Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

jajinka013
19.10.2021 5 z 5

Motivační kniha, duchovní o osobním rozvoji a přemýšlení člověka. Mě kniha zaujala příběhem, bavila mě, je dobře napsaná a je velmi čtivá.

leanechvilova
11.10.2021 5 z 5

Celý příběh mě naprosto zaujal!
Musím říct, že příběh je opravdu hezký a velmi čtivě napsaný. Myšlenek a vět k zamyšlení je v knize spousta. A některé z nich mě opravdu zasáhly. Celý příběh mě velmi zahřál u srdce.
Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

Navíc se mi moc líbilo, že celý příběh se odehrává na Bali.

Ctenar1202
18.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Příběh je jednoduchý. Muž odjíždí na Bali, aby se zde setkal se starcem, kterého lidé uctívají, protože umí léčit. Léčit duše a ukazovat směr, kterým by se každý člověk měl vydat, aby byl ve svém životě šťastný. Aby našel tu svoji cestu po které se vydat vstříc šťastným myšlenkám a dokázání si, že mu nic nestojí v cestě, aby dosáhl toho čeho chce a co si přeje.

Příběh se mi líbil. Je plný myšlenek, a čtenář se v dosti pasážích najde. Řekla bych, že pochybnosti o sobě jako má hlavní postava, má asi každý z nás. Knížka nám neříká a neurčuje přesně co dělat, aby byl náš život lepší, ale prozrazuje, jak myšlení a postoj k životu mění naše chování.

Jediné s čím se opravdu nemohu ztotožnit a nesouhlasím je otázka myšlenek a zdraví. Nechci moc prozrazovat z děje, ale číst o tom, že pozitivním myšlením si vyléčíš rakovinu, to opravdu ne ... Stejně jako vysílání lasky k rakovinným buňkám, které díky tomu zanikaly, mě spíš naštvalo. Vyznělo to, jako kdyby každý nemocný s rakovinou vysílal negativa a chystal se umřít...naopak, přece každý si přeje být zdravý!!

Já sama jsem pesimista a knížku jsem začala číst s lehkým pocitem, tak co Laurente, co mi chceš dokázat. A jo, zaujal mě. Nenašla jsem v knize nějaké světoborné myšlenky, ale hlavní poselství je, že ke šťastnému životu bychom se prostě měli obklopovat šťastnými a spokojenými lidmi a to si myslím, že se snaží každý z nás.

kulatina
14.08.2021 3 z 5

Osobně nemám moc ráda motivační knihy, které člověku promlouvají do duše a radí, jak se má chovat a nahlížet na život. Pravda je, ze tyto rady jsou podány formou příběhu, který se dobře čte, a najde si svůj okruh čtenářů, kteří tyto rady potřebují pro svůj duševní rozvoj. Mě těch 94 stran stačilo tak akorát, a vrhnu se na jiný typ literatury.

Waldhans
04.08.2021 5 z 5

Krátký a poutavý příběh odehrávající se v exotickém Bali. Osobně doporučuji každému, kdo se chce posouvat nejen po duchovní stránce, ale obecně v životě.

terryaknihy
28.07.2021 5 z 5

Krátký příběh z prostředí Bali, kdy učitel navštíví léčitele. Většina z nás už slyšela myšlenky a rady, které se v příběhu objeví, ale kolik toho ve skutečnosti aplikujeme? Hlavní otázka není, jestli Jste šťastní, ale Co pro své štěstí jste schopni udělat? Krása... :)

Ayen
01.07.2021 5 z 5

Jestli bloudíte životem a stále nemůžete najít začátek vaší cesty, nebo aspoň směr kterým byste se měli vydat, tahle kniha by vám mohla pomoci. Mě si našla v období, kdy jsem to nejvíc potřebovala. Bylo to, jako bych se sama ocitla na Bali.
Pro člověka, který se už nějaký pátek zabývá seberozvojem, bude tento příběh jen připomenutím, když se i jeho myšlenky občas zatoulají špatným směrem. Za to bude skvělým pomocníkem pro člověka, který začíná objevovat téma vnitřního světa a chce mu nahlédnout více pod pokličku.

Jimicz
02.05.2021 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, obsahuje několik důležitých myšlenek, ve kterých se spousta z nás najde. Doporučuji lidem, kteří se nachází v obtížnější fázi života a hledají impulz pro znovunastartování sebe sama.

crazyslunicko
20.04.2021 5 z 5

Brilantní kniha. Na začátku byl pomalejší rozjezd, ale závěr mě dostal.

"Úspěšný život je život prožitý v souladu s tím, co si sami přejeme, ve kterém jsme vždy jednali v duchu svých hodnot a vydali ze sebe v tom, čemu jsme se věnovali, to nejlepší, aniž bychom porušili harmonii a tím, čím jsme."

"...tváří v tvář náročné výzvě se maximálně soustředíme na to, abych ze sebe při tom, co děláme, vydali to nejlepší. Když tak učiníme, přinese nám to skutečné uspokojení. Je to jedna z podmínek, aby nám naše činy přinesly pocit naplnění."

