.

Barush6425.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po téhle knize jsem šla dlouho... vždy když jsem se ovšem dostala do knihovny, byla beznadějně vypůjčená a rezervovaná na dlouhou dobu dopředu. Nakonec jsem ztratila nervy a knihu si pořídila. Putovala se mnou často vlakem, aniž bych byla schopná se skutečně začíst. Politika a ekonomika jsou přesně dvě věci, které jdou mimo mě a vůbec jsem nechápala pozdvižení, které kolem této knihy vládne. Nakonec jsem dala knize poslední šanci, protože u moře na pláži, když došlo ostatní čtivo, nebylo vyhnutí. Teď už to pozdvižení chápu a dokonale. Ještě dva dny po dočtení mi, když si vybavím některé pasáže, naskočí husí kůže. Skvělé postavy, nádherné vylíčení švédské krajiny, neotřelý příběh, chytrý a promyšlený do detailu. Nemohu se zbavit touhy hned se vypravit do Švédska a jen chvíli cítit tu mrazivou atmosféru... než bych určitě roztřesená utekla domů :).

historikola25.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na tuto knížku jsem se těšil. Bohužel jsem dříve viděl film než jsem četl knížku. Naštěstí si film moc nepamatuji, takže čtení bylo lepší a napínavější. Příběh byl dobře napsán. Co stránka nebo kapitola to jsem byl vtažen do příběhu. Děj je tak dobře napsán, že Vás nenechá jen tak přestat číst. Škoda, že jsem měl půjčenou knížku. Je to jedna z mnoha knížek co bych chtěl uklidit k sobě do knihovny. Za mě rozhodně stojí k přečtení.

katerina554423.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Mně se to nijak zvlášť nelíbilo, některé pasáže hodně čtivé, jiné jsem musela přeskakovat,postava Lisbeth neskutečně protivná a nesympatická tudíž jsem neměla zájem číst další pokračování..... všichni okolo mi tvrdí,že to je škoda,že se právě dočtu proč taková je ...jenže když vás to ani už nezajímá tak čtěte další díl :-) četla jsem mnohem lepší.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super čtení.

HollyGolightly14.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Trochu rozvláčný začátek, trochu závěr, jinak skvělé