Miláčkové z metra

Miláčkové z metra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513166/bmid_milackove-z-metra-teV-513166.jpg 4 222 222

Franny Doyleová má příšerný den. Zrovna dostala výpověď v práci, a aby toho nebylo málo, zasekla se ve dveřích metra a roztrhla si své oblíbené šaty. Takže teď kdekdo ví, jaké nosí spodní prádlo. Velmi pohledný neznámý muž jí však galantně nabídne své sako. Že by se den začal ubírat lepším směrem? Bohužel to nehrozí. Někdo zveřejnil fotky z jejich náhodného setkání na internetu! Franny a její zachránce Hayes Montgomery III. se tak zničehonic stali senzací sociálních sítí. Tihle dva se k sobě vůbec nehodí a pravděpodobnost, že se v tomhle velkoměstě opět potkají, je mizivá. Co když si ale láska najde vlastní cestu a v mžiku obrátí Franny život naruby?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a New York Minute , 2022

@pribehyodjany
25.09.2023 3 z 5

Bohužel, tohle mi nesedlo asi tak, jak jsem doufala. Po skvělém a vtipném začátku jsem asi čekala víc. Dostala jsem pruměrnou romantiku, která se na můj vkus trochu moc vlekla a hrdinové se chovali kolikrát spíš jako puberťáci. Chápu, že každý o sobě pochybuje a co tím asi autorka chtěla předat, ale bylo to podle mě moc dlouhé bez nějakého dalšího nápadu.

bezzink
18.09.2023 5 z 5

Tak ja nevim, kdyz ctu tady ta hodnoceni pode mnou, ale me tahle knizka strasne moc bavila. Precetla jsem ji za dnesni den. Sice typicka love story s poradnym klise na konci, ale ohromne ctiva se skvelym sarkastickym humorem.
Je to rozhodne krasne slow burn a celkem se mi libi, ze Hayes je sice bohac, ale neni to v knize davano okate najevo. Ani to neni zadny arogantni, temny nebo dokonce toxicky alfasamec, ale proste normalni chlap. Mozna trochu neobratny, ale zato aspon vypada vic lidsky a uveritelne. Taky nikdo nikomu nerika devko a dokonce se v knize nevyskytuje ani zadny obri ptak nebo leskla jeskynka apod.
Ja vim, netryska z knihy tuna vasne nebo silene chemie, ale nejak mi to u tohoto pribehu ani nechybelo.
Orizka knihy je nadhera.

michaelakoc
18.09.2023 3 z 5

Knihu hodnotím 3,5/5. Je to přesně taková ta newyorská love story, u které si dokáži představit, že podle ní bude natočený typický americký, oddechový film. Navíc celá kniha na mě dýchla lehce podzimním vibem.

Franny a Hayes se setkávají hned na začátku příběhu v newyorském metru. Franny má den blbec, právě ji vyhodili z práce a do toho se jí v metru stane taková menší větší nehoda. Je to právě Hayes, kdo jí nečekaně pomůže. Tady vznikla jejich přezdívka "miláčkové z metra".

Franny a Hayes jsou oba velmi odlišní. Franny je spontánní a kreativní bytová designérka a Hayes je úspěšný podnikatel ve světě investic, kterému se daří vše, na co sáhne. Je ale trochu škrobený a workoholik. To všechno má ale důvod. Je 3 roky po rozvodu a tak nějak si myslí, že vztahy s ženami nejsou nic pro něj, je prostě nekompatibilní. Navíc si vždycky vybíral stejný typ žen a Franny tím typem rozhodně nebyla. Franny nemá žádné předsudky, Hayes se jí líbí od samého začátku, ale také si myslí, že pro něj není dost dobrá, dost zajímavá, dost krásná, apod.

Jsou to sympatické postavy. Zajímavé je, že na začátku jsem je zbožňovala oba, pak mi vadilo chvíli chování Hayese, pak zase chvíli chování Franny, ale na konci knihy jsem je zase milovala oba stejně.

U této knihy je také zajímavé, že nemá vůbec žádného záporáka. Prostě je to taková ta příjemná, oddechová kniha, kterou rychle přečtete a tu četbu si užijete. Na druhou stranu v ní ale nehledejte žádnou hloubku, protože tam opravdu žádná není.

Já jsem si četbu užila a určitě jako odpočinkovou knihu doporučuji.

