Mořeplavec

Mořeplavec https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329830/bmid_moreplavec-NNi-329830.png 4 852 151

Cizinka / Outlander série

K vášnivému setkání Claire s Randallem došlo již dávno. Před dvaceti lety cestovala Claire zpět v čase do 18. století a do náruče galantního Skota jménem Jamie Fraser. Pak se vrátila do svého století, aby porodila jeho dítě. Věřila, že v tragické bitvě u Cullodenu zahynul. Přesto na něj nikdy nezapomněla... a její tělo po něm ve snech stále touží. Pak Claire zjistí, že Jamie přežil. Vrací se k němu spolu s jejich dcerou a je odhodlaná zůstat s ním v jeho době. Claire si musí zvolit svůj osud a najít odvahu čelit vášni a bolesti, které jí čekají. A také životu nebezpečným intrikám rozpoutaným v rozděleném Skotsku. Čeká ji nebezpečná cesta do neznáma, která navždy zpečetí, nebo definitvně zničí jejich lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Voyager , 1993

Kamiliana
21.02.2019 3 z 5

Pro mě je to spousta nereálných dobrodružství navíc zachycených nepřesným, špatným překladem :-(

Stoklaska
07.02.2019 4 z 5

Kniha je napínavá, i když děj trochu překombinovaný. Tento díl se mi líbil mnohem víc než díl druhý.

missana
24.01.2019 4 z 5

Příběh opět poutavý, návrat k oblíbeným postavám velice příjemný, ale na můj vkus se tam děje až příliš náhod. Přesněji náhodných setkání..i když svět je malý... Natož v 18.století, kdy bylo na světě mnohem méně lidí ;)

zdencaaa
18.01.2019 1 z 5

Tak jsem konečně doplula s Mořeplavcem na pevninu, ale nutno podotknout, že s elegancí právě vyvrženého plejtváka obrovského...Takové těžkopádné čtení. Až jsem si občas říkala, co to proboha čtu?! A co mě hlavně štvalo? Je toho spousta - od náhodných setkání notně přitažených za vlasy, až po popisy různých nechutností všeho druhu, ve kterých se paní spisovatelka zřejmě vyžívá...A přitom to ze začátku nevypadalo tak hrozně, dokonce jsem si říkala, že by to mohlo být o něco lepší než dvojka. Ale bohužel. Na co se jsem se těšila (popis bitvy u Cullodenu, život na moři), to bylo v knize max na pár stránkách, zbytek byla vata. Takhle můžu říct jen s Poeovým Havranem - Nevermore.

Ewellyn
20.12.2018 5 z 5

Láska medzi Jamiem a Claire, bola by som schopná o nej čítať snaď donekonečna, aj po treťom diely ma to stále neskutočne baví...stále tam nájdete romantiku, napätie, spád príbehu, stále sa niekam posúva, nestojí na mieste, niekedy si síce poviete či je možne aby sa dve milujúce osoby toľkokrát od seba oddelili a stále našli, ale je to napísane tak skvelo, že tomu proste musíte veriť! :D Teším sa na ďalší diel!

Sova15
06.12.2018 4 z 5

Kniha opravdu hodně objemná. Ale když už jsem se začetla, bylo to napínavé, dobře napsané. Má to spád a našla jsem v ní všechno - tajemno, napští, lásku.... Jen se mi s ní špatně chodilo na procházky, je to tíha.

dzejkbeltygros
12.10.2018 5 z 5

První díl pecka, druhý díl slabší odvar a tohle bylo pohlcující, plné událostí, dobrodružné, plné života, trocha hrůzy, špetka magie, hromada překvapení... Prostě to mělo všechno, co má pořádný román mít. Možná i lituju, že to nemělo víc stran. ???? Nemůžu se dočkat čtvrtého dílu!

Kabalenka
12.10.2018 5 z 5

Jamie a Claire. Já je prostě miluju víc a víc. Ty knížky jsou čím dál tím lepší. Vůbec se nemůžu odtrhnout. Pořád napínavé. Oproti seriálu se tento díl více liší a jde více do hloubky co se týče psychologie postav. Láska C&J je krásně vykreslená, děj velmi dobrodružný a napínavý (tedy po shledání C&J). Jsem z této knihy opravdu nadšená.

Zuzkanka
21.09.2018 4 z 5

Po Vazce v jantaru, kterou jsem měla rozectenou asi půl roku, jsem tento díl prelouskala během 14ti dní. Od seriálu se knížka lišila, takže o to to bylo zajímavější.

