Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 655 199

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

lucie9998
02.06.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila moc! Je skvěle napsaná, příběh je strhující, postavy věrohodné. Jsem z ní nadšená, vřele doporučuji!!!

gordon13
28.05.2021 3 z 5

Celkem zvláštní kniha, zpočátku mě navnadila, poté se příběh docela táhl, konec trošku podivný, jak už bohužel konce u thrillerů často bývají...za srdce mě chytil epilog, ten byl skutečně úžasný. Suma sumárum za tři hvězdy.

evilunicorn
26.05.2021 4 z 5

Koncepce příběhu je výborná, nápad skvělý, měl jsem několik teorií jak by to mohlo celé být, a netrefil jsem ani jednu. A to je přesně to, co očekávám od dobrého thrilleru. Nicméně, některé věci mi při čtení vadily, a to především způsob retrospektivních pohledů, které často nabourávaly tempo příběhu. Druhá věc která byla do očí, bylo střídání přítomného a minulého času i třeba v jedné větě, ale to bych spíše přikládal na vrub překladu. Celkově velmi dobrá kniha,byť na absolutní špičku v žánru to není.

novina
16.05.2021 4 z 5

Konec mi přišel dost zkrácený, zůstaly nezodpovězené některé otázky. Jinak to bylo napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

kackahracka
12.05.2021

Nedočetla jsem, tak ani nehodnotím hvězdami. Ještě před pár lety bych uslintávala blahem a nemohla si zážitek vynachválit, jenže od té doby, kdy mám vlastní děti, se pro mě prostě některá témata stala zapovězenými. Knížka si právem zaslouží označení bestseller, je napsaná dokonale, každá z kapitol končí v nejlepším, čtení prakticky nelze přerušit. Jenže je to jako když běžíte a v botě máte kamínek. Ten malej prevít vás drásá a mučí a požitek z pohybu je ta tam. Mě bylo všech postav tak nesmírně líto, mě ten příběh tak bolel, že jsem prostě musela přestat. Teď ve mě osudy dětí i rodičů leží a kvasí a já si nadávám, že jsem knížku vůbec otvírala. Asi tak: Pokud máte děti, prostě se knížce vyhněte.

Evkae36
07.05.2021 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla pro mne zklamáním. Nemohla jsem se poradně zacist, ani jedna z postav mi nebyla blízká, zajímavé mi přišly jen kapitoly Hannah..
nicméně závěr byl celkem překvapivý a nejlépe napsanou částí knihy.

Nixa
20.04.2021 4 z 5

Děj je čtivý, napínavý, zajímavý a opravdu překvapivý. Měla jsem pár teorií jak by to mohlo skončit a také kdo je záporák, ale neuhodla jsem. S knihou jsem měla jediný problém, žádnou z postav jsem si neoblíbila a spíš mi byly nesympatické, jejich chování bylo podle mě občas nelogické.

micha-ella
17.04.2021 4 z 5

Psycho!! Skvěle sestavené. To všechno by se mohlo stát, až na ten konec. (Diskuze o knize.) Přečetla jse to na jeden zátah. Doporučuju!

vanilka231
12.04.2021 3 z 5

Začátek byl fantastický, prvních 80 stran jsem doslova lhtala, říkala jsem si to bude pecka, pak mi to ale přišlo hrozně zdlouhavé a prakticky "o ničem" a závěr knihy byl už sice skoro dobrý jako začátek, ale přesto to nebylo úplně ONO.
Za mě nejzajímavější rozhodně kapitoly Hannah, tam mi občas běhal i mráz po zádech.

ilovebook88
09.04.2021 5 z 5

Wau..skvelé, napínavé, perfektný koniec ???? odporúčam prečítať

Opatov
04.04.2021 4 z 5

Zajímavě vystavěný příběh. Hannah naprosto děsivá. Střídání osob skvělé vygraduje děj. Nečekaný konec.

Ticiana
31.03.2021 4 z 5

Mne se to líbilo. Hodně dobry konec. Jsem to necekala. Četlo se samo. Za mne taky dobrej námět.

lenuskav
20.03.2021 5 z 5

mne se to libilo :-) rychly, napinavy, poutavy...

