Metoda 15/33

Metoda 15/33 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328792/mid_metoda-15-33-OqX-328792.jpg 3 386 386

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Method 15/33 , 2015

Ladydwarf
06.08.2017 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale čekala jsem, že hlavní hrdinka bude trochu,, víc" psychopat

hakunamatata
05.08.2017 2 z 5

Uf, tak já nevim. Měla jsem velký oči, byla jsem celá natěšená. Unesená zbouchnutá šestnáctka, který IQ hraničí s genialitou, zní dobře, že jo. Kdyby od začátku nebylo jasný jak to dopadne, kdyby ta koza nebyla úplně zvrácená (jakože fakt špatně, ne tak hezky sympaticky cáknutá jak to mám ráda) a kdyby ten konec nebyl nuda největší, tak to docela jde. Ale celkově slabší kniha.

jindrich5708
31.07.2017 3 z 5

Dobrý nápad. Zpracování už tak dobré není a ty překlepy v textu, hrůza. Někdo už tu napsal, že to vypadá jakoby si to někdo přeložil v překladači z googlu. Bohužel to tak opravdu vypadá. 3 hvězdy s odřenýma ušima..........

Beky
30.07.2017 odpad!

"Absolutní nářez!" ?? "Fascinující postavy na obou stranách." ??
Na základě obálky a anotací na její zadní straně by člověk řekl - tak tohle bude stát za to. NESTOJÍ. Příběh, kde je jen MÁLO scén, které jsou opravdu zajímavé, zbytek stojí za nic ... Přeinteligentní mladice s umem krotit emoce atd. - nesmysl.

Mishak
29.07.2017 2 z 5

Čekala jsem, že kniha dostojí své anotaci (příběh plný zvratů? - četli jsme stejnou knihu?). Zvrat jsem našla pouze jeden a ten jediný na mě udělal velký dojem.
Příležitostné čtenáře thrillerů nejspíš tolik nezklame - patřím k nim také, ale řekla bych, že pro profíky tohoto žánru kniha nejspíš nebude to pravé ořechové...

Nixa
27.07.2017 3 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu moc těšila a říkala si, že to bude určitě super. Bohužel musím říct, že jsem spíše zklamaná. Do knihy jsem se nemohla dlouho začíst a vlastně jen díky zvědavosti, jak to nakonec bude, jsem knihu dočetla. Kdyby autorka nepopisovala vše hrozně do detailu, udělala by asi lépe.

Blaufik
24.07.2017

Od samého začátku knihy se pouze opakovaly jednotlivé úkony a pro mě, ač mě to velice mrzí, neboť jsem se na knihu vážně těšila, to všechno bylo naprosto zbytečné, ploché a bohužel také nudné. Tento příběh měl opravdu velký potenciál, který autorka vlastně vůbec nevyužila a místo toho nám naservírovala knihu, která by se s klidným srdcem dala seškrtat o dobrou polovinu.

MMacicekk
20.07.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem měla v hledáčku již delší dobu, hlavně z toho důvodu, že mě zaujala anotace. Těhotná šestnáctiletá dívka se mstí únoscům? Koho by to nelákalo. Bohužel hrdinka je v knize vykreslená jako supermanka, která i ve vysokém stupni těhotenství zvládne tolik, co by jiný normálně stavený muž nezvládl. Až na tuto výtku mě kniha bavila, četla se dobře a byla dostatečně napínavá, kdy jsem měla kolikrát problém knihu odložit. Škoda samotného aktu pomsty, který byl rychlý, ale hlavně se odehrál už v polovině knihy. Bohužel nám autorka do konce knihy žádné další překvapivé zvraty nenachystala. Přesto jsem s knihou spokojená.

Pett01
16.07.2017 5 z 5

Po dlouhé době pro mě skvělá kniha. Podle obsahu na obale mi bylo jasné, že tuto knihu musím přečíst a nelituji. Že by mě něco vysloveně překvapilo to asi ne, ale konec jsem nečekala, detaily jsou až moc detailní, ale i tak skvělá kniha.

marci137
12.07.2017 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila.. Popisek zní božsky, zajímavě... Bohužel mě ale velmi zklamala :(. Od začátku do konce to byla nuda. Spisovatelka popisuje detailně každou kravinu, hlavní hrdinka je dítě, které čeká dítě. Děj těžko uvěřitelný. Od půlky knihy jsem se modlila, ať už je konec.

