Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.74390

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
Více informací...

Simii45
včera

Úžasná kniha, nemohla jsem se odtrhnout a těším se na další díly Milénia :-)

petrnovic

Kniha mi konečně umožnila uvědomit si, že detektivka není můj oblíbený žánr, a zbývající dva díly určitě číst nebudu. Sice to bylo napínavé, ale kdybych to nečetl, nic hrozného se nestane.

FillaSFC

Někde v půlce knihy jsem začal přemýšlet nad tím, proč má kniha takové hodnocení. Ne, že by byl příběh špatný, ale přišel mi zkrátka takový natahovaný, pořád dokola o jednom a tom samém. Posledních sto stran jsem ale přečetl "jedním dechem", závěr byl výborný a vše napravil. Určitě si přečtu i druhý díl trilogie. PS: Kolikrát jste během čtení dostali chuť na kafe? :))

sramkovamichala

Výborná kniha, zapeklitý děj, zajímavé postavy. Jedině doporučuji!!

intelektuálka

Pro mě hodně zajímavé čtení, neznám prostředí hackerů. Přečetla jsem celé milénium a oslovilo mě. Ráda bych, kdyby nikdo nemusel prožít to, co Lisbeth

DominaCZ
09. únoraodpad!

Lev blijé na kanapé.
Já to věděla.

Od první stránky hnusoba, enormně natahovaný stránky kecama o ničem.
25 stran rozhovoru starýho děcka o jeho životě, než se dostal k tomu, co po něm chce - najít ztracenou, a nejspíš mrtvou tehdy šestnáctku.
To stačilo říct jednou větou ne?

To samý popis tý rampepurdy ajťácký - mě fakt nezajímá, že je asociál a že vypadá na 14.
Falíruje i fakt, že s nedodělanou základkou mluví a hekuje jako vystudovaný politolog - IT machr.To asi jakože fakt ne.

On je blbec, kterej otravuje stránky svýma výlevama o tom, jak ji chce obejmout, ale ona se nenechá, a končí to fňukem, když ona ho najednou objímat chce, ale on už má jinou.
To je do řiti vydebilněná ufňukaná neonově rudá knihovna mezi dvěma blbcama, ne pátrání, u kterýho se vám tají dech.

A nemluvě o tom faktu, že to nejspíš nenapsal on. To člověka taky odradí. ( tedy něco jako King nebo Roulingovka).

Stejně jako fakt, že je to celý marketingovej tah, protože nemůžete jako neznámej člověk něco vydat, aby to bylo IHNED rozebraný po milionech kusů a stalo se to tak nejlepším celerem všech dob.

Prostě NE.

Díky sama sobě a své intuici.
Obal hnusnej, chodila jsem okolo tý knížky jak lev v kleci. Fuj, fakt.
Sorry všem zalúbencům, ale prostě mě on i tahle série štve no.
(zlatej Nesbo).

Vlak7

Kniha se mi velmi libila a chystam se precist zbyvajici dva dily. Ocenuji, i když to bylo jen na uvod, ze autor knihu doplnil ilustracemi. Male minus, ze postava prezila utok L. S. tak, ze dokázala ve svém veku takovy utok prezit a pak ještě odjet autem... Velke minus prekladateli - ovce se nepestuji, ale chovaji. Styl hodne podobny Keplerum.

michaela.ne

Na Stiega Larssona jsem si dělala zálusk delší dobu. Znáte to, vždycky se vynořila kniha, která měla přednost. Bohužel jsem už byla zmanipulovaná filmem (am. verzí), ale k mému štěstí jsem si konec zapamatovala špatně, takže celou dobu jsem četla s myšlenkou, že vím a nakonec jsem vůbec nevěděla. Myslím, že vzhledem k hodnocení a názorům, jimiž jste tady přispěli, nemohu říct nic jiného než to, jak smutno mi je z faktu, že Stieg Larsson nám už nemůže napsat nic dalšího. Milénium je výborné dílo, výborného spisovatele.

Kelly99

Fantastická kniha. Na to že detektivky moc nemusím, mě kniha velmi zaujala. Kniha je plná napětí a do poslední chvíle není jasné, jak knihy skončí. Osud Lisbeth mě opravdu zasáhl. První díl je skvělý, ostatní jsou trochu slabší. Bohužel v knihách nalezneme i zdlouhavý popis zbytečností, které odrazují k dočtení. Kniha i přes to stojí za přečtení.

hellena1523

Příliš mnoho informací, které mě spíše otravovaly. Viděla jsem filmovou verzi (severskou) a byla neskutečně skvělá! Přečetla jsem grafický román a byl perfektní. Knihu jsem ale nedočetla.
Je hodně znát, že autor byl novinář, protože jsem po celou dobu čtení měla dojem, že čtu nekonečně dlouhý novinový článek.
Naprosto chápu, že si Milénium podmanilo svět, ale pro mne je to série, která má skvělý potenciál, ale nečte se mi vůbec dobře, tudíž se k ní určitě nehodlám vracet.

