Mezipatro

Mezipatro https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77862/mezipatro-77862.jpg 4 21 5

Hlavním hrdinou románu Mezipatro je Michael Gascoigne, jehož zdravotní stav - zejména psychická stránka - vyžaduje užívání léků. Po spontánním rozhodnutí, že léky brát přestane, protože mu svět už dlouhou dobu připadá černobílý, dostane jeho život až nečekanou škálu barev. Při návštěvě přátel v Irsku uvidí při prohlížení obrazů na zdi nejasně vymalovanou dívku v zeleném. Ta je jen přeludem, hlavní hrdina ji však během příběhu stále potkává v halucinacích. Jako by jí naslouchal a ona vedla jeho ruku … A ne bez následků. Kniha nesmírně čtivým a napínavým způsobem polemizuje o dvou tvářích jednoho člověka, které jsou v současné moderní společnosti tak běžné. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Girl on the Landing, , 2009

jana14
13.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Manželé Michael a Elisabeth žijí zajištěným, ale trochu jednotvárným životem anglické smetánky: kluby, golf, společenské večeře, lov... Elizabeth není v manželství zrovna šťastná. Michael, kterého si brala hlavně pro jeho solidnost, je totiž nevýrazný, chladný a odtažitý. Má to své důvody. Od mládí užívá medikaci, která mění jeho povahu.
Co se stane, když se Michael rozhodne léky vysadit? Jaké strašné, pradávné instinkty se v něm probudí? K jaké tragédii došlo kdysi na jeho rodném panství ve Skotsku ? Jak zemřeli jeho rodiče?
Elizabet je zprvu proměnou svého manžela nadšená. Je to jiný, přitažlivý muž. Poprvé prožívá manželské štěstí a vášeň...Jenomže události naberou rychlý spád a začnou se tedy dít věci...
Vřele doporučuji, stejně jako další knihy tohoto autora, který u nás nebyl bohužel doceněn.

DK197
20.06.2020 4 z 5

KNIHA: Pro mě je toto dílo, kterému musíte přijít na chuť. A to zejména vybraným prostředím pro děj. Pánský klub zbohatlíků, lov, golf... Zpočátku je navíc děj poněkud línější... ale... jak se odkrývají karty a jdete do hloubky, už vás to nepustí. Některé myšlenky a pohledy na schizofrenii byly zajímavé a pro mě nové. Proměna hlavního hrdiny vykreslená skvěle ve třech fázích. A konec? Ten jsem hltala stránku za stránkou. 80 %
"Géniové a schizofrenici mají společného to, že jejich mozek funguje jinak." - parafráze z knihy.

Jaina
24.01.2014 5 z 5

Genialni, knihu jsem doslova hltala od prvni stranky.

Mish_anka
15.11.2011 5 z 5

Kniha je úžasná! Ke konci jsem se nedokázala odtrhnout od čtení, jak to bylo napínavé. Kniha naprosto poukazuje na tuto nemoc, jaké jsou její důsledky při přerušení léčby apod. Avšak i nasťinuje to, jak se lidé pod vlivem léků cítí (pod vlivem antipsychotik apod.). Teď je otázka, co je lepší:-) Kniha byla úžasná - doporučuji všem, které tato problematika zajímá:-)

pe3czech
06.10.2011 3 z 5

Ještě nejsem u konce knihy. Za sebou mám odhadem 120 stran. Ale už teď je jasné, že publikace má nade mnou moc ovlivňovat mou náladu, sám si připadám poslední dny trochu schizofrenní. Nicméně to rozhodně není kniha, od které bych nedokázal odtrhnout zrak, dokonce jsem si dal několik týdnů přestávku a četl něco jiného.