Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 656 199

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

FoxFox
27.10.2021 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo, po nějaké době zase pořádně napínavý a překvapivý thriller. Neustále jsem přemýšlela, kdo je "Leniným" únoscem a věznitelem, pravého pachatele jsem ale neodhalila. Milé dítě rozhodně stojí za přečtení či poslech.

sassenkka
05.10.2021 5 z 5

Tohle bylo velmi spontánní - pro mě neznámá autorka, zajímavá obálka i název, lákavá anotace. Tak proč to nezkusit? Nečekala jsem, že budu tak nadšená! Bylo to skvělé vyprávění plné zvratů, střídání "vypravěčů" dodávalo knize dynamiku. A ten příběh? Měla jsem občas vážně husinu. Asi víc slov netřeba - byla to fakt psycho jízda a já ji moc doporučuju!

PetK
30.09.2021 3 z 5

Začalo to docela nadějně, holčička byla hezky děsivá od začátku (měla jsem povedené audio). Postupem času ale začala moje pozornost opadávat, místo aby kniha gradovala, zdálo se mi, že se trošku motá v kruhu. Nebylo to špatné, to určitě ne. Jen jsem postrádala něco, co by mě opravdu chytlo, překvapilo, vtáhlo.

janina66
23.09.2021 5 z 5

Pro mě dokonalá kniha. Zároveň mrazivá, místy ponurá a na konci velmi napínavá. Poslouchala jsem audioknihu, v úžasném podání tří hlasů. Nejvíce se mi líbilo podání "milé" Hannah a otce Leny, Matthiase. Žádnou takovou knihu jsem doposud nečetla, opravdu se mi líbila.

Baru7
21.09.2021 2 z 5

Tahle kniha ve mě budí rozporuplné pocity. Styl psaní mi asi nesedl. Nevím kdo z nich mi lezl na nervy nejvíc. Dá se říct, že jsem nesnášela úplně všechny, to se mi snad ještě nestalo.
Mé dvě hvězdy jsou hlavně za originální námět.

postrach
12.09.2021 5 z 5

Velmi dobre napsana kniha,od ktete se tezko odtrhava.Silny pribeh,ze ktereho mrazi v zadech.Rozum nebere,jak se muze, neco takoveho stat?Co za zrudy mezi nami zije?...Doporucuji!

Belanna
29.08.2021 4 z 5

Velmi pěkně napsaný psychologický román. První půlka knížky se četla skoro sama. Napínavé, nutilo k přemýšlení a úvahám. Ale pak se autorka sklonila k tomu, že místy to až moc překombinovala, což se povedlo napravit závěrem knížky.
Každá postava měla svoje mouchy, ale naprosto neskutečně mě vytáčel dědeček Beck.

baji42
28.08.2021 4 z 5

Tento psychologický román se mi celkem líbil a po jeho přečtení jsem se těšila na další autorčinu knihu. Ta mě ovšem zklamala. Milé dítě ale byl slušně napsaný, napínavý příběh s překvapivými místy.

Karin94
27.08.2021 3 z 5

Knižka, ktorá mala naozaj zaujímavú anotáciu a mala aj výborne hodnotenie....,ale neočakávajte v knihe to, čo si myslíte.
Kniha je opísana z akoby takých spomienok a nie zo súčasnosti čo síce nie je najhoršie, ale môže to čitateľa zmiasť a sklamať zároveň.
Každopádne kniha je písaná celkom fajn a prišla mi o dosť lepšia než bola Marta spí. V Marte spí je strašne veľa postáv a celá kniha je dosť chaotická. Pri tejto knihe by som to prirovnala skôr záhade a rôznymi tajomstvami. Áno, aj tu to bude trochu chaotické a nebudete sa vedieť zorientovať, ale potom sa všetko vysvetlí a bude vám to do seba krásne zapadať.
K postavám nemám nejaké extra výhrady. Čítame vlastne o manželovi, ktorý ma manželku a dve deti, ktoré ale zároveň väzní v chate zo zamrežovanými oknami 14 rokov, ale stará sa o nich veľmi dobre. Preto sú všetci takí, akí sú. Najme postava Hannah, zo začiatku mi prišla naozaj dosť divná, ale keď sa na ňu pozriem z inej strany, tak ma byť aj prečo. Každopádne na svoj vek bola veľmi múdra ale zas v niektorých veciach veľmi detinská.
Ku konci knihy sa všetko pomaly rozuzluje, až to bolo pre mňa dosť napínavé, a pri niektorých pasážach som mala až zimomriavky.
Zaručujem vám, že nepustíte knihu z ruky dovtedy, dokým nebudete vedieť, čo všetko za tým je.
Kniha ma naozaj úprimne bavila, aj keď je dosť chaotická a budete mať v nej zmätok.
Takže určite všetkým odporúčam :)