Gretka66

Perfektní kniha a filmové zpracování bylo taky super.

ziriant

Snad první kniha, kterou jsem se rozhodla přečíst na základě filmu. Nebo spíše vzpomínky na film, protože si jen velmi matně vybavuji, že filmové zpracování se mi líbilo, a to si ani už nejsem jistá, která to byla verze, ale jak jsem tohle dílo zahlédla v antikvariátu, nemohla jsem ho nevzít. Takže docela spontánní akce, po které následovalo o nic méně spontánní čtení. Jen škoda, že je člověk nucen číst tak náruživě a že to tak rychle uteklo. Podstatnou část knihy jde vlastně o relativně klasický román, ale za sebe bych jej nenazývala rozjezdem, protože jsem si i tuhle úvodní část užila. Se severskými autory nemám moc zkušeností, s detektivkami stejně tak, ale možná bude právě tato kniha motivací ke změně situace. Taky asi nelze nemít tuto knihu spojenou s dobrou kávou a s houskou s paštikou a kyselou okurkou. Zvláštní, ale co už, každý máme své libůstky. Přiznám se, že jsem z toho často dostala chuť, jen asi není možné vypít za den čtení tolik káv, kolik postavy vypily v průběhu celého románu. Spíše mě ale trochu iritovalo používání anglických výrazů a PC terminologie. Je fakt, že v této době je to už pro nás spíše úsměvné a tehdy to možná působilo jinak, ale stejně mi to bylo nějak proti srsti a spíše bych se vyvarovala používání názvů emailů a souborů apod. Působilo to na mě docela trapně. Nicméně jde pouze o detail. Příjemný pocit ze čtení zůstává. A je jasné, že u prvního dílu nezůstane.

pavčape

Úžasné počtení a švédské (podotýkám švédské) filmové zpracování také nemá chybu! Obdivuji Lisbeth!

Miťuli

Naprosto famózní kniha, která má spád a je perfektně, čtivě napsaná. Člověk se v ní neztrácí, má přehled o tom kdo je, častá rychlá rekapitulace! super!

viki2011

Skvělá kniha..

monikaKU

530 nabitych stran. Chvilami pohodovy, ale i mrazivy pribeh, ktory sa cita jednym dychom.

jana277

Po takom množstve komentárov už asi nie je čo dodať. Výborná kniha.

iatros

Moje první setkání se severskou detektivkou. A nelitovala jsem! Mistrně napsaná kniha o věcech, nad kterými normálnímu člověku zůstává rozum stát. Mrazivá, drsná. A neodbytná - za nic na světě nemůžete přestat, dokud neodhalíte všechna ta tajemství i temná zákoutí lidské duše.

Marcela2112

Kniha je napsaná excelentně, zápletky mají své opodstatnění, perfektní literární postupy, ale na mě je tam moc násilí. Takže autora obdivuji, ale nemůžu říct, že by mě toto téma bavilo.

LucieZav

O koupi a přečtení této knihy jsem dlouho váhala, zejména díky poprasku kolem. Ale jak jsem začala, tak přečteno celé jedním dechem. Super zamotaný příběh, spousta tajemství. Skvělé rozuzlení celého příběhu. Jdu pokračovat druhým dílem..

Welinie

První a asi nejlepší dÍl MILLENIA.

danka13

Super čtení, už se těším na další díl. Lisbeth je super, asi se trilogie měla jmenovat úplně jinak :-)

coquus

Příběh se zpočátku rozjížděl pomalu, ale brzy to začalo mít ten správný šmrnc, kdy se člověk od čtení jen těžko odtrhává. Líbila se mně špetka tajemství a zajímavě zamotaný avšak skvěle vypointovaný příběh.

JankoSvec

Veľmi dobre napísaná kniha, vynikajúca zápletka, veľmi kvalitne prepracovaný dynamický dej neustále pútal moju pozornosť. Zaujímavá a netradičná štylistika diela, miestami šokujúco drsná, ako celok veľmi kompaktná. Brilantne logicky pospájané osudy nespočetného množstva postáv, charakterov a dejových línii.Všetky tenučké nitky sa na konci nečakaným spôsobom rozmotajú, a hlavních hrdinov to skoro bude stáť život,
Neodložíte, pokiaľ nedočítate !!!

Peťulka8

Skvělá kniha, která má nečekaný a zajímavý konec. Hlavní hrdinka je velice neobvyklá. Super příběh, už se nemůžu dočkat druhého dílu série. :-)

theale
28.12.2016

Za mě hodně přeceňovaná kniha. Ano, bavila mě, ale to bylo asi tak všechno.

NADEI
26.12.2016

Vynikající kniha ! Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst ,ale pak jsem se nemohla odtrhnout a už se těším na další ze série. Super.

Pemca
23.12.2016

výborné, knihu jsem četla u moře a ač nejsem válející se a opalující se typ, tak se mi díky tomuhle příběhu nechtělo ani do moře a dokonce jsem chytla barvu, asi se mi tenhle žánr začíná moc líbit

jirzej
20.12.2016

Škoda, že jsem nepočítal kolik Mikael a Lisbeth vypili káv :-) Super příběh...

Predator666
20.12.2016

Strhující, ponuré a plné beznaděje. Lisbeth je ikona a i když vám je jí líto, v hloubi duše cítíte, že to je potvora schopna i zabíjet. Ale to jsou vlastně klady. Knihu jsem přečetl asi za dva dny. Vřele doporučuji.