Tomread
06.07.2017 2 z 5

Všichni to znáte, čtete knížku a nedokážete se od ní odtrhnout. To ovšem neplatí v tomto případě. Je to nuda od začátku do konce. Děj nemá žádný spád, zabíjí ho neustálé detailní popisování všeho. Hlavní hrdinka je těžko uvěřitelná, je to prvotřídní sociopat se schopnostmi MacGyvera :D Čtení jsem odkládal a vyloženě se do něho nutil. Námět výborný, ale určitě se z něj dalo vytěžit více.

Mišutamyš
06.07.2017 2 z 5

Po superlativech, které jsem o této knize slyšela, jsem se s nedočkavostí dala do čtení.... A čekala a čekala. A ono TO nepřišlo. Ten pocit, že nemohu knihu odložit dokud.... Dokud nedočtu stranu, kapitolu, knihu... Ten se zkrátka nedostavil. Knížka mne nebavila, do čtení jsem se téměř přemlouvala. Pro mne zklamání, čekala jsem mnohem, mnohem více!

Didi15
04.07.2017 3 z 5

Nápad to byl vysloveně skvělý . Zpracovaní už trochu pokulhávalo. Zbytečný popis všeho truchu nudil. Avšak už tu byly i horší knihy, takže za tři.

MonicaMonique
27.06.2017 2 z 5

Přemýšlím, co jenom k téhle knize napsat. Nápad skvělý, ale zpracování mě moc nenadchlo. Za mě 2 hvězdy, čekala jsem mnohem víc

myshak
27.06.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem si koupila na základě vychvalování do nebes jak bude výborná... Upřímně mě to zklamalo... Příliš mnoho zbytečných detailů, které si člověk jen stěží dokáže představit... Ze začátku knihy stále opakující se děj, na konci už se něco dělo, ale bylo nemastné neslané... Do knihy jsem se vyloženě nutila...

JustWomen
24.06.2017 odpad!

To jako vážně? Počítání vteřin, definice položek, stálý popis a opakování činností, nelogické děje, FBI zcela neschopná. Dočíst tuto knihu mě bolelo.

lenkaBajza
19.06.2017 2 z 5

Knihu jsem chtěla zařadit do takového průměru se třemi hvězdičkami. Myšlenka výborná, její zpracování dobré. Bohužel trochu víc zbytečné "omáčky" okolo.
Poslední dvě kapitoly ale celkový dojem zkazily, škoda...

Cituska
05.06.2017 odpad!

Knihu jsem začala číst s velkou vervou a nadšením,nicméně po pár stránkách se mi už ani nechce číst dál je to nuda,nuda,nuda....popisování a propočítávání váhy,výšky a všeho ostatního, bože,co to je??na to,že se jedná 16-ti letou zbouchnutou kozu mám dojem,že ona je klon mezi fyzikem,matematikem a někým ultra chytrým,kdo pouze pomocí pohledu ví vše :-D ale je to nuda a hlavně přestavá to být thriler,je to takove spíše sci-fi,nereálné,nudné,,,přečtu si konec a knihu odkládám,nuda :-(

peko
28.05.2017 5 z 5

Začátek knihy jsem těžko rozjížděla, i jsem chtěla knihu po pár stránkách odložit. Na kapitoly z pohledu Lisy jsem si musela zvyknout, naopak z pohledu agenta to mělo spád a celý příběh se tím oživil. Nakonec dávám plný počet - kniha se mi líbila.

hjoo
25.05.2017 2 z 5

velké zklamání.. a je to škoda, na knihu jsem se těšil ale už od začátku mě nudila a nemohl jsem se "dostat" do děje. Hlavní hrdinka mě nijak neoslovila a připadala mi trochu jako super hrdinka s tím jak vymýšlela plány na útěk a likvidaci věznitele atd.. v 16 letech a v osmém měsíci těhotenství mi to připadalo dosti přitažené za vlasy. Naopak jsem si oblíbil agenta Liu a "vesničan Boyda" :D . Poslední dvě kapitolky jsem se musel už hodně přemáhat abych knihu dočetl. Je to škoda. Ale obálka je nádherná.