Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328767/bmid_manzelova-zena-f8D-328767.jpg 4 576 204

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

baida
30.10.2017 5 z 5

opravdu skvělé a napínavé drama, naplněné zvláštním neklidem...

Ewik
26.10.2017 3 z 5

Velmi zajímavý námět, živoucí postavy, které budete obdivovat i nenávidět, a nešťastně zamotané osudy. Taková je manželova žena. Z počátku nenápadný, pozvolný start, nasvědčuje blížící se katastrofě. Fakt nechápete, kde se stala chyba, vždyť v úmyslu šlo pouze o pomoc, ale jak se říká....tichá voda.....
Uznávám, že první půlka knihy pro mě byla zdlouhavá a o ničem. Nedokázala jsem v sobě vykřesat sympatie pro žádnou osobu, kromě bojovné Lily. Ostatními vesměs jen pohrdáte buď více nebo méně.
Ovšem druhá polovina knihy, po 16 letech, je jedna velká nepřetržitá jízda. Jeden zvrat stíhá druhý a najednou je tu konec. To už jsem si jen mnula ruce nad výsledkem. Každému, co si zaslouží.
Bohužel, ten začátek pro mě byl hodně dlouhý. Chce to ale dát knize šanci, ve finále to stojí za to.

kanitsuj
24.10.2017 4 z 5

Hodnotím téměř pěti hvězdičkami, protože příběh je čtivý a napínavý. Možná se někomu může zdát více rozvláčný, ale domnívám se, že v tomto případě jde popisnost v tradici nejlepšího románového čtení. Autorce bych spíše vytkla překombinovanost děje a jak už zde bylo zmíněno níže - příliš velkou koncentraci aspergerova syndromu. Také mnoho informací se zbytečně opakuje. Ve srovnání s jinými aktuálními thrillery /např. Sousedy od vedle/ stojí tento kus po stránce kvality rozhodně o několik stupínků výš.

pavlinka0250
22.10.2017 5 z 5

Mě kniha chytla a bavila od samého začátku až do konce.
Děj i postavy jsou výborně vykresleny, moje představivost fungovala naprosto skvěle.
Opravdu jsem se u knihy nenudila a určitě doporučuji.

Nixa
18.10.2017 4 z 5

Musím souhlasit s ostatními. Na začátku pomalý rozjezd, ale postupně se děj začínal zamotávat a byl napínavější a napínavější. Spíš než thriller to je výborné psychologické drama! Možná kdybych knihu nečetla hned po knize Za zavřenými dveřmi, líbila by se mi více.

Mišmiš
17.10.2017 4 z 5

Kniha byla ze začátku zdlouhavá. Nakonec se to rozjelo :-)
Kniha se dobře četla, měla spád. Moc se mi líbila i myšlenka....zamyšlení nad vinou a trestem....
Za mě super a doporučuji :-)

Lotka
16.10.2017 4 z 5

Rychle mě knížka vtáhla do děje. Postupně nabíral děj na obrátkách a ke konci už jsem se neodtrhla. Dobrá detektivka, thriller.

Bella09
15.10.2017 3 z 5

Z této knihy jsem na rozpacích. Rozhodně to není thriller a moc psychologický podle mě taky ne. Většinu knihy se neděje nic zajímavého a na konci, jakoby se to snažila autorka dohnat a naplácala jednu akci za druhou. Konec je nesmyslně překombinovaný. Ale jako prvotina je to dobré. Původní nápad špatný nebyl.

ctenarkaEva
15.10.2017

Tuto knihu bych spíše zařadila mezi psychologické romány než přímo thrillery. Souhlasím s předchozími názory, že první polovina je spíše nudnější, druhá polovina se více rozjede. Příběh se mi zdál dost překombinovaný, každá postava byla něčím zvláštní (povahou, chováním, jednáním) a každá měla svá tajemství a lži. Těch se mi zdálo až moc na jednu knihu. Pořád jsem přemýšlela, proč se kniha jmenuje Manželova žena a postupně vyšlo najevo, že název je opravdu na místě.

sestricka1
08.10.2017 5 z 5

Souhlasim s předešlými názory, že začatek resp. první díl knihy je zdlouhavý, nudný a řekla bych, že i zbytečný. Ve druhé polovině se teprve začíná opravdu něco dít. Postupné odkrývání pravd a lží bylo velice zajímavé, autorsky propracované a hlavně nebylo nudné. Trochu až k neuvěření, kolik se sešlo jedinců s aspergerovým syndromem v jednom příběhu. Ale i tak davám plný počet a oceňuji dobrou práci autorky.

romana0733
01.10.2017 5 z 5

Kniha je čtivá, nemá žádná hluchá mista. Děj byl dobře propracovaný. Nebylo tam moc postav, tak se v knize dobře orientovalo. Za mě 5 hvězdiček.

