Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.74583

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

hjoo

Parádní kniha, jen trochu místy natáhla a někdy jsem se zamotával do rodinných příslušníku, kteří zde vystupovali. Ale hodnotil bych knihu jako dobře čtivou a nápaditou, přemýšlím že začnu číst i ostatní díly.

Sněžková

Kniha, kterou jsem jako zázrakem objevila v Knihobudce (dej jí, Perun, věčnou slávu!)
Ze začátku mě nebavily zdlouhavé ekonomicko-politické žvásty, ve kterých nebylo jednoduché se zorientovat. Stejně tak rodokmen Vangerovic famílie byl zamotaný, kdo si má, sakra, pamatovat 50 členů impéria a kdo je čí dcera, syn, tchán, sestřenice? Nakonec se ale celý příběh roztočil do takových obrátek, že nebylo knihu možné odložit. Na nudných 150 stran zapomenete a jen hltáte další a další kapitoly.
Další část „Milénia“ si pořídím do knihovny, na to vezměte jed!

AltaMari

Také jsem měla problémy se začátkem, zdál se mi natahovaný. Pak jsem viděla film, který byl velmi dobrý, a knížku jsem četla téměř nonstop. Vynikající zápletka, seversky mrazivé kulisy, násilí, sex, švédská trojka (téměř), jedna kočka... a hackerka Lisbeth mě okouzlila. Proste líbivé i propracované dílko, 5* si zaslouží.

swamp

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) První díl je pro mě asi tím nejlepším od Larssona. Děj ještě není tak přitažený za vlasy, na čtenáře dýchá všudypřítomná severská potemnělost a tajemný případ starý mnoho let... a seznámení s Mikaelem "Kallem" Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou je na světě.

maryska09

Dobre napsana kniha. I pres velke mnozstvi jmen a postav se v ni ctenar dokaze dobre orientovat, bez zbytecneho opakovani textu, nebo vysvetlovani. Zapletka, pri ktere se resi kriminalni pripad stary nekolik desitek let je velmi poutava, konecne reseni uveritelne a tezko predvidatelne. Tesim se na precteni druheho dilu.

dzafik

Prvnich cca 40 stran jsem myslela, ze tuhle knizku asi nedoctu, ale musim uznat, ze i pres asi 100 postav jsem se zacetla a je to narez!

zork

Kniha mi vôbec nesadla, neskutočne ma nudila a po 3. kapitole som to vzdal a odložil ju. Po tých hodnoteniach som čakal viac.

Erinys

První strany jsou hodně náročné. Spousta informací a chvíli mi trvalo, než do sebe začaly zapadat.
Pak ale byla kniha "nadupaná" dějem. Navíc s dvojitou porcí zápletky. Řešila se přítomnost i příběh z minulosti.
Od autora jsem přečetla i další dva díly, ale ty už nebyly tolik whow.

galadrielin

Za mě tedy bohužel ne. Asi mi nevyhovuje ten "severský" styl psaní. Nevím. Nudila jsem se, do čtení jsem se musela nutit. Druhý díl si určitě nepřečtu, osud hlavních hrdinů mě tak nějak nezajímá. Ale celkem rozumím, proč je to ostatními hodnoceno tak dobře.

durinka

Obávám se, že nedokáži dát knize nezaujatý komentář, patří totiž mezi moje nejoblíbenější. :)
Musím však přiznat, že se mi z počátku nezamlouvala, neboť jsem v určitých částech měla pocit, že je děj zbytečně natahován. Celkový dojem z knihy byl však po přečtení opravdu neskutečný. Doporučuji.

bkohutova

Knížka mě velmi zklamala, protože od knihy, která má takové hodnocení bych čekala trochu víc. Rozjezd pomalý, děj se vleče, autor dává čtenáři příliš mnoho informací. Místy jsem chtěla knížku odložit stranou, nakonec jsem se ale překonala a knihu dočetla. Nejsem si jistá, zda budu chtít v sérii pokračovat.

Košišta

Pro mě bible, která mě přivedla k tomuto žánru, ale Stieg a Milénium je jen jedno. ♥ Geniální.

Žanténa

Několik prvních stran mě téměř odradilo, pak se ale cosi změnilo a nemohla jsem se od knížky odpoutat. Paráda! Dokonale jsem se naladila na hrdiny a zvraty byly perfektní.

Kíťovec

Doporučuji všem. Tak kniha je prostě čtivá, plná nečekaných zvratů a s hlavními postavami se nebudete chtít rozloučit. Rozhodně si jdu pro další autorovu knihu.

memory

Knihu jsem si velmi užila, přestože jsem příběh znala z obou filmových zpracování. Velmi čtivé, postavy měly příjemné, lidské charaktery.

veronika4918

Tahle knížka odstartovala mou závislost na severských spisovatelích. Celou dobu jsem byla napjatá, těšila jsem se na další a další odhalení a ke konci to překvapení. Paráda!

kokina74

Chvilku mi trvalo něž jsem se prokousala začátkem knihy, ale o to víc mě pohltil zbytek. Kniha plná zvratů, kde se pořád něco děje. Už se těším na další díl.

