Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem

Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522247/bmid_marek-dvorak-mezi-nebem-a-pacientem-658c43ba648a3.png 5 755 755

Při jeho práci jde o vteřiny. Během nich se musí rozhodnout, vytěsnit emoce a často si i sáhnout na dno. Lékař letecké záchranky Marek Dvořák takové situace zažívá denně a teď i vás vezme do světa, o kterém snil už jako malý kluk. Jak vypadá práce doktora ve vrtulníku? Na které vzlety nikdy nezapomene? Kdy měl při zásahu strach a co už by ve službě nechtěl zažít? Je to vyprávění, při kterém se občas tají dech. Chvílemi je dojemné a jindy vás naopak rozesměje. Taky vás naučí, že při první pomoci se není čeho bát, a možná i přiměje víc přemýšlet nad tím, co v životě děláte. Dvořák je mezi českými doktory svéráz. A to nejen kvůli mnoha tetováním, která má po těle. Pro kontroverzní názor nejde daleko, má osobitý smysl pro humor, ale zároveň je na každé jeho větě znát, jak moc medicínou žije. Když vypráví o pacientce, která ho po několika měsících od těžkého úrazu překvapila návštěvou a u které si myslel, že nemohla přežít, dojde i na slzy.... celý text

Havlenka92
18.10.2023 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, nemohla jsem se odtrhnout. Při čtení máte občas pocit, že v dané situaci právě jste. Prošly mnou snad všechny emoce, mrazilo mě, bylo mi smutno, smála jsme se i jsem byla občas naštvaná za mě nejlepší kniha co jsem kdy četla, od pana Moravce zatím jediná, ale už teď vím, že to tak neskončí. Doporučuji přečíst.

sabinaK
18.10.2023 5 z 5

Kniha perfektní, četla se sama a nešlo se odtrhnout. Super!

Petra_V
17.10.2023 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od pana Moravce. Jako u předchozích knih výborný výběr respondenta. Každý je úplně jiný, stejně jako jejich profese, přesto se pan Moravec dokáže ptát takovým způsobem, že máte pocit jako byste s nimi seděli u jednoho stolu. Pana Dvořáka jsem již znala a musím přiznat, se u mě během čtení vystřídaly snad všechny emoce. Moc děkuji za to co děláte.

Iwets
17.10.2023 5 z 5

Kniha, ze které mrazí, dojme a zároveň i rozesměje. Po dlouhé době jsem si knihu musela "šetřit", abych jí nepřečetla za jeden den. Pan doktor má můj obrovský obdiv jak po profesní, tak lidské stránce. Doufám, že i příště bude mít pan Moravec šťastnou ruku ve výběru, protože každá jeho kniha stojí za to. Pro mě bez debat nejlepší kniha tohoto roku.

LenkaMacak
16.10.2023 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, protože pana doktora znám z Instagramu a navíc se mi všechny knihy od pana Moravce velmi líbily. Při čtení jsem se nasmála i dojala. Z vyprávění přímo čiší to, jak pan doktor svoji práci miluje. 5/5 *

SuperSmidrs
16.10.2023 5 z 5

Vzhledem k tématu jsem se až neuvěřitelně nasmála :-) Informace k nezaplacení - pokud máte 150 kg (a někdy i o trochu míň), nevezmou vás do vrtulníku :-D

adlen
15.10.2023 5 z 5

Úžasná kniha stejně jako celý kurz Kryjeme vám záda. Je velice vtipný a umí zásadní informace skvěle podat, že už i dcera v první třídě umí resuscitovat a chce být lékařka.

iveta3689
14.10.2023 5 z 5

Opět další autorova kniha skvěle promyšlená a sestavená. Výběr pana doktora je na jedničku s hvězdičkou. Je to zajímavý člověk, se smyslem pro humor, sarkasmus, ale i s pokorou a pochopením. Kdo ho sleduje na instagramu, ví. Pan Moravec umí geniálně dávat otázky a doptávat se, ale i nechat tázané mluvit.