Miláčkové z metra

Miláčkové z metra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513166/bmid_milackove-z-metra-teV-513166.jpg 4 222 222

Franny Doyleová má příšerný den. Zrovna dostala výpověď v práci, a aby toho nebylo málo, zasekla se ve dveřích metra a roztrhla si své oblíbené šaty. Takže teď kdekdo ví, jaké nosí spodní prádlo. Velmi pohledný neznámý muž jí však galantně nabídne své sako. Že by se den začal ubírat lepším směrem? Bohužel to nehrozí. Někdo zveřejnil fotky z jejich náhodného setkání na internetu! Franny a její zachránce Hayes Montgomery III. se tak zničehonic stali senzací sociálních sítí. Tihle dva se k sobě vůbec nehodí a pravděpodobnost, že se v tomhle velkoměstě opět potkají, je mizivá. Co když si ale láska najde vlastní cestu a v mžiku obrátí Franny život naruby?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a New York Minute , 2022

alzbeta4340
25.06.2023 4 z 5

Hodně pomalá romance bez výrazných dějových zvratů nebo originálních scén - samozřejmě až na tu úvodní v metru, ta je vtipně šokující. Celkově je to ale napsané hezky, vhodná kniha pro líné odpoledne na dovolené.

Books_by_Dee
22.06.2023 3 z 5

IG: books_by_dee

Tuhle růžovou krásku s úžasnou ořízkou jsem musela mít v knihovně, ale to, co bylo uvnitř knížky zase taková paráda nebyla nebo to teda nebyla paráda na 5 . Já hodnotím 3.75 . Bylo to prostě slabší, než jsem čekala.

Ve knížce na vás čeká moderní lovestory z New Yorku. Franny má šílený den. Přijde o práci a v metru se ji zaseknout šaty do dveří a roztrhnou se ji. Neznámý muž ji nabídne jeho sako, aby se mohla zakrýt. Celá tahle scéna se však dostane na sociální sítě, kdy jejích výměnu zachytí cestující z metra a jejich náhodné setkání se stane hitem internetu. Je málo pravděpodobné, že by se v New Yorku mohli znovu potkat. Ale? Jsme v romantické knížce, takže je jasné, že na sebe znovu narazí.

Čeká vás docel slow-burn a na nějakou větší romantiku si počkáte, což si myslím, že je obrovská škoda, protože zrovna v té fázi mě to začalo nejvíc bavit. Drama na závěr bylo prostě trapné, předvídatelné a vlastně i zbytečné. To já moc nemám ráda. Ale jinak to bylo docela fajn čtení, bavily mě všechny vedlejší postavy (možná i víc než ty hlavní). Děj se odehrává v New Yorku, a to je pro mě srdcovka a vždycky si vzpomenu, když jsem tam v roce 2015 bydlela.

Kromě úžasného romantického příběhu na nás také čeká vedlejší linka kdy Franny hledá svého biologického otce. Tohle mě vůbec nevadilo a docela to příběh osvěžilo.

jjanca
19.06.2023 5 z 5

Skvelá letná oddychovka. Nečakajte nejaký hlboký príbeh, ktorý vám zmení život. Kvôli tomu takéto knihy nečítame. Pristupujte ku knihe s tým, že sa chcete zabaviť, oddýchnuť si, zasnívať sa a možno sa aj trochu zamilovať, a budete spokojní.
Obaja hlavní hrdinovia sú sympatické a inteligentné postavy, ktorým fandíte po celý čas a medzi ktorými to neustále iskrí. Občas to bolo pritiahnuté za vlasy (to IG šialenstvo a rozhovory), ale to k tomuto žánru patrí.
Ak máte chuť na letnú oddychovku, choďte do toho! Čítané v originále.

Katka.zavodska
18.06.2023 1 z 5

Na pohled krásná kniha. Dějově a obsahově se mi kniha nelíbila. Od půlky jsem se musela vyloženě nutit knihu dočíst.

pige
16.06.2023 2 z 5

"Láska nedělá věci hezké - není žádný med. Zlomí ti srdce. Ve všem dělá zmatek. Nejsme tady, abychom byli dokonalí. Dokonalé jsou sněhové vločky. Dokonalé jsou hvězdy. My ne."

Příliš klišé najednou.
Ale jo, hlavním hrdinům jsem fandila.
Jinak ve mě knížka nezanechala žádný hlubší dojem. Další love story.

tyrkysoveknihy
14.06.2023 4 z 5

Setkání hlavních hrdinů v metru stojí za to (hrdince se komplet roztrhnou šaty a on ji dá svoje velmi drahé sako), ale nejvtipnější je pak ta mediální smršť, během které jsou na sebe ti dva vážně protivní. Skoro ať tak, že jsem byla hodně zvědavá, jak se z tohohle štěkání dostanou k té lásce.

