Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6107 6107

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Můj názor na knihu je velmi podobný jak u prvního dílu, filmové podání se mi líbilo více než knižní (což se mi stává velmi zřídka). Začátek knihy velmi slibný, konec ještě víc, naláká čtenáře na díl třetí, ale středová část pro mě byla spíše utrpením, což je možná silné slovo, ale prostě a jednoduše mě to nebavilo. Vím, že s tímto názorem patřím k menšině, ale je to tak a kromě třetí dílu do dalších už určitě nepůjdu (další díly napsal již jiný autor).

coney
09.06.2012

Já byl s knihou velmi spokojen - i když jako u každé ...logie má člověk dojem, že první díl je vždy nej..., protože vše je nové, neopakované, nečekané, a tento efekt vždy s časem a dalšími díly mizí...

slaava
07.06.2012 4 z 5

Ne tak skvělé jako první díl, ale stále velmi nadprůměrný počin. Jen těch "náhod", kdy se hlavní hrdinové objeví na správném místě ve správnou chvíli a ze stovky možností se vždy rozhodnou pro tu správnou, je zde trochu moc. Příznivci konspirací si taky přijdou na své.

Skip
08.04.2012 1 z 5

Opět velice čtivě napsané. Tentokrát je to ale jediný klad knihy, protože to, co tam Larsson splácal, bylo něco neskutečného. Nevěřil jsem vlastním očím. Neskutečná stupidita prakticky všech postav, a to i těch, které mi byly v prvním díle sympatické. Autor vyloženě shodil sám sebe.

Císařovna
05.04.2012 3 z 5

Dnes jsem konečně dočetla i druhý díl Milénia, tak hned přidávám hodnocení. Nevím, jestli byl lepší první, nebo druhý díl, ale asi se mi líbily oba stejně. Jak už tady spoustu lidí psalo, kniha je zbytečně dlouhá. Možná, kdyby autor vypustil nějakou tu kávu a pár obložených chlebů, bylo by to lepší. Ze začátku mě to nebavilo (stejně jako první díl), pak se to rozjelo a ke konci už jsem se nemohla odtrhnout. Na pět hvězd tato kniha nemá, ale už se těším na poslední díl, který tedy bohužel zatím nevlastním.

kofee
02.04.2012 2 z 5

Mám dojem, že celá kniha by mohla být o polovinu kratší, pokud by se stále dokola nerekapitulovalo, co je došetřeno kterou detektivní skupinou. Mě to přišlo dost nudné a ten závěr alá scéna z Kill Billa to už bylo moc. Co v Tarantinovi vyznívá znamenitě a zapadá do celého schématu, tak tady to trapně nezapadá.

Juditha
02.04.2012 5 z 5

Kniha je velmi hezky napsaná,úplně vtáhne do děje, zajímavá a napínavá do poslední stránky. Vůbec mě nenapadlo si dát některé okamžiky do spojitosti, a tak pro mě byl závěr překvapivý.Stojí za to si ji přečíst a určitě ji doporučuji

kroftik
28.03.2012 5 z 5

Lepší či horší než první díl trilogie...? Ač jiný, minimálně stejně dobrý. Moc hezky je v knize vidět, jak v současné době funguje "seriózní tisk"... z tak trochu divný holky se rázem stane lesbická, satanistická, psychopatická vražedkyně... Larssonových klišé, kávy s chlebíčky a jiných, jsem si zde všímala častěji, ale vnímám je spíše jako autorovo poznávací znamení, než rušivý element. A závěr byl i pro mě trošku nadsazený, na druhou stranu, byla jsem za něj vážně ráda.... :) Takže hurá na trojku.

Randyz1986
11.03.2012 5 z 5

První díl se mi líbil asi trošku více, ale možná to bylo tím, že už jsem věděl, co od Larssona čekat. Druhý díl mi přijde hodně dlouho popisný a až v druhé polovině dostává větší grády, ale ani ty popisné části mě nijak nenudily a knížka se mi opět hodně líbila.

Luca287
07.03.2012 5 z 5

Skvělá kniha, po prvním díle jsem byla na vážkách, zda pokračovat...ale neprohloupila jsem.... přečteno jedním dechem.... výborné...

