Můj nejmilejší pokrm je jídlo

Můj nejmilejší pokrm je jídlo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16225/bmid_muj-nejmilejsi-pokrm-je-jidlo-Yn1-16225.jpg 4 45 13

Sebrané humoresky o druhé nejkrásnější činnosti na světě.

Literatura světová Humor
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Essen ist meine Lieblingspeise

Aida32
20.07.2020 5 z 5

... a moje nejoblíbenější kniha E. Kishona. Vtipný, satirický, s nadhledem. Mohu číst stále.

Greenfingers
10.06.2020 5 z 5

Ephraim Kishon svým čtenářům nabídl opravdu lukulské hody. Zřejmě posnídal vtipnou kaši, neboť o humor rozhodně není v knize nouze. Své celoživotní kulinářské zážitky popsal velmi zajímavě a čtivě. Z jeho příběhů přímo čiší láska k dobrému jídlu.
Doporučuji všem gurmánům!

keri.H
02.03.2019 4 z 5

Vtip a jídlo, skvělá kombinace, která mě velmi bavila. Nad některými příběhy jsem se mírně usmívala, nad některými nahlas smála a některé na mě žádný velký dojem neudělaly.

Damato
10.12.2018 5 z 5

Možná tím, že já jídlo opravdu miluji, třeba takový bramborový salát u mě vyvolává nepopsatelné gastro-kulářsko-srdečnízážitky - jsem se u knihy bavila a relaxovala. Takový nevtíravý, nenásilný humor prostě miluji- skoro, jako ten bramborový salát, případně jako bramborové šišky alá Rokytnice :--))))))

Lejdus
21.08.2018 3 z 5

Něco tak trochu ze života, některé pasáže až absurdního rázu. Při čtení jsem se mírně pobavila, ale kniha jako celek neurazí. Nejvíce jsem si v knize oblíbila oslovení ženy - má ze všech nejlepší manželka apod. variace :)

verense
31.01.2018 3 z 5

Pro mě je tahle kniha tak někde na rozhraní - některé historky mi přišly vtipné, u některých jsem se ptala "Proboha, proč?". Nebýt čtenářské výzvy 2018 (Kniha o jídle), asi bych ji odložila a nejspíš ani nedočetla. Holt se autorův humor s tím mým protíná jen v málo bodech, aby mi jeho dílo důkladněji polechtalo bránici.

Jaruš7
27.01.2018 4 z 5

Není nad nevšední pohled na všední zážitky.
Citát: "Kdyby dokázal pohled vraždit, dostavila by se jakákoli lékařská pomoc pozdě."
Z mimořádně lákavých kulinářských lahůdek jsem si vybrala "lanýžovou paštiku". Věřím v autorův apetit, tak, jako se mi líbí jeho dílo, ergo, musí to být lahodné.
Jeho povídky pohladí, humorem pookřejete a vzpomínky, ty vám mysl prozáří.

Aliii
20.07.2014 3 z 5

Knížka spíše úsměvná než k popukání, přesto stojí za přečtení - zajistí vám aspoň chvilku pohody.

Márinka
02.04.2014 5 z 5

Skvělá, humornákniha.Jen nečtěte večer - já dostala děsný hlad :)

Márinka
02.04.2014 5 z 5

Skvělá, humornákniha.Jen nečtěte večer - já dostala děsný hlad :)

Danafantom
14.02.2012 3 z 5

Knížka byla fajn na zaplácnutí nudy na cestách, a to jak pro její humor a vtip, tak pro její malý formát. Také není potřeba se u ní nějak soustředit, takže vám nebude vadit, když budete co chvíli vyrušeni. Ale dávám 3 hvězdičky proto, že mi připadala naprosto o ničem.

Shida
28.09.2011 5 z 5

Strašně jsem se u této knihy nasmála. Humor ze života. Moc se mi tato kniha líbila a určitě si od něj přečtu i jiné.

asam
07.09.2011 5 z 5

Jeho humor prostě miluji. inteligentní, vtipný.

Část díla

2003  81%Můj nejmilejší pokrm je jídlo
1997  84%… a manželka nejlepší ze všech
1993  94%Povídky o rodině
2005  75%Nejlepší povídky z cest

Kniha Můj nejmilejší pokrm je jídlo je v