Poeta.kno
09.03.2021 3 z 5

Ano, kniha se čte rychle a končí celkem překvapivě, ale to je asi tak vše. Jinak mne moc nezaujala...

Vendas
06.03.2021 5 z 5

Kniha se čte pěkně a konec.....

martisko3
05.03.2021 3 z 5

Kniha nesplnila očekávání, thriller to nebyl, konec takový nepravděpodobný...

suiteki
19.02.2021 5 z 5

Výborná knížka. Nechybí ji napětí ani příběh. Moc jsem od ní nečekala a byla jsem velmi mile překvapena.

shootingstar
18.02.2021 4 z 5

Velice povedené, trochu podobné Dívce ve vlaku (která poslední dobou trochu nespravedlivě vyšla z módy). Řešení skutečně netušíte docela dlouho, přestože máte všechny potřebné indicie. Takže kvalitní příběh pro ty z vás, kteří před vraždami motorovou pilou dávají přednost hádankám.

lost.in.books
09.02.2021 5 z 5

Hodnocení: Na tuto knihu jsem se již delší dobu chystala a konečně jsem se k ní dostala,když jí koupili k nám do knihovny. Kniha mě velice příjemně překvapila a zařadí se zajisté k nejlepším thrillerům, které jsem kdy četla, protože jich nebylo zas tolik- v tomto žánru teprve pozvolna začínám a musím říci, že jsem si thrillery opravdu oblíbila.
__
Kniha mě již od začátku dokázala pohltit svou originalitou a temnou atmosférou. Atmosféra v knize byla velice povedená a přesvědčivá, kniha dokázala velice dobře přenést svou mrazivou atmosféru na čtenáře. Byla jsem upřímně v šoku, příběh byl doopravdy drsný a nemohu ho doporučit citlivějším čtenářům, protože by pro ně mohly být nějaké části nepříjemné. Atmosféra byla za mě excelentní. A samotný nápad příběhu velice originální, ještě jsem ho v žádné knize neviděla, ale možná je to tím, že nemám moc přečtených thrillerů.
__
Příběh byl psán z několika uhlů pohledu, což mám na knihách moc ráda, protože mohu zároveň do hlavy nahlédnout několika postavám. Autorku musím pochválit za excelentně vykreslené charaktery postav , skvěle je na postavách vidět, jak se po traumatickém zážitku změnily a jak vše poté prožívají trochu jinak. Bylo velice zajímavé sledovat postupnou proměnu postav, hlavně těch 2 dětí, které v příběhu hrály celkem zásadní roli.
__
Příběh byl plný zvratů a nečekaných překvapení, až do konce knihy jsem vůbec neměla tušení kdo v únosu ženy má prsty a z výsledku jsem byla celkem překvapená a nečekala jsem ho. Příběh byl doopravdy zvraty naplněný a nemohla jsem se od příběhu odlepit, protože zde byl použit i dobrý styl psaní, který mi sedl. Byla i přes to že se jednalo o příběh zaskočená čeho jsou lidé schopni.
_
Knihu mohu všemi deseti doporučit, pokud jste milovníky thrillerů a nezaleknete se i neotřelého a neobvyklého příběhu jako je tento.

Murasaki
05.02.2021 4 z 5

Anotace mě opravu zaujala. Hodně jsem si od knížky slibovala. Na 5 hvězdiček to ale nebylo. A to z jednoho důvodu. Matthias. Jeho pasáže jsem četla způsobem, že jsem většinou stránky rychle prolítávala.
Kniha začala dost dobře. Prostřední část se trochu táhla a konec vygradoval. Odhalení bylo naprosto nečekané. Dočítala jsem s otevřenou pusou. A nakonec epilog. Ten mi na tom všem přišel svým způsobem nejkrásnější.
Nedokážu si představit co museli všichni prožívat. Matthias, který celých 14 let pátrá po své dceři, poslední oběť, která z toho s následky vyvázla a nakonec Hannah. Hannah, které to všechno přišlo normální. A myšlení, že se toto, bohužel, opravdu skutečně děje.. Zase se budu bát chodit ven.