Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 657 657

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

TessaJean
29.07.2020 3 z 5

Upřímně jsem trochu zklamaná. Čekala jsem napínavý thriller, který bude popisovat věznění oné dívky. Bohužel takových pasáží tam je opravdu jen pár, jinak se děj odehrává tzv. “poté”. Čtivé to je, ale bohužel to nesplnilo má očekávání.

Danago
27.07.2020 5 z 5

Za mě skvělé.
Příběh mě od začátku chytil a nenechal ani na chvilku vydechnout.
Kniha má spád, neuvěřitelné množství zvratů a překvapení. Všechno dokonale propracované a každá část příběhu má své místo, které dokonale zapadne.
Autorka nenechala nic nedořešeného. Popis myšlení a jednání všech postav byl pro mě velice uvěřitelný.
I když jsem četla na podobné téma už i jiné knihy, které byly taky skvělé, tato se jim určitě vyrovnala ne-li je předčila.
Zasloužených 5*
Poznámka za mě Dětské zoubky podobná kniha nejsou, spíše kniha Pokoj

jasmína
27.07.2020 5 z 5

Výborný thriller , navíc debut autorky, a rozhodně si nezaslouží jen dvě hvězdičky.

Kniha byla výborně napsaná, nečekané zvraty v ději, nemohla jsem se odtrhnout.....

SPOILER :

Jediné, co mě zklamalo byl úplný závěr, ale kdyby to skončilo jinak, asi by to nebylo moc věrohodné....

MamaKnihomolka
26.07.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a musím říct, že začátek pro mě byl hodně chaotický. Vůbec jsem se nemohla zorientovat, ale jen co jsem si všechno poskládala tak se mi děj rozhodně začal líbit a byla jsem zvědavá jak se to všechno vyřeší.
Hlavní hrdinku Jassmin jsem hrozně litovala. Byla vlastně dvě osoby v jedné a to bylo dost děsivý.
Celou dobu mi na těch všech událostech něco smrdělo a bylo jasné, že to všechno nebude jen tak. Jako mámu mě tížila představa, že by mi někdo unesl dítě a já x let nevěděla co se s ním stálo. Ke konci mě kniha chytla a nepustila a i mě konec dojal. Jediné co mi moc nesedělo byly údajné výlety Leny a Hannah.

alexis818
25.07.2020 5 z 5

Za mě hodně dobré,moc se mi to líbilo.Napínavé od začátku do konce a dobře zpracované.Doporučuji.

Knižní střípky
23.07.2020 3 z 5

Není to úplně TOP thriller, ale rozhodně je natolik dobrý, že na něj budu ještě dlouho myslet. Představa opuštěné chaty uprostřed lesů, kde někdo vězení ženu, která mu tam porodí dvě děti a všichni tam jsou nuceni žít naprosto odříznutí od okolního světa, v hrozných podmínkách se zabedněnými okny bez přístupu denního světla a s přísnými pravidly která nesmí porušit, je hrozná. O to hroznější to vše je, že v tom figurovaly i děti. Toto bylo opravdu psycho. Autorce se povedlo mě opravdu zmást, měla tento příběh dobře vymyšlený a přiznám se, že jsem jej nedokázala rozklíčovat. Takže za mě hodně dobré.

ArwenAragorn
20.07.2020 5 z 5

Náš svět má pevné stěny. Žádná okna, žádné dveře. Náš svět je malý. Čtyřiadvacet stop, pata jedné nohy střídavě pokládaná přes prsty druhé, od knihovny ke kuchyňské lince. V našem světě jsou pravidla a tresty a vlastní čas.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokonalý psychologický thriller! Po delší době něco, co mě naprosto pohltilo. Neobvyklý, velmi dobře komponovaný, dramatický, děsivý, s krásně vykreslenými postavami. Do těchhle postav se čtenář bez problémů dokáže vcítit.
V polovině jsem si jistá, že jsem všechno pochopila, ale autorka ještě zdaleka nevyčerpala svůj potenciál. Čekejte obrovitánský zvrat.
Na debut je to něco mimořádného a já ho samozřejmě DOPORUČUJI.

L.Helena
20.07.2020 5 z 5

Psychothriller, jehož čtení jsem si opravdu užila. Místy poněkud nejasné až matoucí, ale řekla bych, že to byl autorčin záměr. Postavy uvěřitelné, měly svá lidská selhání, pachatel ovšem psychopat se vším všudy. Z Hannah šel občas až mráz po zádech, ale vzhledem k tomu, jaký život byla nucena vést…
Na to, že je to autorčin debut, si pět hvězdiček skutečně zaslouží.

perpe2a
19.07.2020 3 z 5

Ze začátku to bylo dobré, ale pak úroveň postupně klesala a to jak příběhu, tak také v napětí. Trochu zmatený děj v postavách. Za mě průměr.

