Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6107 6107

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

sBety
27.11.2011 3 z 5

Slabší než první díl, jak po stránce příběhu, rozvleklosti a stupňování napětí tak po zašmodrchanost hlavní zápletky. Ale i tak si kniha zachovává vysokou kvalitu.

Ellis
20.11.2011 3 z 5

Tak pro tento díl opět nemám žádné superlativy, je to jen normální čtení. Kniha je zbytečně tlustá, kolikrát je tam takové omáčky...Dá se to jakžtakž číst i dočíst, ale to už se těšíte až to konečně nějak skončí. Nejvíce zajímavá je postava Lisbeth, zde se alespoň odkrývají nějaké události kolem ní. Myslím, že 2/3 knihy by ale na tento příběh stačily. A nejhorší jsou trapné věty zdůrazňující značku nějaké hrdiny používané věci např."....lehla si do postele značky Ikea...." Stačí snad jen do postele ne? A to tam bylo víckrát u různých věcí. Navíč čtenář si jistě zapamatuje Lisbethin velký nákup v Ikea, takže znovu na to upozorňovat je trapné.

Bohužel je to už dost běžné, že když je kolem knihy obrovský humbuk, tak není nic moc. A kniha, která opravdu hodně stojí za to, je někde na okraji zájmu.

Lenka
14.11.2011 5 z 5

Larsson prostě dokáže napsat knihu, která se čte jedním dechem. Mě se líbil jak první díl, tak i druhý. Třetí díl už mám rezervovaný v knihovně a moc se na něj těším. Kniha má bezva děj a velmi propracovaný. Čte se to samo. Škoda, že další knihy už od něj nepřečteme.

vladka2104
17.10.2011 5 z 5

Dvojku jsem přečetla za víkend, pro mě ještě lepší než jednička.

Lucy
16.09.2011 5 z 5

Strhující kniha čte se skoro sama,je sice trochu víc stránková,ale jinak super-doporučuji

Verrrunka
14.09.2011 5 z 5

Snad ještě lepší, než díl předchozí. Pořád se něco děje, vypadly nudnější pasáže, dozvídáme se něco víc o Lisbeth (a to už samo o sobě by mohlo tvořit samostatnou knihu). Moc se mi líbilo, že celé rozuzlení jsme se dozvěděli až zhruba na posledních sto stranách, do té doby jsem byla napnutá jako kšandy. Jsem zvědavá na další díl!!

Trina1
25.07.2011 5 z 5

Opět pěkná knížka, četla se výborně, ale musím přiznat, že jednička se mi líbila o hodně víc. Přece jenom se mi zdál tento díl maličko zdlouhavější, vystupovalo tam hodně postav, ve kterých jsem se občas ztrácela a navíc - začala jsem být alergická na slovo "žabka" :).

e-Lisbeth
13.07.2011 4 z 5

Souhlasím, že jednička byla o něco lepší. Na trojku se teprve chystám a těším se ;-). Jen bych autorovi "doporučila", že by bylo možná překvapivější zjištění, kdyby prsty v obchodu se ženami neměl Zala, ale známý psychiatr 8-).

Majdule
09.07.2011 5 z 5

Tenhle díl má pomalejší rozjezd a není se co divit, přestože nás čekají dvě samostatné knihy, jedná se vlastně o jeden příběh. Nově se objevují časté odkazy na matematiku, což já osobně vnímám jednak jako prvek osvětlující mysl Lisbeth Salanderové, jednak jako určitou paralelu s jejím příběhem, zejména s Fermatovou větou, která jí nedá spát a na jejíž řešení mimoděk v závěru přijde. Jakmile se příběh rozjede má strhující tempo a přesto, že se v něm objevují prvky sociálního románu, je to pořád ještě hlavně skvělá detektivka nebo spíš thiller (?). Druhý díl zůstává otevřený, většina dějových linek se přenáší do dílu třetího. Nezbývá než se na třetí díl těšit…

black.susi
22.06.2011 5 z 5

Stejně jako u jedničky mě začátek moc nebavil, ale teď už jsem tušila, že až se to rozjede, nebudu mít čas ani vydechnout a měla jsem pravdu, zbytek knížky je opravdu strhující. Byla bych schopná to číst i celou noc v kuse. Jenom ten konec mi přišel už trošičku přehnaný, jsem opravdu zvědavá na třetí díl.

mkurri
12.06.2011 4 z 5

Dobrá kniha stejně jako jednička. Příběh se mi zdál trošku horší než u 1, stejně tak tam byl navíc nudný začátek o matematice, který by tam nemusel jaksi být. Konec možná trošku přehnaný, ale jdu si přečíst trojku, jsem zvědav, jak to dopadne...

Infary
27.04.2011 5 z 5

Napínavé, strhující.. Další eso mezi knihami.
Ovšem, jednička se mi líbila kapku víc.
A také bych brala konec o pár stránek prodloužený.
Ale i v tom je to kouzlo, že už si každý dopředstaví závěrečné uklidnění situace sám...

KateCullen
19.04.2011 5 z 5

Četla jsem to jedním dechem, musím říct, že tenhle díl je lepší než 1., tady se dozvím něco víc o postavách...

aalexiis
14.03.2011 5 z 5

Geniální kniha od geniálního autora, do Lisbeth jsem se zamilovala hned v prvním díle a moje láska k ní roste každou stránkou, kde se objevuje. Larsson je jeden z těch spisovatelů, co můžou napsat tři tlustné knížky a budou pořád lepší a lepší.

Pidzey
01.02.2011 5 z 5

Mňamozní druhý díl..přesto že mám jedničku o maličko raději..tohle je taky neskutečný zážitek..Dozvíme se něco více o Lisbeth i Mikaelovi. Promakané postavy, hluboký promyšlený děj a několik opravdu luxusních pasáží. Za mě..Boxérský souboj..vyhrabábání se Lisbeth z hlíny....tady ten konec snad víc navnadí na čtení trojky víc něž konec u jeničky.Troufám si říct že dvojka s trojkou jsou mnohem více propojený..a ve trojce vás čeká další palba..především mě ve trojce doslala jistá věc kolem Zalasčenka.

apfelbirne
27.01.2011 5 z 5

Musela jsem sáhnout i po druhém dílu Milénia. Opět jsem se nechala lehce vtáhnout do děje a konec mě šokoval ;-)

maphiosso
12.01.2011 4 z 5

Opět nápínavý a skvěle propracovaný příběh. Škoda jen toho useknutého konce, dvacet stránek navíc bych určitě uvítal.

LilyFair
09.01.2011 5 z 5

Rozhodně lepší než díl první! Chvíli sice trvalo než se děj pořádně rozjel, ale potom... žádné námitky!

p.mihoc
06.12.2010 4 z 5

Opět strhující. Jednička byla ovšem o dva chlupy lepší.

LudaS
26.11.2010 5 z 5

Druhá kniha trilogie, kterou jsem právě dočetl ve velmi rekordním čase. Musím říct že postavy jsou velmi návykové. Velmi pěkné. Doporučuji

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)