Moudrost a vtip Oscara Wildea

Moudrost a vtip Oscara Wildea https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3184/bmid_moudrost-a-vtip-oscara-wildea-65e1ca9a87579.png 4 62 9

Oscar Wilde (1854 - 1900), básník, dramatik a bonviván, fascinuje svou nepřekonatelnou slovní ekvilibristikou své čtenáře dodnes. Je žonglérem nevázaného, často absurdního humoru a bonmotů, které mu dnešní baviči mohou jen závidět. Patří stále k nejcitovanějším světovým autorům, zvláště proto, že jeho paradoxní postřehy o lásce, sexu a manželství, navzdory současnému diktátu politické korektnosti a feministické nedůtklivosti, prostě stále platí. "Do umění života jsem vložil svou genialitu, do svého díla jenom svůj talent." "Život je příliš důležitý, než abychom jej brali vážně." Kromě bonmotů a průpovědí, jejichž výběr přináší tato kniha, patří k nejslavnějším ze spisovatelových děl jeho jediný román Obraz Doriana Graye, divadelní hry Salome, Ideální manžel a Jak je důležité míti Filipa a také pohádky (např. Šťastný princ a jiné pohádky).... celý text

Bája89
06.11.2020 3 z 5

Příjemné čajové čtení, které nám opět připomene, proč milujeme Oscara Wildea a jeho vytříbený a palčivě upřímný jazyk.

Caithlyn
17.01.2020 5 z 5

Wilde je moje srdeční záležitost,takže pro mě je tato kniha citátů taková moje bible :))

horkosladka
14.02.2019 5 z 5

"V životě jsou jen dvě tragédie: jedna nedostat to, co chceme, a ta druhá - dostat to."

"Muž může být šťastný s jakoukoliv ženou, kterou nemiluje."

evonra
18.02.2017 5 z 5

Pokud máte rádi Oscara Wildea, jeho literární eleganci a břitký humor, neváhejte.
Kniha bonmotů o životě, přátelství, umění, víře, samozřejmě mužích a ženách, ale i část sám o sobě. Úžasný souhrn doplňují pasáže z krásného Doriana, Filipa a další autorovy torby.

" Svůj imigrační dotazník jsem vyplnil stručně -
stáří: devatenáct, povolání: génius, k proclení: nic, kromě talentu."

Prostě božský Oscar.

I_love_books
01.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha plná úžasných citátů. Mnoho jim znám z Obrazu Doriana Graye, kde je to plné dobrých citátů, stejně jako tato kniha.
Některé citáty jsou si velmi podobné, ale to nevadí, alespoň se člověku připomenou.
Pro milovníky Oscara Wildea a/nebo citátů je toto vhodná kniha.
Čte se lehce, přesto nutí k velkému zamyšlení nad mnohými věcmi. Může pomoci člověku, který řeší nějaké dilema - nebo ho naopak může zmást :-).
Snad si alespoň pár citátů zapamatuji, některé jsou opravdu dobré.
Jedinou chybu jsem našla, v oslovení "Pane Gray", což by se v českém jazyce mělo skloňovat, mělo by tam být "Pane Grayi", ale je to jen maličkost.
Knize dávám pět hvězdiček, ráda se k ní občas vrátím.

Ninusatko
02.05.2014 4 z 5

Kto ma rad Wilda, urcite si pride na svoje :)

calipsso
25.07.2013 5 z 5

Tuhle knihu miluju! Doporučuji! Pro ty co milují citáty atd.

Deathrith
23.05.2013 5 z 5

Co dodat, prostě Oscar Wilde.

annikik
12.11.2010 5 z 5