natkaf

Knížka se mi líbila. Byla čtivá, napínavá a překvapivá. Z toho, co bylo prvotním impulzem k Harrietinému zmizení, se mi dělalo zlo a aktréty toho všeho jsem měla chuť zaškrtit. Zvraty byly po celou dobu příběhu neskutečné. Postavu Mikaela jse si zamilovala, ale Lisbeth mnohem víc. Co mi ale vadilo byl natahovaný začátek. Než se začne něco dít, jsme na straně 80 a na setkání hlavní dvojice si počákeme dalších 250 stran. Také mě trošku zklamalo jak to všechno nakonec s Harriet vkastně bylo. Výsledek ale hodnotím kladně a ráda se pustím do dalších knih a filmů.

pocitac311

V porovnaní so severskou filmovou verziou ma kniha sklamala. Rozťahané, nudné, plné ľavičiarskych nezmyslov, politickej korektnosti a pitia kávy. To je asi realita, lebo Švédsko je podľa štatistiky z r. 2011 v spotrebe kávy na 8. mieste na svete. Kto má však uveriť, že z asociálneho dievčaťa s nedokončenou základnou školou sa stane superdetektívka, expertka na zabezpečenie objektov, geniálna hackerka, opravárka motoriek a nedostihnuteľná maskovaná banková podvodníčka? Na ďalšie diely tohto "globálneho bestselleru" už nemám chuť!

Žurinka

Přečetla jsem ji jedním dechem

LideCtete

Začíná to jako nějaká klasická detektivka - včetně toho náčrtku "místa činu" (ty k takové detektivce patří - viz např. http://www.databazeknih.cz/knihy/kralovske-vrazdeni-60828 :-) ), ale vyklube se z toho slušná punkově-hackerská jízda. Ačkoliv motiv rituálních vražd už je značně unavující, v téhle knize dává smysl. Potěšitelné je, že filmové zpracování je až na pár "výpustek" věrné, ale těžko říci, jak by to vypadalo, kdyby člověk neznal knihu. Text má obrovský přesah žánru, je to v podstatě politický thriller, a další dva díly reflektují snad všechny bolesti současného Švédska i světa.

melien

Prvni stránky jsem četla poněkud násilně, nemohla jsem se zacist, ale pak z věty na větu přišel zlom v ději a ja nemusela číst dál. . Opravdu zajímavé čtení.

zbožňuju_knihy

Po přečtení Milénia mě už žádné knihy nepřijdou jako to pravé ořechové. Z celé knihy mě nejvíc bavila Lisbeth. Přečteno bez problémů za víkend, pokračování jakbysmet. Zaslouží si víc než 5 hvězd. Nešlo se odtrhnout.

ZuK1

Vynikající, přečteno jedním dechem ... knížka, díky níž jsem se po určité přestávce znovu vrátila ke čtení ...

Simii45

Úžasná kniha, nemohla jsem se odtrhnout a těším se na další díly Milénia :-)

petrnovic

Kniha mi konečně umožnila uvědomit si, že detektivka není můj oblíbený žánr, a zbývající dva díly určitě číst nebudu. Sice to bylo napínavé, ale kdybych to nečetl, nic hrozného se nestane.

FillaSFC

Někde v půlce knihy jsem začal přemýšlet nad tím, proč má kniha takové hodnocení. Ne, že by byl příběh špatný, ale přišel mi zkrátka takový natahovaný, pořád dokola o jednom a tom samém. Posledních sto stran jsem ale přečetl "jedním dechem", závěr byl výborný a vše napravil. Určitě si přečtu i druhý díl trilogie. PS: Kolikrát jste během čtení dostali chuť na kafe? :))

sramkovamichala

Výborná kniha, zapeklitý děj, zajímavé postavy. Jedině doporučuji!!

intelektuálka

Pro mě hodně zajímavé čtení, neznám prostředí hackerů. Přečetla jsem celé milénium a oslovilo mě. Ráda bych, kdyby nikdo nemusel prožít to, co Lisbeth

DominaCZ
09. únoraodpad!

Lev blijé na kanapé.
Já to věděla.

Od první stránky hnusoba, enormně natahovaný stránky kecama o ničem.
25 stran rozhovoru starýho děcka o jeho životě, než se dostal k tomu, co po něm chce - najít ztracenou, a nejspíš mrtvou tehdy šestnáctku.
To stačilo říct jednou větou ne?

To samý popis tý rampepurdy ajťácký - mě fakt nezajímá, že je asociál a že vypadá na 14.
Falíruje i fakt, že s nedodělanou základkou mluví a hekuje jako vystudovaný politolog - IT machr.To asi jakože fakt ne.

On je blbec, kterej otravuje stránky svýma výlevama o tom, jak ji chce obejmout, ale ona se nenechá, a končí to fňukem, když ona ho najednou objímat chce, ale on už má jinou.
To je do řiti vydebilněná ufňukaná neonově rudá knihovna mezi dvěma blbcama, ne pátrání, u kterýho se vám tají dech.

A nemluvě o tom faktu, že to nejspíš nenapsal on. To člověka taky odradí. ( tedy něco jako King nebo Roulingovka).

Stejně jako fakt, že je to celý marketingovej tah, protože nemůžete jako neznámej člověk něco vydat, aby to bylo IHNED rozebraný po milionech kusů a stalo se to tak nejlepším celerem všech dob.

Prostě NE.

Díky sama sobě a své intuici.
Obal hnusnej, chodila jsem okolo tý knížky jak lev v kleci. Fuj, fakt.
Sorry všem zalúbencům, ale prostě mě on i tahle série štve no.
(zlatej Nesbo).