Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Uterox
20.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Krásná čtivá knížka. Nádherné a plynulé dialogy. Střídání stěžejního dialogu tedy s cestovatelem-Američanem a mudrcem z Bali. Líbí se mi, jak je v knize krásně vysvětleno a popsáno, kam mohou vést naše limitující přesvědčení, a jak je postupně změnit a zapracovat na nich. I to jak cestovatel jde a snaží se, aby mu místní obyvatelé odmítli pomoct a stále se mu to nedaří. Žádné rázné NE nezazní a pokud to nesvedou oni hledají člověka, který to dokáže. Přitom útlý obsah-knížka se dá opravdu velmi rychle přečíst. Určitě doporučuji-inspirativních příběhů není zkrátka nikdy dost.

Sasanka173
12.06.2020 4 z 5

Zajímavé :-)

IvčaKraťaska
06.06.2020 5 z 5

Kniha obsahuje spoustu zajímavých myšlenek. Četla jsem ji několikrát a měla jsem ji opravdu ráda.

Pettinka
06.06.2020 5 z 5

Mam rada knizky tohoto typu - na osobni rozvoj, na zamysleni, o zivote, nasich postojich atd. Problem u nekterych mam, ze je to treba psane az moc slozite nebo me to proste nezaujme. Tahle knizka byla jina a sedla mi. Byla psana “lidskou” formou, zaroven mi nebylo nic vnucovano, zadny nabozenstvi atd. Knihu jsem opravdu precetla nadsene na “jeden nadech”. Ted uz ji budu jen v hlave zpracovavat a snad si z ni neco odnesu :) za me TOP!

zuza9837
09.05.2020

Tato kniha mi změnila pohled na spoustu věcí. Místy mě sice nudila, ale rozhodně stojí za přečtení.

MadamC
27.04.2020 5 z 5

Kniha sice není dlouhá, ale myslím, že stojí za přečtení. Pro většinu to nebude nic nového, ale nikdy není na škodu si některé věci připomenout. A pro ty, kteří nevědí, co od knihy čekat: Pokud si chcete uvědomit, že svůj život máte v rukou jedině vy sami a chcete si jej začít řídit podle sebe, mohla by se vám tato kniha hodit.
Četla jsem jako audioknihu, je příjemně namluvená.

YA-girl
25.04.2020 5 z 5

Hlavní hrdina na výletě na ostrově Bali navštívil starého léčitele, který odhalil, že hrdinův život není šťastný - a začal mu pomáhat objevovat sama sebe, ukazovat, jak se osvobodit od věcí, které nás brzdí. Co stojí (konkrétně pro mě a dnes) za vypíchnutí: když my sami si nepřipadáme krásní, tak nás tak nevidí ani ostatní; i když jsme v práci podřízeným, stále zůstáváme ředitelem svého života; není třeba se obklopovat plno hmotnými statky, pak nám v životě nezůstane dost volného místa pro štěstí; občas je potřeba učinit i oběti, ale ty nám pomohou se na naší cestě dostat kupředu; ke všem se chovejme krásně a mile, i k těm, kteří se zdají být třeba zlí, sobečtí - překvapí je to a vydají ze sebe to nejlepší. :)

Pianistka
20.04.2020 5 z 5

Lehce napsaná a pravdivá kniha. Svobodný člověk je šťastný člověk. Svobodný člověk má vždy možnost volby, i když může být trnitá.

žabi-babi
29.03.2020 5 z 5

Tahle knížka si mě našla ve správný čas....

RendyaDav
16.03.2020 5 z 5

Nikdy nikoho nenechej ,aby ti říkal , co dokážeš nebo nedokážeš...Je to jenom na tobě samém co si vybereš a jak budeš žít...
Hodně lidí nás má rádo,pár lidem na nás opravdu záleží,a někteří si nás dokonce skutečně váží,,,ale nikdo NIKDO na světě nemá právo nám řídit náš osud a určovat směr , kterým se vydáme...
Skvělá kniha ,která se četla sama...

Lerksany
07.02.2020 5 z 5

Pěkný snadno pochopitelný příběh, který mě vtáhl do děje. Obsahující myšlenku, kterou bychom si měli všichni uvědomit a připomínat.

