Jeskyně Saturn

Jeskyně Saturn https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7158/bmid_jeskyne-saturn-hpZ-7158.jpg 5 67 5

Modrá rokle (komiks) série

< 3. díl

Třetí a poslední pokračování příběhu o chlapeckém klubu Saturn a jeho výpravách do zatopeného lomu a tajemného podzemí.

Leona333
12.10.2022 5 z 5

Tak k této komiksové úpravě není co dodat. Když se spojí dva fenoméni, spisovatel a malíř - komiksový kreslíř..., je víc jak jasné, že z toho vznikne opravdová ,,bomba!!!"
Všechna komiksová vydání jsem v dětství sháněla, nebo si je i vykručela - odkoupila od starších kamarádů a spolužáků, kteří začali mít jiné zájmy..., než jen číst a kochat se krasnou kresbou od Káji Saudka.
A přiznávám se, že mne tenkrát v komiksu bavilo víc prohlížet kresby, než číst jeho obsah... Prostě jedinečný, byl Kája Saudek.

Krbi
29.05.2021 5 z 5

Zakončení trilogie Modrá Rokle-Ztracený kamarád-Jeskyně Saturn. Úchvatné výtvarné zpracování Káji Saudka. Příběh z pera Jaroslava Foglara ve stylu Rychlých Šípů, jsme hltali na stránkách časopisu Kometa počátkem 90.let. Příběh se v třetím díle tak zcela neuzavřel - zmizelý kamarád Elvi se neobjevil ani se nezjistilo co se s ním stalo. Možná že Foglar měl v hlavě další pokračování, ale na to už nedošlo.

Azmodan
07.03.2019 4 z 5

Tohle má člověk číst když mu je 10-12 let a ne ve čtyřiceti... Jako kluk jsem tohle miloval a Modrou rokly nebo Zlatého koně miluji do ted, ale ted, když pročítám tohle si říkám, jestli to nejsou jen někde hluboko zastrčené emoce z dětství. Stejné sklamání jsem zažil i s komixi z ABC, který jsem jako dítě hltal a dnes mi přijdou naprosto pitomé!!! Tehdy to mělo i takové magické kouzlo, nedalo se to sehnat, nikdo to neměl, rozebírali si to ženské z trafik pro své děti a známé... Dnes už tohle nejde, každý má vše a nic se takhle nedá sehnat...dřív to nešlo ani koupit, dnes, když vám není líto peněz se na Aukru dá sehnat vše... (Doplněno: ono se toho vlastně tak moc nezměnilo, dnes to nikdo nevydá, netuším proč, a tak to taky nikdo nesežene a nemá. Jen pár šťastlivců doma a pár spekulantů za krvavé peníze na Aukru, takže rarita, jako za dob mého dětství je to stále)
Pro mě komix sklamání, i když uznávám, že je to spíš mým věkem než plytkostí příběhu...

Stromolezci
07.09.2017 5 z 5

Naprosto úchvatné kresby doplňují krásný příběh Jaroslava Foglara.

Kapis
06.01.2014 5 z 5

Jako děcko jsem se od toho nemohl odtrhnout, přečteno jako ostatní Saudkoviny v těch letech nesčetněkrát. Dávám naprosto objektivních a sentimentem nezatížených 100%.