Macicekh
02.09.2018 4 z 5

Jako předešlé díly, velmi čtivé, zajímavé..

ivanaci
01.09.2018 2 z 5

Nedočetla jsem. Už u Vážka v jantaru jsem trpěla, asi mi přišlo moc stránek na to co se v knize dělo. Zkusím se podívat na seriál. Cizinka byla výborná.

ufounek173
01.09.2018 5 z 5

Trošku je děj hodně zkombinovaný,takže se nedivím,že jej v seriálu pozměnili,ale jinak se dost drží předlohy,už se nemůžu dočkat 4série.Knížku jsem si objednala v knihovně,ale po 2měsících jsem byla stále 32v pořadí,tak jsem si ji radši koupila,teď čekám na Bubny podzimu,tam jsem v pořadí pátá.

Alex.Barunka
30.08.2018 5 z 5

Diana Gabaldon prostě umí!

Lee7
24.08.2018 4 z 5

Jako vždy úžasné a napínavé..

Denisa153
23.08.2018 5 z 5

Kniha je super, začátek byl sice trošku nudný a občas se ztrácím v postavách, ale je to jedna z nejlepších sérií.

simona5843
21.08.2018 4 z 5

Uf toto bola moja najhrubšia kniha akú som čítala..Mořeplavec je veľmi rozsiahla kniha no i napriek tomu sa nebudete ani chvíľu nudiť.Príbeh je iný ako Vážka v jantaru. Dokonca ma toto bavilo o trochu viac ako druhý diel. Postavy sa zmenili,prežili si za tie roky toho veľmi veľa a veľa toho museli aj obetovať.Príbeh je napínavý,plný akcie a aj trochu romanticky.Toto všetko autorka skvelo premiešava takže ja som z príbehom veľmi spokojná.Teším sa na ďalší diel :)

BlaniVan
11.08.2018 4 z 5

Další slibné pokračování série. I když na mě možná až příliš zápletek a příliš obsáhlé. Ne že bych neměla ráda dlouhé knihy, právě naopak, ale zde je toho trochu moc.

Dáduše
03.08.2018 4 z 5

Docela fuška, než jsem se začetla. První polovina knihy mě vůbec nebavila a proto jsem ji dala k ledu na téměř půl roku. Potom se děj konečně trochu rozhýbal a začala jsem přicházet prostředí moře a námořníků na chuť. Jazykově mi přišla mnohem lepší a propracovanější, než díl druhý. Možná budu muset sérii přece jen dočíst O:-)

veronika4918
01.08.2018 5 z 5

Knihu jsem četla během sledování seriálu Cizinka a přímo série, která se točila podle Mořeplavce. Trochu jsem sama se sebou soutěžila, zda knížku dočtu během seriálu, nebo až seriál skončí :D
Jako vždy to bylo krásné, odpočinkové čtení. Příjemná změna po Vážce v jantaru, která byla dosti komplikovaná a člověk u ní musel dost přemýšlet a občas se i vracet zpět, aby si osvěžil některé politické postavy.
Doslova jsem hltala linku lorda Greye a Jamiem, naopak linka v přítomnosti mě moc nebavila. Od setkání dvou hlavních postav jsem si slibovala trochu víc ... Jak v knížce, tak v seriálu.

HáTa94
26.07.2018 5 z 5

Myslím si, že po Vážce v jantaru, která se mi líbila o něco méně než Cizinka (hlavně kvůli té přemíře politiky - jinak byla stejně bezvadná), se zase dějově dotahuje právě na první díl. Čekání na to, až Jamie a Claire budou zase spolu, bylo vážně těžké. U knihy jsem pořád poskakovala a obracela jsem v rychlosti stránky, jestli někde nezahlédnu jen náznak toho, že se tato chvíle blíží. A když to přišlo, vykouzlilo mi to blažený úsměv, i když ta nejistota mezi oběma, když se jeden druhému zase objevili v životě, byla téměř hmatatelná. V knize dle mého názoru není hluché místo: setkání s Jenny, nové postavy, mladý Ian, Willie, lord John Grey, Yi Tien Cho, Geillis. Celý příběh, alespoň pro mě, tepe životem. Bylo mi u něj smutno, byla jsem naštvaná (občas i na Jamieho, kdy jsem ho počastovala i nelichotivými výrazy), měla jsem strach, ale také jsem se radovala. To si myslím, že je na knize to nejdůležitější. Předávat emoce zabalené v příběhu a je jedno, jestli má kniha 50 stran nebo 1141.

Poprvé mě však trochu zklamala seriálová adaptace, která byla až moc upravená, takže co se stalo v knize tak, stalo se ve filmovém zpracování jinak, nebo postavy neodpovídaly postavám v knize. To je jediné, co mě na tom nemile překvapilo. Ale když se člověk dokáže oprostit od knihy, což mi docela jde, ale tentokrát jsem po přečtení knihy navázala okamžitě hranou podobou a nenechala jsem si ten příběh dostatečně uležet, tak i toto třináctidílné seriálové zpracování stojí za to.