Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328767/bmid_manzelova-zena-f8D-328767.jpg 4 576 204

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

perpe2a
11.09.2017 3 z 5

docetla jsem... s trochou sebezapření... me se kniha az tak moc nelibila, prislo mi to jako by autorka vzala tu jeden namet z jedne, tu z jine knihy a pak vse michala dohromady, nakonec stejne vsichni lzou, takze ten zmatek se tak nejak ztrati... taaaakzeee slabsi prumer

Peace
07.09.2017 4 z 5

"Náhody jsou jednou z těch věcí, které člověku připadají nemožné, dokud se nestanou ve skutečném životě."

Rozhodně čtivá a návyková kniha. Některé situace mi sice přišly trošku přitažené za vlasy a v realitě by nejspíše neobstály, ale celkově mám z knihy dobrý pocit a budu doufat, že nejde o poslední autorčin literární počin.

Jaruce
06.09.2017 2 z 5

Za mně jen dvě hvězdičky, nedočetla jsem vůbec mi to nešlo se začíst, knihu odkládám, možná někdy se vrátím.

simika
05.09.2017 4 z 5

Překvapující debut! Velmi čtivé a po rozpačitém začátku kniha nabírá spád a odvíjení se děje nabírá na obrátkách. Skvěle vykreslené postavy, kdy se snadno necháte zmást, kdo je vlastně "hodný" a kdo "zlý". Vřele doporučuji. Každý z nás by měl v sobě najít schopnost odpouštět.

1casper
03.09.2017 4 z 5

Od začátku mi vrtalo hlavou, PROČ Manželova žena. Vždyť to slovní spojení nedává smysl....Ale dává...až jsem zírala. Příběh Lily, Carly, Eda, Toma a i Joe se mi líbil moc.
Ve 3/4 knížky jsem si říkala, že je vše vyřešeno a vyřčeno, o čem bude asi zbytek knihy. Další zápletka super!
Děj se zamotal neuvěřitelně, jak to už umí i sám život.

Konec jsem tak nějak předpokládala....doporučuji.

Audreyh
01.09.2017 4 z 5

Můžu říct, že mám načteno docela hodně knih tohoto žánru a byla jsem mile překvapena, že jsem byla u této knihy PŘEKVAPENA. Že stále je mnoho způsobů, jak lákavě popsat nějakou vraždu a že se neopakují stejné scénáře. U mě dobrý :-)

mariva
28.08.2017 3 z 5

Kniha by možná byla napínavější, kdyby autorka hned na začátku neuváděla článek z novin, který oznamoval pozdější úmrtí jedné z hlavních postav. Jinak se kniha četla celkem dobře, i přes střídání dvou ženských postav, které vyprávějí děj každá ze svého pohledu. Hodně se dalo domyslet, včetně závěru, ale jako odpočinková četba to nebylo špatné.

EvkaB7
24.08.2017 5 z 5

Výborný thriller plný zvratů. Začátek byl takový rozvláčnější, ale jak se to rozjelo, nestačila jsem si ani tipovat, jak vše dopadne . A najít aspoň trošku sympatickou postavu, nešlo. U mě ale velká spokojenost.

Kerberos
24.08.2017 3 z 5

Začátek byl rozvláčný už jsem chtěla knihu odložit,ale vydržela jsem.Od polovičky se to zlepšilo,ale celé to bylo nějaké překombinované.Celkově zklamání.

kiraa
17.08.2017 3 z 5

Občas to tak bývá, že očekáváte wau a nakonec je z toho hmmm. :) Nejsem až nějakým přehnaným kritikem, ale toto opravdu není kniha, která si zaslouží můj příbytek. Ne, že by mě až úplně nebavila, ale na druhou stranu po přečtení také nic nezanechala. Všechny postavy se chovaly poněkud divně, dá se říci trochu jako magoři a ani jedna z nich nebyla blízká mému osrdečníku. A já ráda někomu fandím. Ať je to vrah, oběť nebo šílený vědec. Ale tady z té party pomatenců mi to tak nějak prostě nešlo pod nos.

hs777
09.08.2017 3 z 5

Zase jedna z knih, kdy anotace slibuje něco zajímavějšího. Zpočátku pomalé, nezáživné, po třetině tušíte kde vznikne problém a vzápětí je vám i jasné, kam celé bude směřovat. Každá postava lže, předstírá a něco skrývá. A konec? Překombinovaný a z morálního hlediska diskutabilní happyend pro jistotu s vysvětlením.

