Marek Wollner - Reportér na odstřel

Marek Wollner - Reportér na odstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536053/bmid_marek-wollner-reporter-na-odstrel-661576c29231e.png 2 12 1

Kde končí svoboda slova, co je pravda a lež, jak se dá neúspěšné pátrání obrátit v cenzuru a pomluva v ničivou zbraň? Šéfa nejznámějšího televizního investigativního pořadu, kterého roky nemohli zničit politici, nakonec za pár dnů zničí kolegyně. Všechno, co jste chtěli vědět o zákulisí boje o politický vliv v televizi, ale báli jste se zeptat. Významný český novinář a zakladatel pořadu Reportéři ČT, Marek Wollner, zažil po několika desetiletích uznání tvrdý pád na dno. Poté, co jej soud zprostil všech obvinění, přichází s autobiografickým románem, který se nevyhýbá ničemu.... celý text

jan37
včera 1 z 5

(SPOILER) Hodně zvláštní kniha. Až je z ni cloveku trosku stydno. Jak pan Wollner popisuje chování některých lidi v Česke televizi, tak se zda ze v redakcích Reportérů a 128 hodin pracuji jen same psychicky narušené bytosti.
Nechápu hru s jmény . Někdy jsou přiznana, někdy se zase napr. místo Nora Fridrichova používá Pandora. Kniha je zajimava jen tím, že vlastně člověk zjisti/potvrdi si, že v redakcích pracuji normální lidi jako vsude jinde - někdy svině, rozhodnozky atd atd. Jen v těch redakcich si ale o sobě mysli, že jsou něco víc /čiste duše/ a s lehkosti ničí často životy ostatních

Marek Wollner
česká, 1967