Junjun
18.02.2012 4 z 5

Druhý díl se mi líbil asi víc než první, možná zejména proto, že je hodně prostoru věnováno Lisbeth, jejíž postavu mám ráda. A možná taky proto, že první díl jsem četla před pár měsící a dojem už trochu vyprchal:-) Jediné co mi na knize trochu vadilo, jsou poněkud nedotažené vyšetřovací metody policistů, ale asi chtěl dát autor více prostoru hlavnímu hrdinovi Blomkvistovi. Vzhledem k tomu, jak jsem si oblíbila postavu Lisbeth, tak i odpouštím trošku iracionální závěr s jejím přežitím (pravda oddechlo se mi). Nedávno jsem se dočetla, že měl autor v plánu, aby Milénium obsahovalo snad dokonce 10 dílů. Velká škoda, sice si nejsem jistá, zda by knihy byly pořád stejně chytlavé, ale určitě pár dílů navíc bych zvládla:-))

Zdeslav
11.02.2012 5 z 5

Ve druhém díle, lepším než první, se konečně dozvídáme něco víc z historie hlavních postav. Akce graduje, děj je jěště napínavější a čtenář se nemůže dočkat, jak tohle všechno dopadne. Dobré mít v záloze třetí díl, velkou mezeru mezi nimi nedoporučuji.

mrksik
09.02.2012 2 z 5

V jednotke je Lisbeth patologický asociál, snáď asperger, ktorý rok neupratal svoj byt. Teraz nasáva caffe latte, jazdí na veľké nákupy do IKEY a je milá na policajta, ktorý je absolútne nepodstatný - hoci psychiatrom, ktorí mali v minulosti moc zničiť jej život (poručníctvo), nikdy na otázky neodpovedala. Larsson je pri prehlbovaní charakteru podivuhodne nekoherentný, keď používa vety typu: "Nech tú kúpeľňu drhla akokoľvek, nikdy nevyzerala čisto." Človek si musí klásť otázku, či vôbec čítal svoju prvú knihu. Chápem, že peniaze a umelé prsia dokážu zmeniť postoj človeka k svetu, ale že by až tak?!

To, že sa z Lisbeth stal absolútne nezaujímavý charakter, ešte nie je tým najhorším problémom: tým je nekonečné množstvo vaty, ktorou je táto kniha preplnená. Nehovorím teraz ani tak o neustálom pití kávy a pripravovaní obložených chlebov (už len to slovné spojenie, ehm, obložené... chleby...), sprchovaní, kúpaní, ležaní a sedení za PowerBookom. Nekonečné opakovanie toho, čo sa stalo pár stránok dozadu, predpokladá, že čitateľ je ignorant s poruchou krátkodobej pamäti, nehovoriac o tom, ako to retarduje dej. (Keď budem ešte raz niekde čítať, že sa niekto na nejakej porade rozhodne "zopakovať si, kam sme sa to vo vyšetrovaní dostali", hodím tú knihu o stenu.)

V neposlednom rade mi prekáža celá tá new-age-politicko-genderová-lgbt korektnosť, ktorou je táto kniha nasiaknutá, nehovoriac o nenávisti k mužskému pokoleniu, ktorú s hlavnou hrdinkou očividne zdieľa i samotný autor.

Veronika_!+
01.02.2012 3 z 5

naprosto špatně vystavěná kniha, hlavní hrdinka jako by ke konci knihy naprosto postrádá věrohodnosti a ten závěr..... ale no táák....

Vernika
20.01.2012 4 z 5

Také povedená knížka plná napětí :)

Evelin
19.01.2012 5 z 5

Opět dle mého názoru povedený díl :)

Vecko99
18.01.2012 5 z 5

Druhý díl Millenia s prvním tolik nesouvisí. Sice dále rozvíjí osudy dvou hlavních hrdinů, ale tentokrát je to hlavně o minulosti Lisbeth a spíš než detektivka je to temný thriller. Škoda konce, který nemusel být tak přitažený za vlasy.

kklarysek
16.01.2012 4 z 5

Čtivá kniha, ale první díl, Muži, kteří nenávidí ženy, byl dle mého lepší.

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

Strhující druhá část trilogie. Lisbeth je najednou sama proti všem a jen pár lidí věří v její nevinu. Lépe se druhá kniha nemohla rozjet. Ani na moment neztrácí dech a všech 603 stran je nabito ostrou municí. Silný příběh, s nenadálými zvraty a nečekanými odhaleními. Opravdu mistrovské dílo.

dangerita
28.11.2011 4 z 5

Děj druhého dílu Milénia se mi zdál svižnější a hltala jsem ho asi ještě víc, než jedničku. V závěru autor popustil uzdy své fantazie na můj vkus až příliš, ačkoli to dle mého názoru nebylo vůbec potřeba. Obecně má postava Lisbeth až neuvěřitelné štěstí. Ale i tak se nebojím knihu doporučit, zpříjemnila mi několik večerů napínavým čtením.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)