Inkognito v Praze

Inkognito v Praze https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8513/inkognito-v-praze-8513.jpg 4 46 10

Satirické povídky izraelského autora, který je považován za nejznámějšího a nejčtenějšího satirika naší doby, vynikají originálními postřehy, vtipem a čtivostí.

Toffee
25.09.2020 4 z 5

Vtipné a trefné povídky o běžných věcech a banálních situacích, které v jeho podání dostávají úplně jiný rozměr. Často i tím, že to obyčejné dotahuje až do absurdity. Kdo by třeba neznal poskakující pračku při vysokých otáčkách? U jeho povídky o ní se ale stokrát viděné situaci musíte smát.

DoktorAntonio
01.08.2019 5 z 5

Těžko napsat něco, co už nebylo vyřčeno. Prostě Kishon je neuvěřitelně vtipný a neuvěřitelně trefný.

Hotovson
07.06.2019 5 z 5

Většinou se u knížek směju tak nějak pro sebe, ovšem v tomhle případě jsem se smál hodně nahlas, takže jsem docela rád, že jsem jí nečet nikde venku, páč by se na mě asi koukali jak na blázna :)

Vidlička
22.03.2019 5 z 5

Zlomená v pase od začátku do konce!

Budu volně parafrázovat nejlepší hlášku, která mi utkvěla:
Pan EK zjistil, že když zapne doma holicí strojek do zásuvky, sousedovi odvedle přestane hrát rádio, které je celou dobu ruší...
"Otevřely se netušené možnosti."

:-D :-D :-D !!!!!

JoeSurikata
28.01.2019 5 z 5

Ultimátně nejlepší humoristická kniha, co znám. Satira tak prošpikovaná čtveráckým židovským humorem, že to dál nejde. Ohromně vtipné, trefné, geniální.

CleoXandra
06.01.2019 5 z 5

Určitě nejlepší humoristická knížka, co jsem kdy četla. Nadchl mě Kishonův neuvěřitelný vypravěčský talent, umožňující stavět příběhy s osvěžující lehkostí, protkanou šňůrou vkusných a inteligentních žertů. Navíc: dle mého názoru velmi kvalitní překlad. Kde nečetl, honem to napravte!

Jája92
14.02.2018 5 z 5

Moje první kniha od autora, kterou jsem nalezla v nádražní knihovně. Je úžasná , vtipná, čte se lehce .

Levandulle
01.11.2017 5 z 5

Vtipné a současně inteligentní povídky, napsané lehkým perem, pro dobrou náladu, pohodu i zamyšlení nad životem.

newtory
18.04.2016 5 z 5

Moje prvé stretnutie s autorom a hneď s fatálnymi následkami, láska na celý život...
Poviedka: "Židovský poker" (s mojim priateľom Joselem), nehynúca klasika, zlatý štandard, trójska unca humoru.

asam
07.10.2014 5 z 5

Miluji židovský humor a tohoto autora zvláště

satira

Ephraim Kishon