Dlouhé ticho

Dlouhé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349443/mid_dlouhe-ticho-ldM-349443.png 5 459 76

Mercedes Thompsonová série

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama… Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy… Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fantom Print

Silence Fallen , 2017

jana5962
21.08.2017 5 z 5

Jeden problem jsem mela. I kdyz si chyb normalne nevsimam, protoze je prostr nevidim. Tady jsem je videla. Ale hadam ze se proste spechalo na preklad a korekce tak nejak tak odflaknuta, ne? No, ale protoze hodnotim pribeh, zaslouzi si to pet hvezdicek. Protoze jine hodnoceni pro Mercy asi nemam.

trynitrix
19.08.2017 4 z 5

Čekala jsem asi od toho hodně, trochu mě to zklamalo :-( bylo tam víc Adama než Mercy, myslela jsem si že si víc užiji ten děj v té Praze a ono nic moc. Už mi příběh přijde spíše psychologický než dějově akční, škoda.

Mergirus
14.08.2017 3 z 5

Kniha mě bohužel celkem zklamala. Přirovnala bych to k říčná ďáblici, tam mi taky něco vadilo. Stejné to bylo i tady v Praze a ten golem mi tam taky nějak nepasoval. A bohužel nakladatelství, respektive ten, kdo je zodpovědný za překlad a jazykovou korekturu, tak těm bych nedala ani floka. Takových chyb, kterých se dopustili a přehlédli :( Jak nemám ráda psaní do knihy, tak v této jsem si chyby musela opravit.

Suin
12.08.2017 5 z 5

Uf.Ulitam na Mercy peknych par let a za mne nijak neupada v kvalite a zajimavosti.Za mne 5* a zaslouzene.Skoda jen ze po Mercy a Kate Daniels uz nic moc takoveho neni.

Acinore
09.08.2017 1 z 5

Už jsem z tohohle asi vyrostla.. Nebavilo, nedočetla jsem.. A to jsem první díly o Mercy milovala, ovšem už je to pár let zpět..

Safienka
08.08.2017 5 z 5

Já teda nevím. Čtu tu spoustu kladných ohlasů, ale já zase tak moc nadšená nejsem. Jako jo, Praha, Česká republika! Wow! Super...ale. Bylo to takové natažené...moc se přemýšlelo, spekulovalo a motalo a vlastně to tak nějak nebylo o ničem. Mám radši vše na svých místech a tento výlet k nám byl takový hezký, ale strašně moc dlouhý a pro mě maličko nezáživný. Užila jsem si snad jen posledních pár stran, kdy se něco dělo. Tak snad to bude příště lepší!

jesterka.as
08.08.2017 5 z 5

Děkuji Liborovi, Martinovi a Jitce, tak jako Patricia :) za to, že jí vnukli myšlenku, že existuje Česká republika a Praha a že tady určitě žijí vlkodlaci ;)
Díky tomu, že se kniha přesunula k nám, byla jsem z ní naprosto nadšená a asi bych byla i kdyby nestála za to. Ale četla se skvěle, dvojitý pohled mi vůbec nevadil, naopak si aspoň dokážu představit i pocity Adama ... Za mě spokojenost, možná bych nedala 5 hvězdiček, ale za tu Prahu, si to prostě zaslouží :)))) už se těším na další, tak snad výjde brzy, včera bylo pozdě ;)

sonycat
08.08.2017 4 z 5

Mercy a Kate Daniels prosto clovek ( aspon teda konkretne ja :D) musi mat okamzite po vydani , ostatne odlozit a nic ine, len citat :). Suhlasim, ze preklad sa az tak nevydaril, pobavilo ma, ze zabili Mraza, coze? - jaaj, Frosta:)). Odkedy prekladaju mena v tejto serii? - aha, tak nic, chybicka se vloudila. A nebola jedina, aj tlaciarensky skriatok sa sem - tam odtrhol z retaze....Ine prostredie a pribeh su fajn, i ked ten je trosku jednoduchsi a v jednom momente som Mercy nespoznala, pretoze sa jej take konanie nepodobalo. ( padnutie do magickej pasce vdaka svojej kojotke) Tam mi to prislo trosku kostrbate. Ale nejdem sa stazovat, je to predsa Mercy a dalsi moji oblubenci, pre ktorych mam slabost a aj tak sa nebudem vediet dockat dalsieho dielu :)