Daenerys
06.08.2017 4 z 5

Pěkné, celkem propracované. Oceňuji střídání kapitol, kdy jedna osoba vypráví v ich a druhá v er formě. Spokojenost.

Vladísek
06.08.2017 5 z 5

Při čtení této knihy jsem měla takový zvláštní pocit, že je s postavami něco špatně. Všichni bez rozdílu se mi zdáli divní. Možná právě proto se mi kniha dobře četla, chtěla jsem vědět, jak si autorka s osudy všech zúčastněných "pohraje". Tohle dílo mě rozhodně nezklamalo a myslím, že ho lze směle zařadit k těm zdařilejším knižním počinům:). Doporučuji.

JanaJane
04.08.2017 4 z 5

Opět jedna kniha, která se nedala jen tak odložit.

Astonius
31.07.2017 2 z 5

Knize se nedá upřít ohromná čtivost, a to hned od začátku. Je to zejména dáno tím, že v ději nevystupuje moc postav - to je sice na počátku výhodou, čtenář hned zapadne do děje a krásně se orientuje, ovšem později už to příběh příliš zjednodušuje a bohužel také znevěrohodňuje. Kvalitativní hodnota stále klesala, až to pro mě došlo do nížin naivní báchorky s kriminální zápletkou. Byla tam znát urputná snaha celý děj zakončit určitým "uzavřením kruhu", a to za každou cenu. Úplný závěr týkající se různých odsouzení zúčastněných za různé zločiny byl toho důkazem. Dalším slabým místem pro mne byla psychologie postav - nenašla jsem mezi nimi jediného kladného hrdinu a všechny jejich vzájemné vztahy byly popsány jako neradostné, bolestné, nešťastné, z donucení, nereálné.

rodak
30.07.2017 5 z 5

Na to že to je prvotina autorky to bylo dost dobré.Perfektně vykreslené postavy.Když čtu dobrou knihu myslím na postavy i v době kdy zrovna nečtu.V tomto případě se mi to také stalo.

Zoy
23.07.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Napsaná jemným stylem, který Vás vede k tomu, aby jste knihu neodložili, ale přečetli další a další stránku. Drobné lži a machinace osob muselo vyústit v to, jaký měl příběh konec

nick nick 75
14.07.2017 4 z 5

Kniha byla docela pěkná, až na nějaké maličkosti ze začátku.

teli9845
12.07.2017 2 z 5

Ano, psychologie postav výborná a jako psychologický román moc fajn, ale jako thriller mě kniha zklamala - konec jsem odhadla ani né v polovině a nejen kdo je "vrah", ale i další zápletky.

Šánka
12.07.2017 5 z 5

Luxusní kousek a po delší době kniha, na kterou mně ani ten plný počet * nestačí.
Přitom vše z počátku je takové rozběhové, pozvolné, ale stále čekáte, že tam něco doutná, a ten požár přijde.....a také ano, naplno se vše rozvine v druhé půlce příběhu, kdy na povrch probublává zlo a nahromaděné lži.
Příběh má výborně propracovanou psychologii všech postav, autorka si s námi neskutečně pohrává a sympatie či antipatie k daným postavám měníte ne s kapitolou, ale novým odstavcem, a pak se navracíte k původnímu...., a to i díky mnoha dějovým zvratům.
Za mne by této knize ta zlatá placka Světový bestseller moc slušela.
A doporučuji !!!