Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6112 6112

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Druhy diel mal pomalsi rozbeh, ale o to lepsi zaver. Skvele pokracovanie a postupne spoznavame tajomstva Lisbeth Salanderovej. Hura na poslednu cast:)

acnalb
12.06.2013 5 z 5

Chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale konec byl tak napínavý, že i když už se mi chtělo večer spát, otevřela jsem po dočtení dohoto dílu hned ten další.

rose
28.05.2013 4 z 5

Jsem z toho trochu rozpačitá. Je to trhák, do kterého se člověk začte a nemůže se odtrhnout? Nebo je to někdy poněkud rozvláčný popis nákupních seznamů a internetových komunikací? Nebo snad neskutečně vypointovaná střílečka jako v počítačové hře? Studie novinářské a policejní etiky? Propletenec příběhů tajných služeb a kosmopolitních gangsterů? Možná od každého trochu. Musím se přiznat, že někdy jsem se knížkou prokousávala jen pomalu a úplně uchvácená jsem nebyla. Lisbeth je teda zajímavá postava, o tom žádná, ale autor nás občas trošku tahá za nohu, když předpokládá, že jeho popisům Lisbethiných schopností budeme věřit. No ale držela jsem jí palce, jak jinak. Trošku se mi otevíral nůž v kapse, když jsem už postopadesáté četla, jak ji překladatel tituluje „žabka“, to je v dnešní době opravdu už trochu „mimo“. Dneska se takhle malým holkám fakt neříká. Ale vraťme se k příběhu. Jednu hvězdičku si nechám v záloze za ten nadbytečný počet stránek, za ty neustálé obložené chleby a ten hodně neskutečný a neuvěřitelný závěr. No ale třetí díl samozřejmě přečtu taky.

barcc85
28.05.2013 4 z 5

I druhý díl proslulého Miléna jsem přečetla s radostí a chutí. Posledních 150 stránek byly plné překvapení a odhalení. Po dočtení jsem se ihned vrhla na díl třetí - neb mé vědomí prahlo po zjištění jak se příběh vyvíjí dále :)

Yorika
23.05.2013 4 z 5

Skvělá kniha a přitom úplně jiná než ta první ze série.Její děj se točí především kolem Lisbeth a jejího otce.Děj postupně graduje do velkolepého finále, které se mi však- i když si autora vážím- zdá trochu přitažené za vlasy.Lisbeth supermanka?Tak na mě totiž na konci tato postava občas působila.No ale uznávám,že by pak kniha zřejmě ztratila trochu ze svého kouzla.

vladuš
16.05.2013 5 z 5

Všechny tři jsou úžasný.

Popluh
13.05.2013 4 z 5

Druhý a třetí díl trilogie Milénium musím hodnotit jako celek. V kontextu celé série totiž patří k sobě a první díl slouží spíše jako takový obsáhlý prolog, který na scénu vrhá nejdůležitější postavy, jejich zázemí a vzájemné vztahy. A pokud Muži kteří nenávidí ženy slouží jako předvoj následujícím dvěma knihám, tak Dívka, která si hrála s ohněm zase slouží jako prolog Dívce, která kopla do vosího hnízda. Po napínavé mysteriozní detektivce z prvního dílu se Larsson pořádně rozjel a Lisbeth s Mikaelem vyslal vstříc konspiračnímu spiknutí, za které by se nemusel stydět ani leckterý nevyléčitelný paranoik. Larsson postupuje s chirurgickou přesností a neúnavně spřádá síť různorodých motivů skrz hodně různorodé postavy. Právě postavy jsou možná největší slabinou celé trilogie, zvlášť proto, že pořádné prohloubení se dostane jen postavám hrajícím důležitou roli v první knize. Ve dvou dalších už na to prostě není čas, postavy slouží hlavně jen ke zprostředkování informací a co se týče psychologie jsou dost černobílé. Jejich psychologický profil pak kromě jednání dotvářejí spíše názory jiných postav, což ale vzhledem ke stylu knihy nijak zásadně nevadí. I přes neskutečnou rozsáhlost se obě závěrečné knihy čtou doslova jedním dechem a na posledních (stovkách) stran závěrečného dílu čtenář cítí až fyzickou touhu po vědění, jak to celé dopadne. Larssonovi se zkrátka podařilo stvořit neuvěřitelně rozsáhlou komplikovanou detektivní nestvůru, která je ale napsaná takovým stylem, že jí musí pochopit snad každý. Kdybych měl hodnotit oba díly (potažmo všechny tři) dohromady, bylo by to jednoznačně za plný počet. Samostatně je ale druhá kniha, která hlavně pokládá základy epickému vyvrcholení, o něco slabší a zdánlivě až moc "přemotivovaná" a založená na náhodě. Jako celek je to ale neprůstřelné.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Druhý díl je podle mě z nich nejlepší.. jinak super kniha. Před autorem smekám.

Ormos Atalia
07.05.2013

Celkově trilogie Milénium patří k mým nej nej knihám, které jsem v poslední době četla.

stopař
03.05.2013 5 z 5

Super,super....geniální příběh

EvaJ.
02.05.2013 4 z 5

Super kniha. Rovnou jsem si vzala 3.díl.

Jančislava
20.04.2013 2 z 5

Mě se druhý díl moc nelíbil, dalo by se říci až nudil a měla jsem problém ho dočíst. První celkem dobrý, ale druhý mě zklamal, bohužel. Jsem ráda, že jsem si ho jen půjčila.

exitus
19.04.2013 2 z 5

Četlo se to rychle, což je možná dobře, protože delší čas už bych se superženou Lisbeth asi nevydržela. Začátek je jak z jiného příběhu a konec je tak strašný, že jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo být naštvaná, že mě autor takhle tahá za nos. Vata mezi tím se prostě "jen" dobře čte. Třetí díl rozhodně ne.

Moňule13
18.04.2013

Líbil se mi víc než první díl, od začátku jsem četla jak divá a 600 stran zvládla za 2 dny :-) Nutně potřebuju třetí díl!

petricka2
13.04.2013 5 z 5

Nevěřila bych, že i druhý díl mě tak "chytne" .

isobel2000
07.04.2013 5 z 5

Ještě lepší než první díl, a nedá se než jen číst, číst a číst.

bookgover
06.04.2013 5 z 5

Myslel jsem, že to nebude tak dobré jako první díl - nicméně tohle byla neuvěřitelná jízda a často do ranních hodin :)

mysterygirl
03.04.2013 4 z 5

a je to v prčicích....čtu čtu a čtu, a říkám si: ještě 10 stránek a můžu jít spát..dočtu 10 stránek..... a musím si vzít ještě 3.díl..takže sbohem spánku, je mi to líto..:-)

safirkaa
02.04.2013

hodně těžko odložitelný titul.

Rockajda
01.04.2013 4 z 5

podle mě je to super čtení. nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem to nedočetla

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)