K hlavnímu hrdinovi jsem si - oproti svým TOP oblíbencům ehm, ehm, Aaron Blackford z Lásky po Španělsku - musela nejdřív trochu hledat cestu, ale nakonec jsem si ho zamilovala taky . Fajn je, že v příběhu dostanete dva úhly pohledu. Není to nutnost, ale není špatné vidět do hlavy i hlavnímu hrdinovi.

Taky vám chci říci, že to není peprný , takže pokud nevyhledáváte detailní sex scény, tak tohle bude pro vás. Je tam předehra a pak střih na ráno, aneb romance za zavřenými dveřmi. To znamená, že SMUT tam není.

Miláčkové z metra jsou prostě fajn romantika, kterou můžu s klidným srdcem doporučit dál . Je to vtipný. Je to milý. Nudit se u toho (doufám) nebudete.

PS: Tahle má knížka suprovou barevnou - sytě růžovou - ořízku! Taky ty barevné ořízky tolik milujete?

Za knihu k recenzi děkuji společnosti Euromedia a Knihkupectví Luxor

Ivuska.09
11.06.2023 3 z 5

Vzhledově je kniha skutečně velmi povedená. Obsahově asi takto: neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Zpočátku jsem měla dojem, že se autorka dlouho točí v kruhu a neustále zmiňuje to samé dokola. Pak se začal příběh konečně rozvíjet, ale zápletka byla velmi průhledná. Vlastně úplně nevím, proč má kniha nálepku Senzace Tik Toku. Jde o nenáročný román na jedno odpoledne pokud se do knihy pořádně začtete.

lucie8854
09.06.2023 3 z 5

Bez mučení se přiznám že tuhle knížku jsem si koupila hlavně kvůli krásné obálce. Strašně se mi líbil začátek a seznámení hlavních hrdinů, bohužel potom knížka trochu stagnovala a konec byla na mě až moc kýčovitý. I přesto si myslím, že pokud hledáte pohodové, oddychové čtení na léto nebudete zklamání:-)

Ketfl
07.06.2023 4 z 5

Pokud toužíte po milé, odpočinkové, humorné, slow-burn romantické četbě, tak by tato kniha mohla být tou pravou pro vás. Hlavní hrdinka Franny je jako barevný motýlek, všude poletuje, hýří barvami a vtipem. Hayes je její pravý opak. Seriózní muž, který tráví čas hodně o samotě, v tichu, je předvídatelný a miluje obleky. Tihle dva prostě nemají vůbec nic společného. A přesto jejich první setkání musí snad každému vykouzlit úsměv na tváři.
I když si oba myslí, že už se nikdy nesetkají, nakonec osud rozhodne jinak. A já musím říct, že interakce mezi Franny a Hayesem mě moc bavily. Jiskra mezi nimi byla skvělá, i když rozvoj jejich vztahu byl pomalý. Od Hayese rozhodně neočekávejte nějakého dominantního alfa samce. Je to prostě rozkošný, sexy chlap, který má někdy problém se vyjádřit.
Celý příběh se odehrává v New Yorku, nabízí zajímavé téma, nádherná přátelství a velkou lásku. Wow efekt se možná nedostaví, ale já musím říct, že jsem si tuto knihu opravdu užila.

Zomy
28.05.2023 5 z 5

Úžasná růžová knížka se vším všudy, včetně jejího provedení. Milá, odlehčená slowburn romantická komedie, která má všechno - sympatické postavy, letní atmosféru, kamarády do nepohody, New York a lásku jako trám.
Jen škoda hrubek a překlepů, knížka si zaslouží plnou pozornost.

LenkaPet
23.05.2023 4 z 5

Líbila se mi. Některé děje mi přišli zbytečné, ale chápu, že se v knize prostě musí dít i něco jiného. Příběh roztomilý, měla jsem ráda Frenn i Hayse. Nejúžasnější mi přišlo to jejich první setkání, to jsem se usmívala jako sluníčko. Všichni víme jak to dopadne a proto takové knihy čteme. To oťukávání a nejistoty, i o sobě samých. Někdy by člověk chtěl něco takového prožít a určité části jsme jistě v životě i prožili, ale takhle v celku asi málokdo z nás. Hezký příběh na rozněžnění a snění.

evineckY
16.05.2023 5 z 5

Víte, co to je - den blbec... A tím to začalo.
Muži, noste sako - nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat :-)
Ten konec byl strašné americké klišé, ale ruku na srdce, která by něco takového nechtěla zažít :-)

Ve filmu Pod vlivem úplňku, odmlčel jsem se, protože jsem byl z téhle pasáže svého proslovu nervózní, o kterém mi jedna velmi chytrá osoba jednou řekla, že je to ta největší newyorská love story všech dob
Znovu jsem zapátral očima v davu, jestli neuvidím Franny,
ale nikde jsem ji nenašel.
říká postava, kterou hraje Nicolas Cage: Láska nedělá věci hezké  není žádný med. Zlomí ti srdce. Ve všem dělá zmatek. Nejsme tady, abychom byli dokonalí. Dokonalé jsou sněhové vločky. Dokonalé jsou hvězdy. My ne.''

New York romance

Autorovy knížky