Moje nejmilejší psí historky

Moje nejmilejší psí historky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2686/moje-nejmilejsi-psi-historky-2686.jpg 5 142 21

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o psech z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V nové, původní, rozkošné předmluvě vypráví autor o svých vlastních psech, beaglovi Samovi, teriéru Bodiem a dalších milovaných zvířatech. Z následujících okouzlujících stran živě vystupují věrohodně popsané charaktery Jocka, který se za žádných okolností nevzdává boje o svou pozici psí jedničky, Brendyho s jeho nutkáním prozkoumávat odpadkové koše a dalších výrazných psích individualit. Ve výběru však najdeme i něžné příběhy opuštěných psů, kteří získali nový domov a novou naději jako zlatý teriér Roy, i příběhy o důležitosti psů pro život osamělých stárnoucích lidí. Nevyhnutelně zde jsou i tři příběhy o pekingském psíku Tricki Woo, Herriotovu oblíbenci - jak v knihách tak ve filmu a televizi. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každého ze psů ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.... celý text

Literatura světová Povídky Příroda, zvířata
Vydáno: , Baronet

James Herriot’s favourite stories , 1991

katerina3502
14.01.2024 5 z 5

Sice to jsou psí povídky vybrané ze všech jeho knih, ale ráda jsem si je přečetla znovu. Navíc je kniha opravdu krásně ilustrovaná a tyto obrázky velmi dodávají autentičnost vyprávění.

Lovehorses365
06.02.2023 5 z 5

Super kniha o psech.

Mrňous1
27.11.2022 5 z 5

James Herriot nikdy nezklame, je to prostě top čtení. A toto vydání ještě dokreslují nádherné ilustrace, opravdový poklad v knihovně.

Ágnes007
23.04.2022 5 z 5

Populární britský veterinář James Herriot sice začal psát až v padesáti letech, ale už první kniha Zvěrolékař na blatech se stala hitem. Jeho knihy se těší čtenářské oblibě již několik generací. Byly přeloženy do mnoha jazyků, dočkaly se i zfilmování.
V této půvabné knize najdeme deset nejoblíbenějších příběhů o psech z veterinární praxe, které vybral sám autor, doplněných něžnými ilustracemi Lesley Holmesové.
Dočteme se například o Brendym, vášnivém objeviteli obsahu odpadkových košů nebo o Gypovi, který za celý svůj život štěkl jen jednou.

lenyleny
07.04.2021 5 z 5

Výběr příběhů o psech z jednotlivých knih o zvěrolékaři Herriotovi do jedné útlé knihy - výborný nápad. A i když jsem všechny vlastně již četla ( až na jednu) ráda jsem si je připomněla. A jako vždy to bylo takové příjemné a milé pomyslné pohlazení po duši.

Han-nah
09.02.2021 5 z 5

Před rokem jsem přišla o svého parťáka Áju, skvělý pes, správný čistokrevný útulkáč. Tato kniha s psími historkami je balzám na duši. Při čtení si připomenu otevřené okénko auta, hlava venku a vlající uši. Na psí loučce sníh a jediné znamení, kde je pes byl trčící ocas. Drápky jsme nemuseli stříhat, byl to hraboš, sousedi se smáli, ať ho přihlásím ke kopáčům. Spala jsem na pohovce, kam on nesměl a já se vzbudím a Ája natažený podél mně s šibalským kukučem. Touto nádhernou knihou jsem si ho zase připomněla. Příště to bude o kočičkách. Ješte, že autor vydal tolik krásných knih.

Massek
31.01.2021 5 z 5

Další výběr povídek zvěrolékaře, tentokrát je spojuje psí téma. Zpočátku jsem byl trochu na vážkách, nejsem pejskař ani domácí chovatel, předtím přečtené Yorkshirské povídky byly převážně o hospodářských zvířatech a měl jsem pocit, že mi asi budou bližší. Ale zbytečná obava, příběhy jsou opět skvělé. A teď se vrhnu ještě na ty kočičí :)

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Stejně jako u kočičích historek, které také tento autor sepsal, je i tato kniha vhodná pro všechny milovníky pejsků. Příjemné se čte a je velice zábavná. Autor i zde nezklame čtenářovo očekávání. Rozhodně doporučuji.

LunaL.
13.03.2020 5 z 5

Krásná kniha složená z oblíbených příběhů autora doplněná hezkými obrázky (nejen) psů. Nejvíce se mi líbila povídka První štěknutí, ale všechny stály za přečtení! Určitě se k ní někdy vrátím.

Chesterton
15.05.2018 5 z 5

Mám ráda psy, kteří mají svého pána. V pražském bytě a s mou přirozenou leností je nejlepším přítelem po člověku květina a kniha:) Příběhy z této knihy by mě však v důchodovém věku určitě motivovaly k uvažování o změně názoru! Laskavé, hřejivé, lidské pohlazení. A ten zdravý vztah to je krom úžasných ilustrací TOP této útlé knížky.

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Nemám ráda psy, ale tyto příběhy mě rozněžnily. V povídkách je ukázán krásný, zdravý vztah mezi zvířetem a jeho pánem - člověk je člověk a pes je pes. Přesto se mají rádi až za hrob.
Milé čtení, krásné ilustrace.

pavčape
12.11.2017 5 z 5

Krásné, milé a poetické, pohlazení na duši...

Richisa
09.05.2017 5 z 5

Jako jiné "veterinářské" příjemné odreagování od každodenních starostí. Tyto knihy mohu číst stále dokola. Navíc ty krásné obrázky, prostě krása

xelzax
11.01.2017 5 z 5

Neuvěřitelně milé čtení.

Danago
20.08.2016 5 z 5

Krásné, milé, dojemné, nádherné ilustrace. Moc dobře se čte.

petra4080
12.07.2016 4 z 5

Krásné historky, nicméně se jedná pouze o výběr z ostatních autorových knih.

kuky921
16.07.2015 4 z 5

Krásné povídky o psích mazličcích a jejich paničkách. Velmi pěkné.

Orca
10.09.2013 5 z 5

Moc hezký čtení na léto, ty pejsky a zvlášť Trickyho Woo a jeho paničku bych ráda poznala :)

Jitush
25.06.2013 5 z 5

Knize nemám co vytknout. I když jsem některé z historek četla v jiných jeho knihách, snad nikdy mě neomrzí. Úžasný autor! :)

Andulino
28.04.2013 5 z 5

Milé povídky o mých milovaných psech :) Pan Herriot byl úžasný lékař a spisovatel a jeho knihy mě vždy pohladí po duši.