Mořeplavec

Mořeplavec https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329830/bmid_moreplavec-NNi-329830.png 4 855 855

Cizinka / Outlander série

K vášnivému setkání Claire s Randallem došlo již dávno. Před dvaceti lety cestovala Claire zpět v čase do 18. století a do náruče galantního Skota jménem Jamie Fraser. Pak se vrátila do svého století, aby porodila jeho dítě. Věřila, že v tragické bitvě u Cullodenu zahynul. Přesto na něj nikdy nezapomněla... a její tělo po něm ve snech stále touží. Pak Claire zjistí, že Jamie přežil. Vrací se k němu spolu s jejich dcerou a je odhodlaná zůstat s ním v jeho době. Claire si musí zvolit svůj osud a najít odvahu čelit vášni a bolesti, které jí čekají. A také životu nebezpečným intrikám rozpoutaným v rozděleném Skotsku. Čeká ji nebezpečná cesta do neznáma, která navždy zpečetí, nebo definitvně zničí jejich lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Voyager , 1993

Rajthe
29.11.2016

Na tuto knihu jsem se neskutečně těšila, nebylo snadné ji sehnat. Musím říci, že mě trochu zklamala, děj by velmi často zdlouhavý a pro mě i tak trochu přeplácaný. Chybělo mi i prostředí Skotska, které zbožňuji.. Přesto se ale jdu hned vrhnout na další díl i navzdory těmto"nedostatkům" a jsem zvědavá, kam se posune děj.

mamakvocna
27.11.2016

Slátanina červené knihovny s Angelikou a pokud možno místy hodně rozvleklé.
Možná, že některé popisy míst a událostí měly co dočinění s historií, ale bude lepší si historii o Skotsku a o dalších aktivitách té doby přečíst někde jinde. Přečetla jsem tři díly i když je jich 7 nebo 8 a úplně mi to stačilo. Snad první díl "Cizinka" se přečíst dal, ale pokračování " Vážka v jantaru" a "Mořeplavec" bylo k nevydržení. Snažila jsem se, ale další díly nečtu.

zd0981
16.11.2016 2 z 5

Docela dobrý příběh pokažený nepravděpodobným množstvím protivenství, které musejí hrdinové překonávat. Autorka posunula knihu zase o kus dál už ne k červené knihovně, ale k soft pornu. Přibylo též slovní vaty, mohl jsem přeskočit i několik stránek, aniž bych ztratil souvislost.
Hrdinka působí místy ne dojmem zralé, moudré ženy, ale jako nevyzrálá puberťačka.
Copak kniha neměla žádnou redakci? Škoda.
Asi tak nějak :)

minde
14.11.2016 5 z 5

Uf, tak konečně jsem to dnes dočetla. No na to, že má kniha 1000 stran a ještě musím chodit do práce, doma manžel a děti...takže moc času jsem neměla, tak na to jsem to ještě celkem rychle přečetla. Protože jinak se to ani nedalo. Stránky ubíhaly jedna za druhou, já byla čím dál víc zvědavá co bude dál, až byl najednou konec. Skvělé, super, možná zatím nejlepší díl z těch tří co jsem četla, uvidíme co bude dál....Už se těším na další 3. sérii, která se už točí :-)

ksander33
26.10.2016 3 z 5

Do třetice všeho dobrého, takže za tři. Opět jedno dobrodružství střídalo druhé, napínavé scény, zápletky a dějové linky převládly nad rozvíjením postav a jejich vztahů... Celou dobu jsem čekala, kdy si ti dva řeknou, jaké pro ně bylo těch 20 let. A co Randall? Takový záporák a ve třetím díle jsou o něm 3 slova? To Claire opravdu nezajímalo, jak to celé dopadlo? Od Mořeplavce jsem čekala román, ale je to spíš akčňák. Některé popisy scén jsou chaotické a těžko jsem se v nich orientovala. Mile mě překvapil návrat jedné postavy a otázky, které vyvolala. Naopak mě zklamala postava Johna Greye, kterému se v knize mohlo dostat více prostoru. Jako by knížka skončila dříve než měla. Do čtvrtého dílu se pustím jen ze zvědavosti, ale tuším, že hvězdiček nepřibude.

kristyna6626
11.10.2016 4 z 5

Další úžasné dílo. O něco více dobrodružství (a plavení :D ) což tomu i trochu svědčilo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :)) (Jen škoda, že nemůžu začít hned :DD )

Niarra
14.09.2016 3 z 5

Z Mořeplavce mám tak nějak smíšené pocity. To, co jsem očekávala, že se bude v knize řešit, se řešilo jen okrajově nebo vůbec a naopak tam bylo plno jiných, naprosto nečekaných událostí. Bavila mě první část, než došlo k onomu setkání, na které jsem se strašně moc těšila, ale už samotné setkání a vše, co následovalo mi přišlo slabší a kniha mě moc nebavila. Opět mě začala bavit až na konci, kdy se pořád něco dělo. A také mi začalo už trochu vadit to neustálé "štěstí na situace a náhodná setkání", obzvlášť, když se děj neodehrává zrovna na malém území. Za mě tedy bohužel průměr, série mi přirostla k srdci, ale Mořeplavec mě příliš nenadchl :-( Snad budou Bubny podzimu lepší.