jaste
23.08.2021 4 z 5

Je to presne thriller, kdy premyslite, ktera z postav je vam vice nesympaticka, coz bylo asi jedine, co mi na knize vadilo. Jinak super, cetla se sama, az do konce jsem netusila, kdo je pachatel. Doporucuji.

Ternem
04.08.2021 5 z 5

Moc se mi líbila, pro mě nezvyklá, dějová linka a také vyprávění od více postav – nejvíce od dívky Hannah. Je to kvalitní, čtivý thriller, který strká do kapsy i keplerovky, takže neváhejte a sáhněte po něm!

E_Lan
31.07.2021 4 z 5

No, vcelku krutá detektivka, která prostě dává smysl. Byť zvrácený, ale o to více napínavý. Několik pohledů dokreslující dějovou linku, docela překvapivé rozuzlení a v audio verzi přes počáteční rozpaky také dobrá atmosféra.

ddkk
31.07.2021 5 z 5

Dlouho jsem byla z knihy Milé dítě trochu rozpačitá. Trochu mě štvalo, že jsem se nechala autorkou mást a že jsem vůbec netušila, co se v té bavorské chatě v lese nedaleko českých hranic vlastně dělo...

Dočetla jsem a došlo mi, že to byl skvělý psychologický thriller. Žádná z vyprávějících postav není černobílá, každá z nich má něco, co skrývá a co se poznenáhlu zjevuje a překvapuje. Až téměř do konce není jasné, kdo je pachatelem únosů ani kde je Lena, o kterou tu od začátku jde zdánlivě především. Není to prvoplánová krimi a je třeba vytrvat a pročíst se do konce. Ten ale stojí zato.

Doporučuji.

Zorka
14.07.2021 4 z 5

Kniha mi velmi připomínala Pokoj Emmy Donoghue. I tady mě nejvíce šokovalo to, jak jsou děti formované (deformované) prostředím a přijímají i zvrácenou skutečnost jako samozřejmost ve chvíli, kdy nic jiného neznají. Zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

Janadvorackova
07.07.2021 5 z 5

Jak dopadne žena s dětmi vězněná v chatě v lese?
No, dopadne určitě :).

Přišlo mi to jako výcuc z černé kroniky. Nakonec v německy mluvících zemích mají četné zkušenosti s vězněním žen za účelem všeobecného uspokojení únoscových úchylných fantazií.
Autorka odvedla dobrou práci.

Ronny97
07.07.2021 5 z 5

Tak tuto knížku určitě doporučuju! Od samého začátku byl příběh velmi zajímavý, poutavý. Během čtení jsem byla několikrát překvapená, když už jsem si myslela, že vím, jak to všechno bylo a nakonec jsem zjistila, že to bylo úplně jinak. A opravdu by mě nenapadlo, že zrovna tento člověk je tím ,,milujícím tatínkem a manželem”.

nicole1990
06.07.2021 5 z 5

Slušné psycho. Padouch by mě teda nenapadl ten mě hodně překvapil. Určitě doporučuji. Mě se knížka líbila moc .

japam
16.06.2021 5 z 5

Doporučuji

AndreaCekanova
16.06.2021 4 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu té holčičky, byl vážně děsivý. To jak postupně připlouvaly střípky informací a čtenář si mohl jen skládat mozaiku toho, co se skutečně dělo. Nicméně ta část s "výlety" silně mátla, na konci ovšem donutila otevřít ústa. Zjištění, kdo byl "tatínek" bylo šokující, ovšem závěrečnou pointu jsem uhádla a to mě zklamalo. Přesto skvělý příběh, který bych vřele doporučila.

petra6315
04.06.2021 3 z 5

Kdo je padouch,jsem do poslední kapitoly opravdu netušila,ale kniha mě tak úplně nevytáhla do děje,postavy byly dost nesympatické