Měsíční drak

Měsíční drak https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278207/bmid_mesicni-drak-Bqv-278207.jpg 5 30 30

Kdo aspoň jednou nesnil o tom, že postavy z oblíbené knihy obživnou? Přesně to se stane Filipovi jedné kouzelné úplňkové noci. Z jeho knížky vyskočí dráček, kterého pronásleduje neúprosný rytíř. Na údiv nad divotvornou mocí úplňku nemá Filip čas, sotva vyrazí ubohému dráčkovi na pomoc, začne se sám kvapem zmenšovat. Jak má teď bojovat proti zlostnému rytíři, když je maličký jako paleček? Filip musí rychle něco vymyslet… Tento půvabný příběh pomáhá dětem budovat odvahu, vyzdvihuje význam přátelství a přináší pochopení, že být statečný je důležitější než být velký.... celý text

mončičák42
22.09.2022 5 z 5

Knížka jako stvořená pro předškolní kluky. Hodný drak a zlý rytíř - paráda. Také bych uvítala, kam přesně se v závěru dostal drak, synek se ale neptal. Krátká moderní pohádka s propracovanými ilustracemi zaujme jistě nejedno dítko.

ElikaS
20.08.2021 5 z 5

Tohle je opravdu povedená dětská knížka. Syn, který miluje draky i rytíře si ji moc užil a i mě se ten něžný příběh moc líbil, navíc se autorka vymezila proti klasickému zlý drak, hodný rytíř, což byl dost osvěžující pohled.

Atlantis
16.03.2021 5 z 5

Povedená dětská kniha. Krásné ilustrace, jednoduchý, ale dostatečně chytlavý příběh. Škoda, že se ne vše úplně vysvětlilo, ale to už asi chci od dětské knihy příliš. Celkově spokojenost jak u mne, tak u čtyřleté dcery. 4,5*

Litocha
01.10.2020 4 z 5

Knížka mě i syna (5 let) okouzlila. Příběh je akorát tak (málo) složitý, aby ho pobralo malé dítě, dobrodružný, fantazijní, ale s využitím dětem známého prostředí, a navíc ještě trošku relativizuje stereotypně pojímané dobro a zlo. Doplňují ho hezké ilustrace. Jen mě zarazilo poměrně velké množství obtížných a zastaralých, knižních výrazů, časté vysvětlování požitek z knížky trošku kazilo. Jinak si ale autorka odskočením si ke knížkám pro nejmenší ostudu neuřízla.

Natique
12.07.2020 5 z 5

Moc krásný příběh. Děti se hned začaly dohadovat, které knihy si večer nechají u postýlek rozevřené...

DK197
31.03.2019 5 z 5

Jednoduchá, ale velice milá pohádka, která mě nasměrovala k dalším počinům této autorky. :-) Doporučuji.

Spoiler: Jen škoda závěru. Proč Dráček přesídlil? Copak každá pohádka nekončí nakonec dobře? Tedy i ta jeho? Copak tam nebude chybět? Co by z pohádek zbylo, kdyby každá postavička utíkala jinam jenom proto, aby měla klid. :-)

kuky921
06.11.2016 5 z 5

Přečteno za pár minutek, ale ty ilustrace jsou překrásné. Příběh je jednoduchý, ale dětičkám se velmi líbil.

haaabi
01.08.2016 5 z 5

Ilustrace jsou vážně nádherné, tolik krásných detailů. Příběh je taky moc hezký, poprvé jsme ji museli čísti 3x po sobě.

hana8062
16.03.2016 4 z 5

Příjemná dětská kniha. Zápletka je sice velmi jednoduchá, ale tak je to koneckonců knížka pro malé děti. Chválím krásné ilustrace. Pro mě je však knížka kratičká. Máme ji přečtenu na jedno uspávání :-(

bibi.r
02.03.2016 4 z 5

Velmi pěkná knížka s krásnými ilustracemi :).