Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 657 657

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

koki.veru
24.10.2020 5 z 5

Originální thriller ale prostředek knížky byl trošku pomalejší. Ale začátek i konec knihy byl opravdu super, napínavý a překvapivý.

Jájinka
20.10.2020 4 z 5

Tohle jsem nečekala! Originální neotřelé zpracování tématu únosu ženy a založení rodiny úplně odříznuté od světa. Příběh se zaplétal tak, jak by člověk nečekal. Velmi čtivé, celkem i napínavé.

Smiley96
19.10.2020 4 z 5

Nedalo se od knížky odtrhnout, velmi čtivá. Přece jen tomu chybělo víc napětí, zhnusení a víc toho pravého šoku. Myslím, že knížka má potenciál, ale prostě na můj vkus to bylo prostě nedotažené.

Annkag
16.10.2020 4 z 5

Úplně úžasná kniha ktorú člověk prostě hlce všetkými pórmi svojho těla....
Niečo takto skvělé sa nečítá každý deň.
Psychológia postáv na tento úrovni je dějovo vyrovnaná ale ten konec....?
Tak ten vyrazil dech...priamo ho až vzal do zajatia rozuzlenia celého příběhu...

MichaelaS081
16.10.2020 5 z 5

Tahle kniha je pecka.

Calibra
11.10.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, hodně dlouho trvalo, než se příběh trochu rozmotal. O to víc jsem potřebovala číst, abych věděla kdo za vším vězí.

martina.bella
07.10.2020 5 z 5

Hodně dobrý thriller, poutavě, ale ne jednoduše napsaný. Líbilo se mi, že jsou tam takové odbočky - sondy do nitra postav. Konec možná trochu překombinovaný, ale jako celek nadprůměr. Doporučím všem, kdo u thrilleru hledají něco trochu navíc, než jen rychle odsýpající napínavý děj /ne že by tam nebyl/.

oolinkaa
04.10.2020 4 z 5

Velmi čtivé a napínavé. Muselo být šílené být zavřený x let v něčem , co vám přišlo normální . Pořád jsem čekala , kdo by toho byl schopen , pachatel mě do konce knihy nenapadl

Pavlína2019
03.10.2020 3 z 5

Zajímavé. Napínavé. Hltala jsem stránky, děj rychle plyne, kniha má spád. Citlivě podáno. Bavilo mě to a knihu doporučuji.

alena1228
30.09.2020 5 z 5

Mně se tato kniha četla velmi dobře,pocity z ní tedy nic moc-sevřený žaludek a strach,jak to bude dál.Kniha plná zvratů,přečteno za dva dny.Určitě stojí za přečtení.Za mě plný počet hvězd.

Mojepočteníčko
30.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Milé dítě je kniha, kterou jsem přečetla na doporučení svojí mamky - ta z ní byla mimochodem víc než nadšená.
Jde o příběh Leny, která se jednoho dne nevrátí z párty domů. Následně je dlouhou dobu vězněná v lesní chatě, spolu s dvěma dětmi, které má se samotným únoscem.
Pozdě v noci přijíždí do nemocnice sanitka, která přiváží ženu po těžké nehodě a malou holčičku. Jak sama později policistům uvede - i ona je Lena. Jde však o jednu a tu samou osobu? Jediným člověkem, který by byl schopen tuto záhadu rozluštit a předat policistům své svědectví je právě třináctiletá Hannah. Ta však hovoří v hádankách nebo odmítá mluvit úplně...
Mílé dítě je autorčiným debutem. A myslím, že velmi zdařilým. Oceňuji čtivost, propracování, názvy jednotlivých kapitol (jsou pojmenovány podle postav) - neztrácela jsem se v ději i způsob, jakým autorka dokáže čtenáře vodit za nos. Když už jsem si myslela, že mám správný odhad, byla jsem vzápětí hodně rychle vyvedena z omylu.
Postrádala jsem více napětí a tísnivou atmosféru. Po celou dobu čtení mě rozhodně zajímalo, kdo za vším stojí, ale pocity, které bych při čtení takové knihy chtěla mít, se prostě nedostavily. A neupoutal mě ani závěr samotný. Hodnotím 3,75 hvězdičkami a doporučuji! Kniha by mohla být skvělou filmovou předlohou.

whiolet
29.09.2020 3 z 5

Začátek a konec? Naprosto geniální! To rozuzlení bych neuhadla ani v nejdivočejším snu, bohužel prostředek se dle mého moc nepovedl. Chvílemi mě to nudilo, a některé pasáže pro mě byly zbytečné.

LeSk
28.09.2020 5 z 5

Velmi kvalitní a propracovaný příběh, strhující děj. Kniha mě bavila od první do poslední stránky, nebylo žádné hluché místo, četla jsem jedním dechem. Jedna z nejlepších knih tohoto roku. Velmi doporučuji.

Jamra
25.09.2020 3 z 5

Námět zajímavý, ale podání nic moc. Chvílemi až zbytečné výlevy, které nudili až obtěžovali. Překlad teda občas tragédie a našla jsem i několik neopravených překlepů/chyb.

josska
19.09.2020 4 z 5

Kniha se mě celkem líbila,ale je fakt,že jsem čekala něco jiného,,bylo to čtivé...

JitkaHambi
18.09.2020 2 z 5

Čekala jsem tedy úplně něco jiného.Kniha mě ničím nezaujala a za půlkou už jsem i přeskakovala pár stran, jinak bych úplně knihu odložila.

Kerberos
16.09.2020 4 z 5

Kniha mě bavila,ale po přirovnání ke knize dětské zoubky, jsem hledala podobnosti a to bylo na škodu.Každopádně je to něco jiného.Trochu mě rušilo to přeskakování od osob i děje k jednotlivým vypravěčům.

PolarBear
12.09.2020 4 z 5

Na to, co je to za žánr, podle mě nadstandardní literární kvalita. Moc hezky napsané, jde se do hloubky, zajímavé zamyšlení nad tím, že pro děti byl život v zajetí vlastně normální, byl to jejich domov, do kterého se chtěly vrátit. Můžu doporučit, pokud hledáte napětí, ale ne hloupý a prvoplánový děj.

BlueTer
11.09.2020 3 z 5

Kniha velmi zajímavá. Byly části, ve kterých jsem se vysloveně bála. Má zajímavé téma, určitě věci mi trochu neseděly ani po konci. Pachatele jsem tedy vůbec nečekala a velice mě to překvapilo. Některé postavy mi byly vysloveně protivné, ala Lena /Jasmine mezi nimi nebyly. Četla se příjemně

cornetka
08.09.2020 3 z 5

Na můj vkus se děj moc zamotával a komplikoval. Možná kdyby byl konec rozepsán na víc stran, byla by kniha zajímavější.