Krajina plná stínů

Krajina plná stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4714/bmid_krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4 804 105

Mediátor série

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Shadowland , 2000

moonula
24.10.2020 5 z 5

Kniha pro mladý,ale vůbec mi nevadilo že jsem už vyrostla z dívčích střevíců.Dobře jsem si početla.Zhltla jsem všechny díly jako nic.

nikiss76
06.10.2020 3 z 5

Byla to taková milá oddechovka určená spíše pro mladší čtenáře. Hlavní hrdinka mi přišla někdy až moc sebevědomá a toho jejího teenager slangu bylo až zbytečně moc. Na druhou stranu několikrát jsem se během čtení musela pousmát, takže vlastně proč ne.

Jarka_rybář
30.09.2020 4 z 5

Tuhle knihu mám moc ráda. Je to sice dívčí románek oděný do fantasy hávu, ale mně se holka, která vidí duchy a má v pokoji pěkného kluka (třebaže kapku dost mrtvého) prostě líbí. Otec Dominik je taky sympaťák.

JointlieKat94
16.09.2020 4 z 5

Moc hezké. Čekala jsem, že mě to dostane víc, ale i tak se mi to líbilo. Je to vtipné, byla jsem napjatá, jak to dopadne a co vlastně bude s tím duchem, 150 let starym, který obývá pokoj společně se Susannah. :)

Moc se mi to líbilo, a otvírám druhý díl. :)

Angels
17.04.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších YA, co jsem četla... V hlavě mi zůstal i po letech. Skvělá hrdinka, úžasný hrdina. Krásný příběh. Ačkoliv je to pro puberťáky, má v sobě něco, co dnešním young adult chybí. Autorka tomu dala něco navíc. Určitě si zase jednou přečtu celou sérií.

Monns
07.04.2020 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla na základní škole. Trochu jsem se obávala, že už to nebude četba pro mě, ale stále jsem s ní spokojená. Přesně takové knihy mám ráda, žádné dlouhé začátky a okecávání a děj rychle ubíhá.

AniDi
02.02.2020 4 z 5

Zaujala mě anotace. Věděla jsem, že kniha je pro mladší věkovou kategorii a tak od ní nic moc neočekávala. Ale! Začala jsem číst a najednou obracím poslední stránku. Zabrala jsem se do příběhu překvapivě dost a ihned jdu na další díl.

Kasandra109
07.01.2020 3 z 5

Od knihy jsem očekávala jen krátkou klišoidní oddechovku, ale děj mě překvapivě velmi zaujal. Příběh byl neotřelý, napaditý a postavy mi i přes tak málo stránek přirostli k srdci.

parvitas
14.08.2019 4 z 5

Vyzerá to na príjemnú duchársku sériu. Stredoškoláčka z New Yorku sa sťahuje do Kalifornie, pretože jej mama sa znovu vydala. Všetko je úplne iné, ľudia nosia pastelové farby a ona so svojou motorkárskou bundou príliš nezapadá. Ale aby sa nenudila, je tam more, jedovatý brečtan a kopa duchov, ktorí potrebujú pomoc. No a takto príde k trom nevlastných bratom a k vlastnej izbe, kde straší 150 rokov starý duch. Ako jedna z mála ich vidí, komunikuje s nimi a pomáha im prejsť "na druhú stranu, nech už je to kdekoľvek. Duchom, nie bratom. Hlavne si ich vypočuje a pomôže im vyriešiť to, čo za života nestihli. A pár z nich je naozaj pomstychtivých. Je to zábavné a určite dávam šancu aj pokračovaniam. :)

Megurine
07.02.2019 4 z 5

Kniha je velice krátká a napsána přímočaře. Po dočtení jsem měla pocit, že jsem přečetla spíše jakousi povídku než celou knihu, ale to nemění nic na tom, že knihu hodnotím kladně. V příběhu najdeme trochu akce, trochu romantiky, mladické problémy, nadpřirozeno a další... Vše je napsáno opravdu jednoduše, děj spěje přímo ke konci rovnou čarou. Ani se nenadějete a knihu máte za pár hodin přečtenou. Hlavní hrdinka mi přišla sympatická. Osobně bych nedoporučila pro náročnější čtenáře. Kniha je velice oddechová, nemusíte nad ní skoro vůbec přemýšlet, což jí možná dodává to celkové kouzlo.

mStationka
15.12.2018 4 z 5

Kniha s jinou podstatou... To se mi líbí. Uvidíme,jaké budou zbylé díly. Za mě zatím první díl super.

7065
13.11.2018 5 z 5

Ačkoliv nejsem cílová skupina, tedy spíše věkem, kniha se mi líbila. Susannah byla vtipná a Jesee... Chlap snů! Ačkoliv je to celkem klišé, kniha v sobě má nějaké kouzlo, které vás lapí a chytí za srdce.

teri1003
19.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem ke knize byla skeptická ale později se to rozjelo a začal mě příběh bavit. Na mě sice byla kniha příliš tenká a uvítala bych o něco více stránek, ale jsme zvědavá na další díly. Hlavní hrdinka je sympatická ale nespadne mezi mé nejoblíbenější hlavní hrdiny. Duchové nikdy nebyli nějak v mém zájmu, takže jsem byla překvapená, že byl příběh pro mě chytlavý. Takže se nebojte, jestli jste na tom podobně s duchy a určitě se do toho můzmete pustit.

kjama
02.07.2018 3 z 5

Vtipné... Pojďme ho nakopat. Ne, musíme si s ním promluvit. Bum, bác. Že já si s ní(m) nejdřív nepromluvila...
Mmch, nezdá se vám, že ta holka nemá mozek?

ivedoo
01.07.2018 5 z 5

Krásná velmi čtivá knížka. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin, už se těším na další díly této série

chmelda212
08.04.2018 3 z 5

Asi jsem v této oblasti náročnější čtenář. Myšlenka příběhu a hlavní postavy byly příjemné, ale zem se nechvěla... Chybělo mi napětí a zápletka.. takový ten pocit, že dokud tu knihu nedočtete, nemůžete usnout i když jsou tři hodiny v noci a ráno vstáváte na sedmou do práce/školy, protože když už se zdá že je vše zažehnáno něco se pokazí.. Bohužel toto jsem tu postrádala..

Amy27
09.02.2018 5 z 5

Duchařina je něco pro mě.. :D Doporučuji!

Nomia
14.01.2018 4 z 5

Cabotová rozhodně nepatří mezi laureáty nobelovy ceny, ale v žánru, který píše je výborná. V období náctiletých let jsem celou sérii četla, všechny díly jsou čtivé, sice předvídatelné, ale zábavné.
Hlavní hrdinka kupodivu působí, že má i mozek v hlavě mozek. Kniha je příjemně okořeněná občasnými vtipnými hláškami, duchařskou atmosférou a relativně obstojnou milostnou linkou.
Pubertou zmítaným slečnám rozhodně knihu doporučuji.

Temiša
01.12.2017 4 z 5

Tato serie se četla prakticky sama, rozhodně doporučuji nactiletým čtenarkam, SPOILER jedna hvezdicka chybi za preslazeny hepyjend

sylva8672
30.11.2017 3 z 5

nějak jsem od knihy čekala víc. bylo to takové nemastné neslané.

pro dívky duchové a přízraky pro mládež záhrobí

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Krajina plná stínů je v

Přečtených1 279x