Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6114 6114

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Hrefna
16.08.2013 5 z 5

U druhého dílu platí to co jsme na psala u prvního...napínavé, poutavé, syrové, jen zápletka se více zamotává a vzhledem k tomu, že se nerozmotá, tak musí nastoupit poslední díl...místy opravdu neskutečné až nereálné, ale nikterka mi to nevadilo.

Kent2004
14.08.2013 3 z 5

Abych pravdu řekl, kniha mne v závěru hodně zklamala. Nevím proč se tolika lidem kniha líbí, když je to holé sci-fi. Co naplat, že je zde dokonale popsaná atmosféra. Moc tomu nepřidá ani rozebraný a dokonale popsaný život Lizbet Salanderové od jejího dětství až po současnost, neboť proti sobě stojí dvě takřka nadpřirozené bytosti jako z jiného světa. Jedna je nesmrtelná (Lizbeth) a druhá (blonďatý obr) zase necítí bolest a ničí vše co mu přijde do cesty. Závěr je prostě strašný a jediné co tam chybí, je útok marťanů. Do toho všeho motorkářský gang, se kterým si super žena hravě poradí, tajné služby, mafie, neschopná policie, prohnilá bezpečností agentura a vše nakonec vyřeší pisálek "Kale Blonqvist", který to blonďaté monstrum polapí jakoby nic. Připadlo mi to celé jako béčkový akční film. První díl byl mnohem lepší a je vidět, že zde autor šlápl zcela vedle.

hanoule
13.08.2013 4 z 5

Kvalitně napínavé čtení, akorát ten konec mi přišel trochu sci-fi.

cicibajza
12.08.2013 5 z 5

konečne som sa po dlhšej dobe dopracovala k pokračovaniu Mužov, ktorí nenávidia ženy... Excelentná kniha, vlastne celá trilógia! Keď som videla, aká je hrubá, mala som trochu obavy, aby som sa nenudila. Obavy našťastie zbytočné! Človek sa od nej nejde odpútať, veľmi čtivá kniha.

jollie
08.08.2013 5 z 5

Stejně jako první díl......naprosto skvělé čtení od kterého nejde odejít.
Autor si mě svým stylem psaní naprosto získal a jen mě mrzí, že toho bohužel nestihl napsat více.......s knihami typu Milénium bych dokázala strávit mnoho hodin čtením :)

pistalka
04.08.2013 4 z 5

Severská krimi prožívá plodné časy a při své rozpínavosti zatlačila v regálech knihkupců dříve velmi masivně populárního Deavera a jiné autory. Na začátku boomu stály tři poměrné objemné svazky trilogie Milénium švédského autora S. Larssona. Ke knihám je nejlepší přistupovat nepředpojatě, protože žádná masivní reklamní kampaň kvalitu nezaručí a o vkusu široké veřejnosti bych taktéž polemizoval. Proto jsem i k Larssonovým knihám, jakémusi opus-magnum severských detektivních románů, přistupoval s čistým štítem, jako kdybych například rozečítal klasickou českou detektivku od Veroniky Černucké.

Zřejmé je, že Larsson byl prvně žurnalista a až pak romanopisec, čemuž na jednu stranu nasvědčuje zcela uvěřitelné prostředí redakce měsíčníku Milénia, na druhou stranu ale i poměrně nesourodé odvyprávění příběhu (neustálé střídání ich-formy s er-formou, místy až únavně nepodstatné, rozvleklé a nikam neposouvající žurnalistické pasáže knihy apod.). K tomu se už podrobněji a lépe vyjádřila uživatelka kiddlinka, jejíž kritiku v podstatě sdílím. Taktéž si osobně nepamatuji, kdy naposledy jsem se v žánru setkal s tak rozsáhlou expozicí, prakticky do poloviny knihy. Jisté výhrady bych měl i k nepravděpodobnosti děje. Přestože jsem si již zvykl na nesmrtelnost hrdinů krimirománů, Dívka, která si hrála s ohněm je v některých pasážích nad dosud známé fyzické možnosti člověka, což vrcholí v posledních kapitolách, kde (MALÝ až STŘEDNĚ VELKÝ SPOILER!) jedna z postav schytá dvě kulky z pistole do těla a třetí do hlavy, mužové ji pohřbí do země, ale co se nestane chudákům gangsterům, ona se jim po čase sama vyhrabe a málem je zabije sekyrou! Někdy má člověk bohužel smůlu a už ani ta chladná švédská hlína není tolik tíživá jako za starých časů (KONEC SPOILERU).
I přes spíše kritický komentář hodnotím vysoce, neboť román splňuje běžné požadavky na dobrou detektivku a nebýt takřka až kultovního postavení celé trilogie na piedestalu současné krimi-literatury, neměl bych vlastně ani důvod nějaký komentář páchat. Larsson nabízí nenáročnou, čtivou a zábavnou knihu, která se k horkým letním dnům hodí stejně jako ke svátečním chvílím u krbu.
(Přečteno během tří dnů, od 1. do 3. srpna 2013.)