evasamankova
16.07.2020 4 z 5

Prvotní dojem z této knihy byla zmatenost. Trvalo mi zvyknout si na autorčin styl neustálého přeskakování v čase.
Nakonec mě však příběh plný vnitřních monologů dostal. Zvláštně emotivní, husí kůži nahánějící, na několika místech hodně překvapivý.

lisell
16.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla thriller, který mě absolutně pohltil. Většinou se mi povede odhadnout, kdo bude zloduchem, ale tady....pane bože...běhá mi mráz po zádech ještě teď...knížku jsem dočetla v noci a pak se bála jít i sama na záchod :) doporučuji maximálně :)

Gustik5
15.07.2020 4 z 5

Milé dítě je výborný psychologický thriller, který vás chytí a nepustí, dokud se neprokoušete ke konci. Pokud si při čtení budete chvíli myslet, že víte, jak se vše odehrálo, vyvede vás autorka velice rychle z omylu. Slabší druhou polovinu knihy skvěle vyvažuje perfektně vygradované finále s neuspokojivým, v poslední větě dokonce až mrazivě znepokojivým koncem, ukazujícím, že Milé dítě vlastně nemá kladných hrdinů. Což bylo pro mě vlastně maličko nepříjemným zjištěním, protože přece jen jsem v poslední době četl takovýchto nejednoznačných závěrů více. Pro kohokoli jiného to ale samozřejmě nemusí být na škodu, naopak. Jedna z mála výtek, které ode mne směrem k dílu budou směřovat, je délka – dle mého si postavy přece jen zasloužily trochu více prostoru.

Bee240
14.07.2020 4 z 5

Tato kniha je velmi nervydrásající a pro někoho může být dosti děsivá - a to z jednoho prostého důvodu - může se to stát komukoliv z nás. Thrillerů jsem přečetla už spoustu , ale i přesto mě kniha dostala svým příběhem a pozvolné rozplétání příběhu z pohledu různých postav mě velmi bavil. Nikdy by mě nenapadl takový konec jaký kniha má...to byl velký zvrat a za celou dobu čtení mě ani jednou nenapadlo pochybovat o únosci. Za to jsem hodně pochybovala o malé Hannah to dítě mi nahánělo husí kůži a měla jsem pocit že ví víc než dává najevo...což by v jejím případě bylo pochopitelné když prožila takový život, který by tedy nesměla brát tak že to bylo normální. Což je další věc co bylo tak hrozné - pohled jakým na to pohlíželi ty děti. Je to originální thriller který vás nutí číst neustále dál a jeho konec vás naprosto dostane.

SimonaP
13.07.2020 3 z 5

Myslela jsem si, že to bude o něčem jiném, ale budiž. Nakonec to nebylo zase tak špatné.

Katania
12.07.2020 5 z 5

Tenhle typ knih moc nemusím, ale tohle se mi líbilo maximálně. Děsivé a šokující! Doporučuji!

MirKop
12.07.2020 5 z 5

Zasloužených 5 hvězd - na to, že se jednalo o autorčin debut, klobouk dolů..

Velmi povedený originální příběh s postupným rozplétáním ponuré pavučiny jedné velké lásky, která nevyšla, a stala se pomníkem pro mnoho lidí.

Dobře se to čte, má to spád, ke konci knihy přijde velmi zajímavé rozuzlení...doporučuji

Barussat
10.07.2020 3 z 5

Musím se přiznat, že na knihu jsem se opravdu moc těšila a byla zvědavá. Nicméně po sto stránkách mi přišlo, že už nemá, co dál přidávat. A následujících sto stránek mě moc nebavilo. Zakousla jsem se do ní zase cca sto stran před koncem. Nicméně, četla se dobře, zapojit do vyprávění dětský pohled bylo zajimavé, i díky tomu že dotyčné dítě je trochu "jiné". Dávám tři hvězdičky a to hlavně za těch sto nudných stran, kdy se toho moc nedělo. Kniha mě skoro dostala do čtecí krize, naštěstí si reputaci poté trochu vylepšila.

papirovydracik
10.07.2020 5 z 5

Ja si ji moc uzila. Pecka kniha

Kristi_čte
08.07.2020 5 z 5

Thrillerů mám přečtených už poměrně dost, takže se nestane, že by mě některý hned tak překvapil. Většinou je struktura dost podobná a často odhadnu celkem bez problémů vraha.
Tohle ale bylo diametrálně odlišné! Musím říct, že z Milého dítěte jsem fakt měla husí kůži a neskutečně se mi líbilo to zpracování. Zapojit do thrilleru dětské vnímání a úhel pohledu na svět? Naprosto skvělé! Navíc jsem až do poslední chvíle byla napjatá a neustále se měnily mé hypotézy o tom, kdo je vrah. Za mě opravdu velmi povedené.

Pitbullka
04.07.2020 3 z 5

Začátek byl pro čtenáře zmatený, ale vlastně ten mě asi bavil nejvíc. Pak to začlo být monotónní a mně vlastně začalo být jedno, jak to dopadne. Konec nebyl nijak šokující, což je pro mě u tohoto žánru problém.