AKO
07.08.2017 5 z 5

Kniha byla napsána jinak než jsem u autorky zvyklá. Děj byl vyprávěn ze dvou úhlu pohledů, což mi nevadilo a líbilo se mi to. Příběh byl zajímavý a je škoda, že není už napsaný další.

jennefer
06.08.2017 4 z 5

Po delší době zase Mercy, paráda. Bylo příjemné číst si o Praze, mile to zahřálo na duši, že i v Americe berou do rukou mapu světa a znají Golema :-D Jako obvykle řádky nenáročně utíkaly samy a já se bavila, podle mého částečná změna lokací Mercy pomohla.

Nelly
31.07.2017 5 z 5

Mercy je po delší době zpět ve skvělé formě. Trošku kostrbatější a místy neumělý překlad, ale fanoušci se nad to prostě musí povznést. Už se těším na další příběh plný magie a Kojotích kousků.

kneslova
31.07.2017 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka a tudíž dobré počtení, tentokrát trochu slabší příběh, ale přesto se čte skvěle

Arianne
30.07.2017 4 z 5

Opět parádní počtení, Mercy neztrácí svůj osobitý humor a nadhled ani ve chvílích, kdy jí opravdu teče do bot, úžasné prostředí Starého města, perfektní hlášky, Adamovy kapitoly dodaly trochu toho politikaření, takže celkově další více než zdařilá kniha do sbírky.
Co mě trochu mrzí je celkový příběh, od Stříbrné relikvie se nám nikam moc ne posouvá. A tak i když si každou knížku maximálně užívám, chybí mi tam další vývoj. Možná jsem jen netrpělivá a autorka si připravuje půdu pro nějaký skok dále. Každopádně se na to těším.

paprika75
29.07.2017 5 z 5

Již měsíce čekám, až bude tato kniha v CZ verzi ... a konečně :-) ... téměř jsem ji vdechla. Opět dobře postavený příběh s našimi oblíbenými hrdiny, kt. je tentokrát psán ze dvou pohledů a navíc s posunutou časovou osou. To, že je to v Praze, je pro mne příjemný bonus, i když některá vysvětlení našich historických milníků zapříčiněných vlkodlaky a upíry pro mne byla přinejmenším zvláštní. Protože mám moc ráda Stephana, tak se tady mohl trochu více projevit, ale OK. Také se mi líbila gradace napětí až dokonce a překvapilo mne závěrečné odhalení ... asi si to budu muset přečíst ještě jednou, abych si uvědomila všechny souvislosti - vy víte s kým :-). Nemohu jinak než 5*

Janičta
28.07.2017 5 z 5

Na každou další knihu se těším. Autorka je schopna držet stále stejnou laťku i přes zvyšující se počet dílů.
Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. To že se děj odehrával v Praze bylo příjemné plus (vždyť kolik zemí autorka navštívila a nakonec zasadila velkou část děje právě k nám :-) ).
Závěr mě opravdu hodně pobavil a překvapil... paráda :D

Kačí137
25.07.2017 5 z 5

Když konečně vyšlo Dlouhé ticho, musela jsem přestat číst vše ostatní a s nadšením se vrhla do čtení nového dobrodružství Mercy a Adama. Ještě z prostředí Prahy :-). Je to paráda. Hrozně jsem se snažila šetřit si ji, ale stejně jsem ji měla během víkendu přečtenou.
Jelikož Mercy hned na začátku unesou, což není tajemství, děj knížky se střídá mezi Mercy a Adamem, který ji samozřejmě hledá. Obě linie jsou výborný.
Je to akční, vtipné, jasné. Super!
Ach jo a zase musím čekat na další díly :-(