Milované princezně bojovnici

Milované princezně bojovnici https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505350/bmid_milovane-princezne-bojovnici-Cqz-505350.jpg 4 4 2

Bůh je s tebou v každodenních zápasech. Když v našem životě - v naší víře, rodině, vnímání sebe sama, kariéře a dalších oblastech - zuří boj, je pochopitelné, že nás to unavuje a vyčerpává. Proto potřebujeme čas, abychom načerpaly novou sílu. Autorka bestsellerů Sheri Rose Shepherd ti prostřednictvím milostných dopisů od tvého Krále vřelým a povzbuzujícím způsobem pomůže načerpat novou sílu. Podle motta z 2. listu Timoteovi 4,7 - "Dobrý boj jsem bojoval" - tě uvedené dopisy osvěží a naplní životodárnou posilou právě v těch chvílích, kdy máš pocit, že to už sama nezvládneš.... celý text

archandelka
18.11.2022 3 z 5

Vzhledem k tomu, že naprosto nejsem romantický typ, velmi jsem se těšila, že konečně i něco pro bojovné duše, za kterou se dost považuju. Opět jsem si to nadávkovala na jedno zamyšlení před spaním, ale překvapivě mě to nebavilo, ani neoslovovalo, ani nijak nezasahovalo. Fotky pěkné, texty, přesně jak zmiňuje Starmoon, na jedno kopyto, a to je asi tak vše. Pravděpodobně po žádné další knize této autorky už nesáhnu.

Starmoon
22.09.2022 4 z 5

Kto pozná autorkinu predošlú tvorbu, asi tuší, čo môže čakať: bezchybnú grafiku, kvalitné (pre niekoho možno jemne gýčové, pre mňa príjemne snové) fotky, krátke povzbudivé texty písané z optiky (kresťanského) Boha, rámcovanie biblickými citátmi.

A hoci sú všetky autorkine knihy na jedno kopyto, každá je zároveň trochu špecifická tým, koho a ako chce osloviť/potešiť. Potrebujete, aby sa k vám Boh prihovoril ako láskavý otec? Tak potom najskôr siahnite po Milovanej Princeznej. Romantickejšie duše zas asi ocenia, keď sa im autorka v mene Ježiša bude prihovárať ako/v Milovanej Princovej Neveste. No a táto novinka je pre nás, čo máme trochu bojovnejšiu náturu, prípadne pocit, že náš život je (aktuálne) plný výziev a bojov.

Jasné, teologicky nie je táto kniha žiadne veľdielo typu Dejiny duše alebo Vyznania, no ak človek hľadá niečo krátke, hrejivé, povzbudivé, vhodné do kabelky či ako darček, niečo, čo je ako šité na mieru ženám rôzneho veku a v rôznych životných situáciách, toto môže byť ono. Niekedy/niektorým možno bude knižka pripadať príliš infantilne, ale niekedy/niektorým jednoducho stačí aj instantná dávka nádeje.

„Moja dcéra bojovníčka, to, čo v sebe možno vidíš ako zlomené, ja vidím ako krásne. Ja som ten, čo rany v srdciach premieňa na krásne veci. Som ten istý Boh, ktorý vzal Ester, sirotu so zlomeným srdcom, a urobil z nej kráľovnú, ktorá zachránila môj ľud. Tak ako som použil Esterinu bolesť na uskutočnenie svojej vôle, nepremárnim ani jedinú slzu, ktorú si preliala Ty, moja láska.“