Mlýn

Mlýn
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391225/bmid_mlyn-5BW-391225.jpg 5 967 967

Fascinující příběh podle skutečné události. Dva bratři. Jeden mlýn. A jeden slib… Strhující příběh dvou bratrů, kteří dali slib umírajícímu otci, že uchrání jejich mlýn a majetek proti všem. Lze takový slib dodržet za všech okolností? Může oddanost takovému závazku odolat i mašinériím totalitních režimů? Bratři svůj závazek splnili. Ale za jakou cenu…... celý text

Marplet
25.04.2019 4 z 5

Mlýn určitě stojí za přečtení a doporučila bych ho hlavně lidem, kteří tak trochu "zapomněli" na staré časy před rokem 1989.

porcelainswan
22.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha, kterou přečtete jedním dechem. Téma, na které by se nikdy nemělo zapomínat, ale mělo by se neustále připomínat, aby nikdy se již nic podobného neopakovalo. Doporučuju všem, kdo rád čte témata 20.století...

veronna
19.04.2019 5 z 5

Velice emotivní a strhující příběh. Brilantní. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Manyna
18.04.2019 5 z 5

Mlýn, slib a úžasné odkazy na českou historii (současnost). Titulky z Rudého práva jako (ne)příjemné osvěžení knihy.

Kate72
14.04.2019 5 z 5

No, a to jsem se zařekla, že si dám na nějaký čas pauzu od knížek s touto tématikou. A to bylo prosím včera. A dneska jsem dočetla tuhle. Tak si říkám, že asi nejsem normální, jenomže se od ní nedalo odtrhnout.Krásný čtení chvílemi až mrazivý, klobouk dolů před Františkem a Karlem. Mooc hezky napsané!

Anahk1
10.04.2019 5 z 5

Úžasné čtení.. bylo by super, kdyby si knihu "musel" přečíst úplně každý, aby se "náhodou" nezapomělo.. :-( !!!!

barusak1
05.04.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Bratři byli skvělí a moc jsem si je oblíbila.

aralka
28.03.2019 5 z 5

Je to síla!!!!! emoce se mnou při čtení cloumaly všemi směry, smích, pláč, vztek.. něco tak opravdového, fantasticky dojemně, emotivně, ale přitom velmi jednoduše s humorným nadhledem napsaného jsem dlouho nečetla.... je to o šílených zvěrstvech, které se děly, o lidských sviních, o zrůdném režimu, ale i o tom, že každá doba má svoje negativní stránky, ale nechybí tomu jakási naděje a smíření..... vesnický život je v podstatě velmi jednoduchý, zasít a sklidit se musí, také pokrmit, přes to prostě vlak nejede, a to v žádném režimu a v žádné době a slib je slib.... o této knize by se dalo psát velmi dlouho...líbil se mi nápad s doplněním autentických dobových článků z novin v textu knihy, také spoustu krásných citátů a myšlenek..... "Mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe, nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou ..." .... v létě se určitě na Hoslovický vodní mlýn rodiny Harantů, který byl předlohou k tomuto příběhu zajedu podívat!!

ErikaJ
28.03.2019 5 z 5

Výborná kniha! Vysloveně jsem se vždycky těšila, až k ní budu moci zasednout a zjistit, jak se dál vyvíjel život Františka a Karla. Ti chlapíci mě okamžitě přirostli k srdci. Byli čestní a stateční, přestože toho tolik nenamluvili. Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale pravděpodobně si ji pořídím do své knihovničky, protože si ji určitě budu chtít ještě přečíst. Všem doporučuji!

jaste
27.03.2019 5 z 5

vynikajici kniha

veronikau2374
27.03.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Příběh, který vás nepustí a vzbuzuje obrovský pocit sounáležitosti s hlavními hrdiny. Kniha, kterou by si měli číst hlavně mladí aby se nezapomnělo...

certik003
26.03.2019 5 z 5

Strhující příběh dvou bratrů, kteří vlastně chtěli jediné - dodržet slib otci a udržet mlýn. Občas jsem při čtení přemýšlela, jestli byli tak stateční nebo prostě jenom paličatí. V každém případě je smutné, že podobných příběhů byla spousta a historie se stále opakuje. Asi bych uvítala, kdyby byl děj trochu rozsáhlejší, třeba na úkor, pro mě zbytečných novinových výstřižků, i když rozumím tomu, proč v knížce byly.

pavel9989
25.03.2019 5 z 5

Vynikající čtení s velmi zajímavým tématem. I forma krátkých kapitol, kterou je kniha psaná, je velmi příjemná - nutí stále číst další a další kapitoly.

prochajda
21.03.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, velmi čtivá, v některých chvílích i vtipná, prostě, přečtená jedním dechem. Tento příběh by si měl přečíst každý, aby se nezapomnělo, čím jsme si prošli..... Dávám 2x*****

cecetka
17.03.2019 5 z 5

Tohle je presne typ romanu, jaky mam rada. Chyti vas, nepusti a po docteni mate pocit, ze jste ztratili blizkeho cloveka. Takove emoce ve me roman zanechal.
Autor nezachazi do prilis velkych detailu, ve vypraveni nejde prilis do hloubky, presto na vas emocne pusobi. Styl, jakym je roman napsany, je velmi ctivy a zazivny.
Za me plnych 5*

raduškamoluška
11.03.2019 5 z 5

Opravdu krásná kniha, čte se sama. Začíná scénou, kde na smrt nemocný mladší z obou bratrů, Karel, obléká sváteční oblek a klobouk a uléhá na smrtelnou postel. Zároveň si přehrává celý svůj dosavadní život, celé 20. století, kdy společně se svým bratrem Františkem bojovali proti komukoli, kdo jim chtěl zabavit nebo jakkoli jinak zcizit jejich zděděný majetek: mlýn. Mnohdy to bylo za cenu neskutečného sebezapření, kdy si oba bratři prošli peklem: několik let nuceně sloužili jako PTPci, vyslýchali je v pověstném Domečku a komunistická zvůle z nich udělala nesvéprávné občany. Jejich trápení však nekončí ani rokem 1989. Strhující příběh.

alnahu
10.03.2019 4 z 5

Zajímavý příběh rodiny Hadrbolců z jižních Čech podle skutečných událostí ,začíná v podstatě koncem života Karla Hadrbolce ,který umírá a vyžaduje na svých synech slib,že uchrání jejich mlýn a majetek proti všem.Neobyčejný příběh o obyčejných lidech, kteří vydrželi všechna bezpráví .

JezinkaJ
10.03.2019 5 z 5

"Svobodu si musíš vybojovat a mít ji v sobě."

Nemůžu napsat, že to bylo skvělý a krásný, když jsem půlku probrečela. Je to silný, strhující, venkovský příběh, jehož tragičnost umocňuje vědomí, že to není příběh ojedinělý. Bohužel. Dík za to, že se mám líp.

"Když Bůh dopustí, aby dobří lidé byli vydání napospas zrůdám, nemá jim co odpouštět..."

raduškamoluška
09.03.2019 5 z 5

Opravdu strhující příběh.

samali
09.03.2019

Dvakrát jsem tuto knihu v knihkupectvích vzala do ruky a vrátila ji zpět. Potřetí jsem podlehla....a přečetla ji za dva dny. Klobouk dolů před oběma bratry, jejich vírou a odhodláním rodinný majetek uchránit. Nesmírná odvaha a statečnost postavit se tehdejšímu režimu. Tohle by se líbilo mému tatínkovi, který již bohužel není mezi námi.