Plavba do nenávratna

Plavba do nenávratna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495499/bmid_plavba-do-nenavratna-wkP-495499.jpg 4 112 112

Michal Dabert série

Michal Dabert je poněkud unaven životním stereotypem, do kterého se dostal ve společném životě s hollywoodskou hvězdou Joan Hartingovou. Joan ho sice miluje a téměř všechen svůj volný čas věnuje jen jemu, ale pro bývalého příslušníka Cizinecké legie je rodinná idyla přece jen málo. A tak se Dabert rozhodne trochu si pročistit hlavu a vydá se na plavbu luxusním zaoceánským parníkem nazvaným Star of the Sea. Cesta vede z řeckého Pirea až do Spojených arabských emirátů, zpočátku vše probíhá dle plánu, Dabert si cestu užívá, a dokonce se seznámí se záhadnou dívkou, jenže po nějaké době loď zcela zmizí, aniž by vyslala jediný nouzový signál…... celý text

Kackac77
18.12.2022 4 z 5

Poslední díl s Michaelem Dabertem, a opět byl fajn. Takové pohodové čtení, moc hezky to plyne a Dabert je prostě sympoš. Tento díl s teroristy mi chvílemi přišel trošku přitažený za vlasy, ale přesto to byla super odpočinkovka.

sadlo
01.12.2022

Další autorova kvalitní, lehká, pohodová detektivka. Má spád, nenudím se a co je důležité, těším se, že si po práci vezmu kávu a usadím se s ní v křesle, abych si vychutnala další dobrodružství hlavního hrdiny. Abych nezapomněla, skvěle popsané myšlení fanatického mozku teroristy.

Magnum1
28.11.2022

Zatím asi nejslabší díl série, tedy podle mě. Některé věci mi připadaly nelogické, nevysvětlené, ale jinak v duchu předchozích dílů.

RebeccaLynn
26.11.2022 4 z 5

Nevím proč, ale předchozí díly mě bavily o hodně víc, takže jsem trošku zklamaná. Ale bude-li někdy další Dabertův příběh, určitě si ho hned přečtu.

jarda007
19.11.2022 4 z 5

Super!

iceVS
27.10.2022 5 z 5

Slovy klasika:
"Now I have a machine gun. Ho, ho, ho..."

:-D

Ale to, že Dabimu zůstaly slipy vyset u kotníků, to mě tedy ranilo moc :-D

salexice
24.10.2022 5 z 5

Tenhle Michael Dabert se mě líbí, skoro stejně jako Pavel Vencl. Oba mají nekorektní humor, ale oba jsou bez diskuze odvážní, velkorysí, vynalézaví. Děj knihy se odehrává na výletní lodi, která je unesena, takže Michael má o všem výše uvedeném možnost přesvědčit i některé pasažéry. Za mě kniha nezklamala očekávání. Takže doporučuji a nepochybuji, že autorovi fanoušci budou stejně jako já v extázi.

Boby17
23.10.2022 5 z 5

Můj oblíbený autor opět nezklamal. Zase jsem se nemohl od příběhu odtrhnout a během 48 hodin bylo hotovo (v pracovní době jsem čtečku přece jen odložit musel). Výbornému akčnímu počteníčku s otevřeným koncem pro další pokračování dávám všechny hvězdy a těším se na další knížku od pana Niedla.

biki
23.10.2022 4 z 5

Zaujala mě anotace a také komentáře ke knihám s postavou Daberta, takže jsem se rozhodla to s jednou z nich zkusit. Přestože byly úvodní části knihy trochu rozvláčné, musela jsem ocenit, že v nich autor zmínil nějaké útržky z Dabertovy minulosti, takže nevadilo, že jsem od něj dosud nic nečetla. Situace v průběhu plavby, zvláště od onoho "ztracení", už byly podstatně zajímavější. Upoutal mě dlouholetými zkušenostmi podložený, naprosto racionální způsob, jakým Dabert řešil jednotlivé problémy, jak vždy chladně zvažoval poměr rizika versus zisku, jak vtipně si dokázal poradit s nepředvídatelnou situací (teď mám na mysli onen veřejný "výslech" ), a to vše aniž by ohrozil nevinné. Příběh se mi opravdu líbil, ale za ten přepálený závěr přece jen jednu * strhávám. Rozhodne se ale pokusím přečíst i předchozí knihy série.

nero 13
16.10.2022 5 z 5

Mně se to líbilo, v dnešní čím dál korektnější době, je osvěžující si přečíst knihu, kde se chlap chová jako chlap, a když se to někomu nelíbí, tak ho v klidu pošle do prdele. František Niedl si naštěstí jede svoji linii a všechny jeho hlavní postavy jsou hrdinové ani ne tak bez hany, ale hlavně bez bázně. Ještě bych chtěl nějaké pokračování příběhů s Pavlem Venclem, tam ta série je také dost neukončená, stejně jako zde s Michalem Dabertem.

astroweb
13.10.2022 5 z 5

Autor se opět vyznamenal. Mám rád jeho historické i současně napínavé, píše vždy vtipně a zajímavě.

kokrokr
12.10.2022 3 z 5

Podobný námět má film Přepadení v Pacifiku se Stevenem Seagalem. Tady se jedná o velkou výletní loď, která je plná turistů a je obsazena teroristy. Dabert tu potají odstraňuje jednoho nepřítele po druhém. Průměrný dobrodružný příběh, který se celkem dobře čte. Přiznávám ale, že předešlé díly Daberta považuji za zábavnější knihy než je tato.