Krajina plná stínů

Krajina plná stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4714/bmid_krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4 804 105

Mediátor série

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Shadowland , 2000

NikinkaFantasy
06.12.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, velmi svižně se to četlo. Styl psaní této autorky byl pro mě zatím originální. Mělo to zápletku, vtip, akci, ale i trochu dávky té romantiky. Brzo si přečtu další díl. Doporučuji. :-)

Pakuna
11.09.2013 3 z 5

Knihu jsem si vybrala v knihovně náhodou, moc jsem od ní nečekala. První díl jsem přečetla rychle, ihned jsem si půjčila i ostatní díly série Mediátor.
Nenáročná kniha, sympatická Suze a duchové. :)

Ulrika
08.09.2013 5 z 5

Moc moc se mi tato série zalíbila a už si sháním další díly:)

P.ary
22.08.2013 5 z 5

Prostě super... trochu mi to připomělo "posla ztracených duší", prostě dostat duchy na druhou stranu kam patří... Rozhodně si přečtu celou sérii, první díl mě opravdu navnadil :-)

anibeni
25.07.2013 4 z 5

Od knihy jsem vůbec nic nečekala a mile, velmi mile mne překvapila... A to tak, že jsem od ní nedokázala odejít a přečetla jí tak za jedno odpoledne.. Sice mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na slovník šestnáctileté holky, ale tak nějak mi to tam sedlo.. Takže fajn čtení, těším se na další díly..

wannabe
15.07.2013 4 z 5

Nenáročná kniha na dovolenou. Líbí se mi život téhle 16 a vždycky si s ní odpočinu. První díl jsem četla na jeden dech. Líbila se mi nejvíce.

bookcase
12.07.2013 4 z 5

Knížky MC mě nikdy nezklamaly a série Mediátor je jedna z nejpovedenějších!!

zuzicek632
25.06.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila! Když jsem si jí v knihovně půjčovala, brala jsem to jen jako oddechovku.. No každopádně teď jsem nadšená! :-) ♥

DarkFireflies
24.06.2013 3 z 5

Když nad četbou člověk příliš nepřemýšlí, je to opravdu příjemná kniha k přečtení. Líbil se mi nápad, zpracování... Ale stejně mi tam něco chybělo a já se dlouho nemohla začíst.

Kate.S
01.05.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Úplně mě vtáhla do děje a nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, takže to skončilo tak, že jsem knihu přečetla za velmi krátkou chvíli. První díl této série považuji prozatím za nejlepší knihu od Meg Cabotové. Líbil se mi děj i postavy. Nejpříjemnější mi je postava ducha Jesseho. Je škoda, že je mrtvý, protože by se mi líbilo, kdyby se dal dohromady se Suze:) Určitě si přečtu i další díly a budu doufat, že budou také tak povedené.

mary.M
19.03.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem objevila náhodou a hned od první stránky si mě získala. Nádherně napsaná, vtipné poznámky, zajímavý příběh. Těším se na další díly.

Enefersis
02.02.2013 5 z 5

Miluju celou tuhle sérii! Je napínavá, vtipná, akční, místy i dojemná a romantická (ale zase ne nějak přeslazená)-zkrátka všechno, co mají správné knihy mít. Suze je hrdinka jak má být, ty její hlášky mě vždycky dostanou :D A strašně moc bych chtěla potkat ducha, který by byl jako Jesse ♥ :D
První díl rozhodně zaujme, další chytí a nepustí.

lakme
13.12.2012 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Těším se až si přečtu všechny díly série..:)

Nikol18
03.12.2012 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Kniha má dobře se vyvíjejicí děj, který vás vtáhne a nepustí. Říkala jsem si, že si přečtu jednu dvě kapitoly a vrátím se k rozečným knihám, ale vůbec to nešlo, naprosto mě to pohltilo a knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a to jsem si to dnes půjčila v knihovně. Všech šest dílů, takže jsem moc ráda, že si hned můžu vzít druhý díl do ruky a opět se pousmívat nas Suzeninou přímočařostí, jejím neobvyklým pohledem na svět živých a svět mrtvých. Její jednání je možná impulzivní, ale je jí šestnáct, co byste od ní chtěli čekat jiného, je svá, nedá si mluvit do svých rozhodnutí a opravdu obdivuju autorku, jak se do Suze ponořila, jak se vžila do puberťačky, opravdu si mě tím získala. Jsem ráda, že jsem Mediátora začala číst až po pubertálním věku. Je to příjemné čtení, u kterého si člověk odpočine.

Barbastelle
11.08.2012 4 z 5

Asi ve dvanácti letech jsem na tuhle knížku dostala doporučení a dostala jsem se k ní až s "dostletým" zpožděním.=) Ale jsem za to ráda. Jistě, je to taková oddychovka, ale myslím, že také perla mezi tvorbou této autorky. Takže pokud si chce třeba i dospělý čtenář přečíst něco nenáročného, pěkného, ať se do toho pustí.
Ocenila jsem také, že hlavní hrdinka není prvoplánovitý rebel, jak to někdy vypadalo. Tím by se kniiha totiž šíleně shodila.

johisa
20.04.2012 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Líbí se mi jak autorka píše. Susannah je velmi vtipná, takže se to dobře čte.
Všechny díly uritě stojí za přečtení.

ivannnka
27.02.2012 5 z 5

Mediátor je moje nejoblíbenější série od Meg Cabot. Susannah je naprosto skvělá hlavní hrdinka. Jinak jako vždy oceňuji originalitu, čtivost a stravitelnost knížky. K tomu všemu má Mediátor ještě něco navíc.

Eneo
08.01.2012 4 z 5

Když se podívám na ostatní série od této autorky, jsem ráda, že jsem o nich při čtení této nevěděla. Říká se nesuď knihu podle obalu - ale právě ty mě odrazují. Oproti tomu tahle se opravdu líbila. Četla jsem ji na doporučení a zabrala mi pár příjemných večerů a jízd autobusem.

Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Celá série Mediátor je to nejlepší, co jsem kdy četla! Taky jsem si podle knih vytvořila svou přezdívku =)

Lenisk@
15.09.2011 4 z 5

Kupodivu se mi tahle knížka hodně líbila... tedy celá série :) Na to, že s dívčích románů už jsem vyrostla, mě prostě dostala :D originální příběh (neodpustím si poznámku, že některé díly byly prostě dlouhé a i nudné) a hlavně, holky, ten Jesse! :D

Edit: Upravuji tento svůj puberťácký výkřik (za který se právě docela stydím) a navrhuji objektivnější hodnocení. Náhodou jsem se k celé sérii po letech znovu dostala a přečetla jsem ji lehce za pár dní. Knihy se čtou samy, jedná se opravdu jen o oddechové čtení (snad i ztrátu času?).

pro dívky duchové a přízraky pro mládež záhrobí

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Krajina plná stínů je v

Přečtených1 279x