Panna a král

Panna a král https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4836/panna-a-kral-4836.jpg 4 153 12

Montgomeryovi série

Rodí se 14. století a jen silní, stateční a moudří mohou sjednotit svůj lid, aby odolal protivenstvím. A takový je Rowan, jehož osud předurčil do královské hodnosti. Stejně štědrý byl osud i k Juře, mladé, krásné a bojovné princezně. Setkali se náhodně jako muž a žena a oba přemohla vášeň. Brzy však Jura zjišťuje, že on je obávaný protivník, jenž se právě vrátil z Anglie, aby připravil o trůn jejího bratra, muž jenž chce sjednotit divoké kmeny Lanconie. Jura se cítí oklamána a přísahá odvetu zlatovlasému princi, jehož nádherný zjev ruší její spánek. Rowana však od jeho cílů nedokáže odradit nic, a k nim patří i dobýt zpět srdce nezkrotné krásky, na jejíž sladké rty nedokáže zapomenout. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Maiden , 1988

miruska1
19.03.2020 4 z 5

Pěkný příběh. Ale ten závěr...... No.... Skončilo to sice dobře, ale bolo to tak nějak rychle ukončené.

luci2
21.11.2019 2 z 5

Nebyla to špatná knížka, ale jaksi mě tolik nenadchla. Myšlenka příběhu je hezká, ale domnívám se, ze mohla být lépe propracovana. Pak by byl dej a postavy více strhující. Většinou mám problém se od knihy odlepit, avšak u tohoto příběhu nebylo problém knihu odložit i na několik dnů. Autorka má určitě lepší díla než je bohužel toto, ale i tak jsem rada, ze jsem měla možnost si ho přečíst.

marketa4469
30.03.2019 5 z 5

Velmi pěkná kniha. S touto spisovatelkou jsem teprve začala, ale knihy se mi velice líbí.

laura
30.05.2018 3 z 5

Přečteno během tří dnů, ale čekala jsem od toho asi víc. Jako by tomu něco chybělo. To něco, co ve vás zanechá nesmazatelný dojem a nebudete chtít knihu pustit z ruky...

Připadalo mi, že autorka hlavní hrdiny rozdělovala neustálými hádkami jen proto, aby děj mohla natáhnout.

Příběh o lásce, křivdě, zklamání, nedůvěře, hledání i vášni.

mStationka
02.05.2018 4 z 5

Kdybych mohla, knihu mám přečtenou za jeden den. Příběh je poutavý a čtivý. Je to kniha z roku..tuším 1988 (1.V) a tomu to také odpovídá. Mám tyto knihy a styly moc ráda.Těším se na další knihu od Paní JD.

DUNIKO
26.03.2017 5 z 5

Je to moje první přečtena knížka o lásce a byla nádherná.

TaLu
14.10.2015 4 z 5

První román ze ságy.
Takže tak to všechno začalo...přáním jednoho muže sjednotit lid, který se zdá nesjednotitelný a statečností ženy, která si nerada přiznává, že najít a vpustit do svého života skrze muže i lásku, by nemuselo být tak úplně marné.
Pokud jde o mně, já se opravdu bavila.
U romantické literatury jde o odpočinek a happy end, proč by mělo jít o něco jiného ?
A knihy autorky to splňují a ještě jsou dobře napsané, i když tak trochu všechny podobně :o)
A mám ráda série, líbí se mi o rodech zjistit i něco dalšího.

moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Tak tento příběh mě oslovil, dokázat světu, že člověk není vždy takový, jakého ho druzí vidí, ale že má v sobě něco, co může vždy překvapit. Obdivuji vytrvalost a snahu dojít svého cíle, i když jsou na cestě velké překážky. O to sladší je konec cesty, jako zde.

Paithe
25.12.2013 2 z 5

Já nevím, ale prostě nemám ráda, když je ženská stejně silná jako chlap nebo ještě lepší a myslí si to či je o tom pevně přesvědčena. -_- Jura mi přišla až moc mužská. Jasné, mám ráda, když se holka o sebe dokáže postarat, ale tady mi to docela dost lezlo na nervy. Kniha nebyla strašná, to zas ne, ale hodně věcí mě dost deprimovalo. Nelituji toho, že jsem si ji přečetla, ale znovu se k ní nechystám.

Evaevelína
03.08.2013 3 z 5

mě to zas tak strašný nepřišlo a paličatost Jury mě bavila.

Barbanka
26.10.2011 2 z 5

Od Jude Deveraux se mi líbí nejvíce její první romány. Četla jsem od ní spoustu knih, které se mi velmi líbily. Postupem času mé nadšení opadlo, protože skoro všechny knihy jsou na jedno brdo......

WEIL
19.08.2011

Provařené téma, provařený vše nač J.D. šáhne. Ale vydělává, tak proč ji netisknout?