Honey0105
17.09.2023 3 z 5

Kniha má opravdu hezky barevnou obálku, a i ořízka stojí za to (i když jde jen o barvu). Četla jsem hlavně díky tomu,jakou popularitu si samotný titul získal. Knihu jsem kupovala asi ve stejné době jako "Hypotézu lásky". Ale Hypotéza byla rozhodně o dost lepší. Stejně jako ostatní tento titul řadím do kolonky neurazí,nenadchne. Neměla jsem náladu na nic složitějšího,což tato kniha splnila. Hayes byl opravdu dost zženštělý i přes jeho neobratný jazyk. A některé počínání Frany jsem také nedokázala pochopit. Jsem ráda,že to skočilo,tak jak to skončilo,ale knihu doprovázelo plno hluchých míst. Neznamená to ale,že bych se dalším titulům autorky v budoucnosti bránila.

iveta3689
11.09.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Námět fajn, začátek vtipný, ale potom už to jen vázlo.

Jittush
07.09.2023 4 z 5

Koupila jsem knihu nejen kvůli obálce, ale i anotace mě zaujala. Byla to chuťovka přečtená během dvou dní, navíc střídání kapitol z pohledů obou hrdinů knihu "urychlovalo". Příběh je milý, tempo ubíhá a jak Franny tak Hayes se mi líbili - takový střet jejich světů.

Lutzinka
30.08.2023 3 z 5

Nejlepší na téhle knížce je její obálka.
Poslední dobou nemám úplně šťastnou ruku a upřímně zase nechápu, proč je tohle takový hit.
Rozhodně to neurazí, ale senzace to není. Takové průměrná oddychovka.

Sančez
28.08.2023 4 z 5

Tak tohle byla něžná, hřejivá romantická kniha. Vřele doporučuji slastná oddychovka. Krásně se to četlo.

katasokolov
26.08.2023 3 z 5

3/5*

Neurazí, ale ani nenadchne.

Čekala jsem víc vtipných momentů, jelikož k tomu námět přímo vybízel (začátek knihy je totiž celkem k popukání). U romantické linky mi taky přišlo mnoho věcí na sílu. Ústřední dvojice se setká jen párkrát, s několika kratšími rozhovory, a už se milují ?!

Je to vyloženě odpočinková literatura, kde není nutné zapojovat mozkové závity, a na dovolenou bych ji klidně doporučila. Také se jedná o takovou tu super moderní věc, kde se každý může s nějakou postavou ztotožnit (zastoupeny jsou všechny gendery a velká většina postav jsou vegetariáni, vegani, ochránci planety s vlastními komposty ve velkoměstě, používající menstruační pomůcky z bio bavlny a nekoukající na, z dnešního hlediska, problematické filmy ), ale senzací bych určitě tuto knihu nenazvala. Bylo to milé, ale vcelku zapomenutelné. Trochu mi to připomnělo nedávno přečtenou knihu - Knihomolové.

Zajímavým aspektem knihy bych nazvala zkoumání DNA a nalezení rodinných kořenů a proces hledání sebe sama. Také zaujme jistá bezprostřednost hlavní hrdinky, která učaruje i věcnému workoholickému kořenovi, jakým je Hayes.

A má to fakt hustou obálku a ořízku - dobrej marketingovej tah!

P-puma-
20.08.2023 2 z 5

Přiznám se, že ke knize nemám co říct. Byla to prostě nuda, nic jiného. Žádná chemie, žádné drama, žádné napětí, žádné sympatie s postavami.

Lucyeinstory
16.08.2023 3 z 5

Další romantika, která mi rozhodně v knihovně nemohla chybět. Krásná obálka, a ještě hezčí ořízka. Vizuálně je knížka opravdu vymazlená. Obsah už tak skvělý ale bohužel nebyl.

Námět opravdu skvělý, vtipný, uvěřitelný. Ale samotné zpracování pokulhávalo. Hlavní hrdinové byli fajn, stejně tak i vedlejší postavy, ale samotný děj byl opravdu zdlouhavý a nebavil mě. V některých částech jsem se začetla a říkala si, že se to konečně rozjelo, ale pak to zase spadlo do dlouhých kapitol a nezáživného děje.