Urbana
30.09.2017 4 z 5

Když pominu zdlouhavý, nezáživný začátek, tak druhá polovina knihy byla čtivá, napínavá, zajímavá, líbila se.

DariDerek
27.09.2017 4 z 5

Rozhodně se nejedná o žádnou naprostou pecku, ale taky to není kniha, kterou byste měli minout, jestliže milujete thrillery a psychologické k tomu..
Více v recenzi: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/manzelova-zena-jane-corryova.html

i.stefany
21.09.2017 5 z 5

Příjemný styl psaní, dobře vrstvený příběh. Kniha je rozdělená na dvě části. První půle je trochu zdlouhavá, popisuje životy dvou hrdinek před 15 lety. V druhé půli - už jsme o 12 let později a tady už to nabírá grády. Propletenost osudů hlavních hrdinek postupně vrcholí a dospěje až do dramatického konce. Knize se rozhodně nedá upřít čtivost.

zdehan
19.09.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla.

putpuda
18.09.2017 3 z 5

Tak jsem se přemohla a prokousala se až do konce. Sice se to po dalších asi 100 stranách začalo někam vyvíjet, ale asi jsem byla otrávená tím začátkem, tak jsem si moc "nepochutnala" :(
Všechny postavy mi přišly tak trochu praštěné ;) Lehce podprůměrné.

Pavlnka
16.09.2017 4 z 5

Začátek mě moc neoslovil, ale 2. část byla strhující. Jen možná trochu moc zvratů.

Nestorkea
16.09.2017 2 z 5

Moc se mi nelíbila. Začátek se vleče a v druhé polovině, když to konečně začne být zajímavé, se děj jakoby nuceně zamotává a natahuje. Hlavní postavy mi taky k srdci nepřirostly. Lily je naivní (jako vážně se v pětadvaceti na druhé schůzce zasnoubí, pak se diví, že o manželovi nic neví, vychrápe se v parku s vrahounem a žárlí na manželovy ženské?) Nedospělá Carla se stejně nedospělou mammou si hrají na nezávislé, ale přitom musí živořit z darů těch, kterým platí svojí přízní a tělem. Ed, nezodpovědný umělec s hlavou v oblacích, co myslí jen na sebe.. Joe, to je asi opravdu magor co si hraje na ochranitele a nakonec se ožení se sekretářkou ženy, kterou jakože zbožňuje? Do toho poťachtaný (v žádném případě nezlehčuji jeho nemoc u skutečných osob!!) Liliin syn, bratr a nedonošené Carlino dítě, Davina, Larry, Ruppert.. Sešla se tu opravdu fantastická partička.. Jediná sympatická postava byl Ross, ale ten to bohužel zachránit nedokáže. Celkově na mě kniha působí povrchně, byla překombinovaná a k dočtení jsem se spíše nutila. Nejzajímavější byla "Poznámka autorky" na konci knihy.

putpuda
14.09.2017 3 z 5

Nemůžu se tím nějak prokousat. Většina komentářů slibuje, že se to v druhé polovině rozjede, ale zatím se mi to moc nezdá. Tak přemýšlím zda se prokousávat dál nebo odložit .....

TinaTina
13.09.2017 4 z 5

Kniha me bavila od zacatku do konce, za dva vecery byla prectena. Souhlasim s tim, jak uz nekdo psal, ze v uvodu nemusel byt ten clanek z novin. Dost mi to pokazilo napeti knihy a byla sem nastvana, protoze uz vite co se stane. Pokud ji nekdo teprve budete cist a nechcete vedet, preskocte to a prejdete rovnou na 12 stranku (pred 15 ti lety) :) Pribeh byl ale i tak napinavy a ctivy.