Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328767/bmid_manzelova-zena-f8D-328767.jpg 4 576 204

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

edith79
17.05.2018 4 z 5

Zajímavé čtení plné překvapení a napětí. Hlavní hrdinka se zmítá mezi spoustou problémů a ne zrovna příjemných vzpomínek a vy opravdu netušíte co se z toho všeho vyklube. Všechny postavy v této knize mají svá tajemství a dokáží překvapit.
Trochu mě mrzí konec, kde zvrat střídá zvrat, takže jich bylo na mě až moc. Jinak ale výborná kniha, kterou by bylo škoda si nepřečíst.

85098211
12.05.2018 4 z 5

Kniha je čtivá, i když začátek nese stopy lehké těžkopádnosti. Zápletka je zajímavá a příběh napínavý. Autorce se nedá upřít originalita nápadu, ale bohužel se o ni snaží až moc. Výsledkem je naprosto překombinovaný a neuvěřitelný závěr, za který strhávám jednu hvězdičku.

J.x
06.03.2018 4 z 5

Knížka se lehce četla, zajímavý příběh, líbila se mi.

Dandy1
05.03.2018 3 z 5

Pomsta nemusí být sladká.

intelektuálka
02.03.2018 4 z 5

Tato prvotina má hodně propletenců.
Advokátka Lily se ujímá obhajoby muže obžalovaného z vraždy, který jí připomíná tajemství z minulosti. Současně tápe ve svém vztahu k manželovi.
A do děje se zaplétá malá Carla, sousedka, která bystře pozoruje dění kolem sebe a umí z toho těžit.
Všechny postavy mají svá tajemství a děj se stupňuje...
Doporučím.

zdenkapt
27.02.2018 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, četla se velice lehce. Příběh zajímavý, všechny zápletky srozumitelné... Jen jsem nemohla nalézt sympatii ani k jedné z postav...

Nikka710
20.02.2018 4 z 5

Z počátku jsem si více oblíbila Carlu, ale čím více Carla stárla, tím mi byla protivnější. Její "vztah" s Edem mi přišel nezáživný a dokonce i ona sama pochopila, co si s ním musela Lily prožít. I když autorka slovy lhářy Carly potvrzuje, že malá Poppy je Edova dcera, mám pocit, že je Carlina spolužáka z práv. V celku kniha není vůbec špatná, místy se objevují nepodstatné situace a dialogy, ale pokud čtete pozorně, pak je předvídatelné, co přinesou další strany.

PetraBery
15.02.2018 4 z 5

Přes trochu pomalejší rozjezd se propracujeme přes lži téměř všech hrdinů v knize do finále, které je za mě až moc překombinované. Přesto ale příběh právničky Lily, jejího manžela malíře Eda, odsouzeného klienta Joa a „Italské dívky“ Carly za přečtení stojí. Osobně mi byl nejvíc sympatický Ross. Celkově to jako prvotinu autorky hodnotím určitě kladně.

Renatecka
28.01.2018 4 z 5

Na pět hvězdiček to není, ale knížka byla dobrá, promyšlená, 1. část se možná může zdát nudná a postavy docela hloupé, ale je důležitá pro druhou půlku. Druhá část je napínavější.

cleopatra11
26.01.2018 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Propletenec lží vedl k pěknému konci.

JancaKube
25.01.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře. Bavila mě. Také mi žádná z postav nebyla sympatická - jak už tady někdo zmiňoval. Dočetla jsem ji celou a nenudila jsem se ale konec byl opravdu zbytečně zamotaný. Zjistila jsem, že vlastně ani nevím, jak to vše nakonec bylo. Líbila se mi zápletka s Danielem.

Kamienkova33
21.01.2018 4 z 5

Tak toto bola pre mňa super kniha! Od začiatku až do konca som čítala jedným dychom.. Najprv som nechápala prepojenie postáv, ale zhruba po tretine Vám bude všetko jasné :) Pre mňa skvelá zápletka, miestami síce postavy reagujú cudne, ale nevadilo mi to... Zaradila by som to do kategórie ženský thriller

hrosulik
17.01.2018 5 z 5

Knížka se četla moc dobře, mohu doporučit.

panda23
31.12.2017 3 z 5

Námět knihy nebyl špatný, nicméně mi závěr přišel až moc překombinovaný. Hlavní hrdinka Lily mi nebyla sympatická a až do úplného konce knihy jsem se s ní vůbec nesžila.

HankaJ
24.12.2017 3 z 5

kniha měla dlouhý rozjezd, až ke konci měla trochu spád

bookcase
23.12.2017 5 z 5

Za mě super, jedna lež stíhala druhou, žádný z hrdinů nebyl vyloženě kladný.

PaniJani
12.12.2017 2 z 5

Jak už bylo napsáno - je to kniha o lži. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, každý svým způsobem působil na mě až protivně. Druhá část mě bavila o trochu více, než první, ale i tak nic převratného. Přečetla jsem a vracet se nebudu. Konec působil lehce překombinovaně, zamotaně.

bábuška
24.11.2017 2 z 5

Román o LŽI. Dlouho jsem četbu odkládala, poctivě jsem ji dočetla celou, ale nijak mě neobohatila.

Hella
16.11.2017 1 z 5

Mě to tak strašně nebaví, že opravdu nevydržím čekat až do té druhé poloviny, která - podle vás, co tu hodnotíte - je výrazně lepší. Korunu tomu nasazuje to mimořádně stupidní toužení Lily po klientovi - tohle prostě v thrilleru (já tedy ani jinde) nejsem schopna číst.

HaHa11
15.11.2017 3 z 5

Dávám tři hvězdičky, ale celou půlku jsem přidala. Manželova žena byla tak nějak moc předvídatelná - koho tím autorka myslela, bylo jasné zhruba od druhé kapitoly, a potom už jenom čtenář čekal, kdy a jak vztah vznikne. A že má máslo na hlavě i podváděná, to bylo napsáno nejenom mezi řádky. Vlastně všechny postavy jsou nějak problematické - nevěrníci, lháři, vyděrači, vrazi, manipulátoři, podivíni až na půdu .... prostě sestava jedna radost! Moc optimistiký pohled na společnost autorka čtenáři nenabídla, i ten konec je takový "nezasloužený" ..... Pokud tohle měly být "boží mlýny", tak potom se trochu vychýlily ze své osy.