Nemůžu ani říct, že by se jednalo o oddechovku, protože jsem si u ní vůbec neodpočinula, spíš jsem se musela nutit číst dál.

mikika
09.08.2023 3 z 5

taková normálka, moderní pohádka s moderních mužem, který chápe ženu a nevnucuje se atp. prostě čirá fantazie...

Etule
08.08.2023 4 z 5

Po tom obrovském hypu, co jsem kolem knihy tak nějak viděla, za mě lehké zklamání, bohužel. Tak nějak jsem měla větší očekávání ohledně té senzace na sociálních sítích. Přišlo mi, že to bylo na začátku, a pak to občas probliklo. Nevím, asi jsem čekala příliš mnoho.
Líbil se mi vztah Franny a jejích kamarádek. Hayes byl zpočátku trochu "vůl", ale nakonec si mě taky získal. Druhý introvert - já - (když jsme zjistili, že je introvert) se s ním dokáže ztotožnit. Jen tedy ten "konflikt" na konci mi přišel naprosto a absolutně zbytečný.

Knihoholka.
27.07.2023 5 z 5

Dávám pět hvězd, protože i když je kniha předvídatelná a příběh naplňuje jakýsi vzorec romantických příběhů, tak je to to, co jsem teď potřebovala. S Franny jsem se zžila, rozuměla jsem jí a prožívala to všechno s ní. Zbožňuju její kamarádky a sexy kravaťáka a tu romantiku, která na mě z knihy dýchala. Smála jsem se a byla jsem dojatá. A jelikož jsou kapitoly rozdělené podle postav (z pohledu Franny a z pohledu Hayese), tak jsou všechny pocity ještě intenzivnější, protože přesně víte, o čem ten druhý přemýšlí a co cítí a zamilujete si je ještě víc.
Přímo teď, hned po dočtení, se cítím, jak na obláčku. Skvělé letní čtení.

cherubinka
17.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Správná slaďárna na léto. Ale v jednom místě to bylo... Až moc. Pak zvrat, atd. 2/3 knihy naprosto úžasných, vtipných a sladkých.

Kenan
16.07.2023 3 z 5

Franny dostane v práci padáka. Při cestě metrem se jí zaseknou šaty ve dveřích a odhalí tak celému vagonu své ladné křivky :). Na pomoc jí přispěchá se svým sakem od Gucciho galantní Hayes Mongomery III. Jejich setkání tím končí, ale všichni tušíme, že nebylo poslední. jejich dojemnou scénku z metra totiž někdo natočí a vloží na sociální sítě a tak se o miláčcích z metra dozví celé město.
Příjemné oddechové letní čtení, ale spíš průměr, který mi v hlavě nezůstane.

Zetuška
04.07.2023 3 z 5

Nalákal mě úvod knihy, svižně popsáno, seznámení hrdinů+šílenství co to rozpoutalo. Moderní pojetí. Posléze mě příběh bavil méně až to upadlo do průměru, místy táhlé, ztratilo to jiskru a šmrnc začátku. Obálka má hravé provedení + kniha barevnou ořízku. (ale hravost a energie se nepromítla do příbehu, jak jsem očekávala). ***

astra3
03.07.2023 4 z 5

Milé, pěkné, místy zdlouhavé.

kalinkacz
01.07.2023 4 z 5

Tohle bylo super!
Po Miláčcích z metra jsem sáhla díky obálce, zářivé ořízce a taky kvůli tomu, že se jedná o romantickou komedii. Jelikož jsem knihu ani moc nezaregistrovala v zahraničí, tak jsem toho moc nečekala... Miláčkové z metra se ale za mě s přehledem vyrovnají Lásce po španělsku a jsou jen o kapku slabší než Hypotéza lásky.
Bylo to šíleně čtivé, fakt vtipné a já se prostě bavila. Jasně, u téhle knihy samozřejmě víte, jak skončí, ale čtete ji pro ty postavy, chemii mezi nimi a prostředí.
Za mě je tahle romantická komedie zkrátka podceňovaná a málo vidět... Proto pokud hledáte knihu, u které vypnete nebo společníka k moří, tohle je ono!

Anička.pa
25.06.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla díky krásné obálce a tomu, jak moc byla propagována. Začátek byl super, seznámení hrdinů originální. Pak už mě příběh bavil méně a méně. Celkově kniha nebyla špatná, za mě vhodná romanťárna k moři :-)

New York romance

Autorovy knížky