michalka S.
02.08.2013 5 z 5

Proste bomba moc me to bavilo!!!cela serie.

whitelilith
31.07.2013 5 z 5

Neuvěřitelná trilogie. Přiznám se že tyto knihy, tento autor mě naučil číst detektivky a to hlavně severských autorů. Opravdu jedním dechem. Když jsem přečetla první díl, běhala jsem po městě a hledala, kde najít brožovaný druhý díl a nebyl to lehký úkol. Je to lehce napsané, neuvěřitelně čtivé, jak pro vášnivé čtenáře, tak širokou veřejnost, která přečte 2 tituly do roka. Rozhodně doporučuji, stojí to za to. Kniha na 3 dny. Trilogie na týden / ale chce to dovolenou :D

marwinmh
30.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, četla se jedním dechem.

Georgine
30.07.2013 5 z 5

Velice čtivá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout, už se těším na další díl :o)

pemla
23.07.2013 4 z 5

Rozjezd lepší než u prvního dílu, ale neradím číst obálku. Na obálce je děj do přibližně 200 strany, zkazíte si je. Pro mne lepší než první díl (možná proto, že jsem tentokrát četla nejdřív knihu). Nicméně oproti jiným knihám....

Cmelina92
19.07.2013 5 z 5

Občas mi vadili dlouhé představování postav a popisování prostředí, ale už jsem si na to z prvního dílu zvykla. Je to napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout

VladkaBU
15.07.2013 5 z 5

Asi tak třetinu tohoto druhého dílu jsem přemýšlela, jestli se mi první díl nelíbil přece jenom víc. Pak se ale začaly dít věci a děj byl čím dál tím zajímavější a vyšly na světlo skutečnosti, které mě překvapily. Dávám plný počet hvězdiček, úžasný

VerčaP
12.07.2013 5 z 5

jednička mi přišla o kousek lepší :) ale jinak se sečtla úplně sama - určitě doporučuji :)

Dáma s hrnstjm
09.07.2013 5 z 5

Do děje jsem se okamžitě začetla, držel mě v napětí po celou dobu, poslední stránky jsem dokonce četla tajně po chvilkách v práci, protože jsem byla děsně zvědavá, jak to dopadne. No, vzhledem k zvláštnímu závěru doufám, že mi třetí díl poskytne adekvátní a logické vysvětlení určítých zvratů. Jak už jsem psala u prvního dílu, detaily v podobě nákupních seznamů a obložených chlebů mi nevadí a spíš naopak mi dokreslují situace, byť trochu nezvyklým způsobem.

Ronin Roujin
03.07.2013 5 z 5

druhý díl si stále drží vysokou hladinu čtivosti a celé trilogie patří ke špičkám současné skandinávské krimi

Danalx
27.06.2013 5 z 5

Celé milénium je super čtení na jeden zátah. Tento díl byl pro mě sice miň poutavý, ale pořád výborný. Trojka je ale zase super!

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Co dodat .... jedna z knih u kterých člověk zvolá ... "Hurá, tak dobrá literatura mající smysl a význam ještě nevymřela!"

Manifest blech
20.06.2013 3 z 5

Narozdíl od prvního dílu je to trochu slabší, ale stále šíleně napínavé a čtivé. Jen to vyšetřování moc natažené a jiné události zase odbyté. O to víc se těším a jsem zvědavá na třetí díl, který budu číst posléze.

Jak je řečeno v knize: "V tomhle případu není zřejmě nic normální, jednoduché, ani snadné."

Nejvíce na této trilogii miluju ty nečekané situace a zvraty, které mě nenechávají chladnou.

Lady Dracula
18.06.2013 4 z 5

Z počátku mě to nechytlo tolik, jako první díl, ale postupně jsem se začala prokousávat lehce nudnějšími stránkami. Najednou nastal zlom a kniha dostala skutečný spád. Po stránce nápaditosti opět brilantní. Nečekané zvraty, obyčejná mluva, překvapivé osoby.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)