"Člověk se sebou v životě nesmí nechat mávat. Nikdy v ničem nesmím ustoupit."

"Začínal pro mě nový život a odteďka to bude můj život, plod mých rozhodnutí, váhání, strachu z odsouzení ostatními, z toho, že něco nedokážu, že mě nikdo nebude mít rád. Každý okamžik budu prožívat v souladu se svým svědomím se sebou samým a se svými hodnotami. "

"...nebudu zapomínat na to, že nejlepší dar ostatním je moje vlastní rovnováha. Potíže budu přijímat jako zkoušky, které musím absolvovat, jako dary, které život přináší, aby mi ukázal, co všechno se musí na své cestě kupředu naučit. Už nebudu obětí událostí, ale účastníkem hry, jejíž pravidla se odhalují kousek po kousku a jejíž vyústění zůstane navždy zastřeno rouškou tajemství."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moc mi chybíte. Děkuji za to jací jste byli a co všechno jste spolu v životě dokázali. Vše co jste si v životě přáli, se vám splnilo a došli jste svého naplnění...

Jana_Hlus
11.04.2021 3 z 5

Doporučila bych knížku těm, kdo teprve dělají první krůčky na cestě osobního rozvoje, pokročilejším toho moc nového nepřinese, na druhou stranu, nikdy není úplně marné vrátit se zpět na začátek a projít si to znovu...

Veeczko
05.04.2021 4 z 5

Příběh je to velmi krásný, čtivý, mnoho lidí se v něm, věřím, najde. Čekala jsem však od knihy více. Možná ale záleží, v jakém období knihu člověk čte. Četla jsem ji v době, kdy jsem vcelku věděla, kde se v životě nacházím a co od života chci a kam směřuji. Vrátím se ke knize ve složitějším životním období a věřím, že mi bude velkým přínosem.

Tebby
21.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Nádherný čtivý příběh, ke kterému jsem se dostala opravdu náhodou, se spoustou myšlenek k zapřemýšlení se o vlastním životě. "Co vám brání splnit si váš sen o šťastném životě?" 5*

michal2601
24.01.2021 5 z 5

Velmi inspirující příběh plný moudrých myšlenek.

Jonna
06.01.2021 4 z 5

Zprvu jsem hodně váhala, jestli mě tento žánr oslovuje, ale nakonec jsem došla k závěru, že v podání tohoto autora ano. Alchymista, ani jiné podobné knihy, mi nic neříkaly. Pak jsem si uvědomila, že ten poměrně jednoduchý text mi umožňuje více se nad podněty zamyslet, a jde mi to lépe než u čistě návodné a motivační knihy. Docela mě to překvapilo. Musím zkusit i jiné knihy autora, jestli to tak bude fungovat i nadále.

VeruMalfoy
04.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla v době, kdy jsem prožívala těžké období a myslím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla učinit. Vlila mi novou sílu do žil a ukázala mi, že vždy záleží na našem postoji k životu, ať je sebevíc těžký, a ten rozhodně, zda uspějeme, překonané neštěstí, a budeme zas šťastní či nikoli.

Jelitovna
22.12.2020 3 z 5

Četla jsem kdysi a nyní podruhé a naposledy. Určitě se mi to tenkrát líbilo, ale dneska? Nebavilo, už to není ničím obohacující. Autor nezapře psychologa.

Natali.159
02.12.2020 5 z 5

Další báječná kniha, která člověku pomůže se nad sebou zamyslet..

Jrsnbl
02.11.2020 5 z 5

Nečekejte, že vám tato kniha změní pohled na svět. To určitě ne. Dává vám však podněty k tomu se zamyslet nad různými skutečnostmi, které byste se sebou mohli dělat. V knížce je krásně vykreslena postupná cesta uvědomění hlavního hrdiny s tím, že na konci zjistí, a vy také, co je pro něj, a možná i pro vás důležité. Rozhodně doporučuji, je to oddechové čtení, kterého nebudete litovat. :)

GepardLady
03.10.2020 3 z 5

Kniha, která prostřednictvím hlavního hrdiny člověka nutí zamyslet se nad svým vnitřním světem, emocemi, jednáním a převedením toho všeho do vědomé roviny. Nemůžu si ale pomoct, je to podané takovou pofidérní formou. Ale oproti Bůh chodí po světě vždycky inkognito, kterou jsem rozečetla vzápětí, se mi tahle líbila víc - snad proto, že nebyla tak zdlouhavá.

Ashi
27.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Čtivá knížka, přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Střídají se zde kapitoly rozhovor s mudrcem a bežný život. Těšila jsem se více na stěžejní kapitoly a vata by tam být nemusela, ale vyloženě mi nevadila.
Oceňuji krátké kapitoly!
Při snaze být odmítnut jsem se opravdu smála nahlas :D
Konec byl zákeřný.