jana1976
14.09.2016 5 z 5

Knížku bych rozdělila na tři části. První třetina mě nadchla, byla jsem dějem pohlcená. Druhá část mě nějak moc nebrala. Mrzelo mě, že autorka víc čtenáře nenapínala při hledání Jamieho. Přišlo mi to moc jednoduché... vrátit se do minulosti, sednou na dostavník a zajít do tiskárny. Čekala jsem větší drama.... Závěr knihy mě přišel moc překombinovaný.
Je to jen můj vnitřní pocit, nicméně se mi kniha líbila. Je to pěkné, oddechové čtení. Jdu do dalšího dílu.

Vercutka
03.08.2016 3 z 5

Prvních 300 stran super, pak mě to přestalo bavit :( u strany 700 jsem si řekla, že už to nebudu dále číst.

likaf
29.07.2016 5 z 5

Neskutečně napínavé. Přečetla jsem ji během pár dní a už se těšila na další.

LahoferRose
22.07.2016 3 z 5

Bohužel, bavilo mě jenom zjištění co Jamie těch 20 let dělal, jinak..... i nalodění bylo ještě dobrý, ale ten konec? Jen jsem protáčela panenkami, jak moc je to překombinované a ztratila jsem zájem. Nevím, nevím, jestli se pustím do čtvrté.

katallinka
13.07.2016 5 z 5

Čekala, jsem že kvalita knížek série začne pomalu klesat. Prvních asi 120 stran jsem se dokonce nemohla nějak začíst a začínala jsem si říkat, že bude asi problém knihu dočíst. ALE pak došlo ke zvratu a já přečetla asi 600 stran na jeden zátah. Pořád se něco dělo, neustálé zvraty, rozvíjení a posouvání příběhů a samozřejmě skvělý Jamie, který se vždy někde objeví a zachrání situaci.

JanickaP
30.06.2016 4 z 5

I přes velké množství stránek se dá knížka rychle přečíst, jelikož se hezky čte. Co se týče děje, byly momenty, když jsem se od knížky nemohla odlepit a pak zase bylo několik stran, které bych mohla klidně přeskočit. Ale jelikož Cizinku zbožňuji, už se těším až začnu číst další díl.

Petra de Valo
03.04.2016 3 z 5

Začalo to dobre, Jamie ako osamelý a mlčanlivý vodca svojich spoluväzňov bol skvelý, konečne dospel a dozrel v muža. No keď sa k nemu vrátila Claire, stalo sa z neho zase to nezrelé chlapčisko a takmer 50-ročná Claire sa takisto chová ako nezrelá dievčinka. Tiež ma úplne naštvala Jenny, keď nechala Claire odísť preč. Dočítala som asi do troch štvrtín, ďalej to nešlo. Príbehu by prospelo, keby bol o polovicu kratší. A ako aj u predošlých dvoch dielov, aj v tomto mi chýbalo to čaro, ktorým oplýval seriál.

michaela3913
28.03.2016

Svižný zajímavý děj.Pocit,že jste součástí děje,což oceňuji. Barvitý popis,historicky propracované. Osobně si myslím,že popis osob a jejich charakterů je naprosto vyčerpávající. Za mně 100%. I těch několik set stran se četlo lehce.

Dymond
06.09.2015 2 z 5

Cizinku jsem přečetla celou. U Vážky v jantaru jsem přeskakovala a u Mořeplavce jsem četla každou druhou kapitulu... Nemám odvahu si kupovat další díl. Nevěřím, že bych ho dočetla...

Tesset
19.07.2015 5 z 5

Super! Třetí díl se mi líbil možná o malinko více než druhý. Setkání Claire a Jamieho bylo úžasné. Taky mě velice bavily některé hlášky postav, především Jamieho :) Zatím jsem spokojená s celou sérií. Pokud bude seriál pokračovat a bude mít stejnou kvalitu jako první řada, budu nesmírně nadšená!

jana.hud
08.06.2015 5 z 5

Claire s dcerou vypátrají Jamieho v historických spisech a ona se rozhodne za ním přes kameny vrátit....v knize se pak prolíná jejich aktuální příběh a vyprávění obou o jejich životech v minulých 20ti letech.
Opět příběh, který chytne a nepustí dokud ho nedočtete...líbil se mi moc, až na ten trochu překombinovaný závěr.

Magdalenka
18.05.2015

Hltala jsem každou stránku. Bavilo mě prožívat celý příběh s hlavními hrdiny. V současnosti se dívám i na seriál a užívám si ho. Je to pro mě úžasná série a vím, že se k ní budu vracet.

Henriette
17.05.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Dobrodružný, část na moři mě bavila nejvíce. Těším se na další díl.