Endy17
27.01.2020 3 z 5

Místy zajímavé čtení o dovolené na Bali, o exotickém prostředí a nezvyklé mentalitě místních obyvatel. Ničím mě ale nepřesvědčila a rozhodně nijak neovlivní můj život.

het2
27.01.2020 4 z 5

Malá, ale chytrá, knížka. I když se všemi tezemi nesouhlasím, jsou tam pasáže, co se mi vryly hluboko do paměti. Třeba o tom, že abychom dosáhli věcí, po kterých toužíme, musíme se vzdát těch, na kterých lpíme. Smutné je, že v realitě, je to mnohem těžší, než v příběhu, protože často to není jen o majetku a pohodlí, ale i lidech kolem nás. A to je pak každé rozhodování mnohem složitější. To je asi moje největší kritika Gounelleových knížek - jeho hrdinové existují tak nějak mimo ostatní lidské bytosti a ve svých úvahách a rozhodnutích na ně nemusí brát ohledy. Závěrečnou pointu a lekci v jednom jsem tušil už někdy v půlce knihy, ale i tak se mi líbila. Bonusem je autorův jemný a skoro všudypřítomný humor.

Josh
22.01.2020 4 z 5

Název knihy vystihuje přání myslím každého z nás, bez ohledu na pohlaví:o) Po přečtení zjistíte, že nejen název. Obecně knihy o psychologii nebo rozvoji osobnosti nechávám profesionálům, ale tato kniha mne oslovila (po důvěryhodném doporučení) svým přístupem. Samozřejmě, že od hovoru s moudrým člověkem čekáte moudré, poučné myšlenky. V tomto příběhu nejde jen o řeči, ale je to moudro, které se dostane pod kůži, protože si ho hrdina „musí“ hned zkusit, uvést do praxe.

Každého čtenáře osloví něco jiného, podle toho, kde ve svém životě stojí a na jaké hladině se nachází jeho měrka štěstí, resp. spokojenosti se svým životem. Nejde o zdrcující nebo převratně nová moudra, ale určitě si díky „praktické moudrosti“ vybere něco každý. Každý, kdo chce pro své štěstí něco udělat….. Těch pár hodin za čtení této knihy stojí.

Kdo si neodnese něco pro sebe z rad moudrého muže, tak se alespoň nebude u příběhu z dovolené na Bali nudit:o))

PavlineCZka
05.01.2020 3 z 5

Uslo to, zakladni myslenku jsem pochopila vcelku brzy. Ale kdovijak nadsena jsem z knihy nebyla...

Haňulilinka
25.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, nevím, jak ji popsat, ale chtěla bych se setkat s takto chytrým člověkem.

Čičolina
24.12.2019 2 z 5

Já tohle neumím číst, já vím, že se tam předává poselství, ale jak tam není hutný příběh, tak obracím stránky a čtu mechanicky, více mi dá příklad zkoušeného hrdiny nebo lidí, vychovává mě to víc, než cílená moudra. Moje chyba, nejde to.

Lily101
23.12.2019 5 z 5

Úchvatná kniha plná moudrých myšlenek. Domnívám se, že se ke mně dostala v pravý čas, takže ji dokáži náležitě ocenit. Na konci mi trochu vadil přístup hlavního protagonisty( á la chci dosáhnout cíle, ale nejlépe bez práce či s minimem úsilí), leč tato “filosofie” bývá uplatňována jedinci (pár jsem jich v životě potkala) a je to v podstatě nešvarem.

“Chtěl bych jen, abyste si uvědomil, že chcete-li uskutečnit svůj životní sen, budete se muset snažit a v případě nutnosti i něco obětovat.”(str. 83)
=)Konečně v nějaké knize stojí tato moudrost. Dodala bych, že vždy je třeba pro cíl něco obětovat (čas, záliby, někdy i finance,...). Suma sumárum- nikdy vám nic nespadne do klína samo, ale ten pocit, když dosáhnete toho pomyslného vrcholu spočívajícího v dosažení snu, je k nezaplacení :-)!

“Nemohl jsem se ubránit myšlenkám na Obraz Doriana Graye, úžasný román od Oscara Wilda, který vykresluje člověka, který se chová špatně a jehož každý špatný čin se vrývá do tváře osoby namalované na obraze, stále více ji poznamenává, až ji nakonec zcela zohaví.”(str.117)
=)Kniha, kterou jsem četla před touto knihou, takže dokáži myšlenku ocenit.

Aribana
22.12.2019 5 z 5

Líbila se mi a do poslední chvíle jsem čekala, stejně, jako hlavní hrdina, co mu mnich poradí. Zajímavě napsané a k zamyšlení

vlkcz
01.12.2019 4 z 5

Nastaví nemilosrdné zrcadlo osobním strachům, založeným zhusta jen na našich představách. Nabízí i cestu, jak z toho ven. Co člověk zvolí je jen na něm.
Nezklamala, na druhou stranu k nadšení tomu něco málo chybělo.