Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328767/bmid_manzelova-zena-f8D-328767.jpg 4 576 203

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

amanek
19.01.2020 5 z 5

Několik nečekaných a překvapivých zvratů. Konec trochu překombinovaný, ale i tak 5*

Jessica007
12.01.2020 4 z 5

Zajímavé, dost propletené, kam kolikrát vedou lži.. Popisovaná psychologie postav. Psychothriller.

LeHor
30.12.2019 4 z 5

Čtivé, napínavé, určitě si přečtu i další knihu.

Leena
17.12.2019 4 z 5

Čtivé a zajímavé:-)

alexis818
15.12.2019 4 z 5

Na pět hvězdiček to sice není,ale je to moc pěkný a napínavý příběh.Mohu doporučit.Určitě si seženu i knihu Pokrevní sestry.

HelinkaS
04.10.2019 5 z 5

Super napínavý příběh.

Calibra
16.08.2019 4 z 5

Pro mě je to dobřesečtoucí společenský román. Autorka se pokoušela o mírný zvrat snad v každé kapitole, ale ke knize mě to nepřikovalo. Tím neříkám, že je špatná, mně se líbila.

Ivka_77
13.08.2019 3 z 5

Úplně špatné to nebylo, nicméně některé situace byly až neuvěřitelné a nad koncem jsem už jenom kroutila hlavou. Za týden si zřejmě nebudu pamatovat o čem kniha byla.

domihruzkova
30.07.2019 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale po týdnu už jsem si nemohla vzpomenout, o čem vlastně byla. Takže asi tak.

Pavlína79
08.06.2019 4 z 5

na jeden život až moc neuvěřitelných situací, kniha nebyla špatná, ale všechno kolem Lily, obyčejné ženy, bylo dramatické a zásadní

Hvězdinka
05.06.2019 3 z 5

Dvě ženy, jeden muž a plno intrik a náhod. Četlo se to dobře, střídání vyprávění dvou žen bylo oživením.

Joyce24
01.06.2019 4 z 5

Tak to bylo čtení na dlouhou trať. Do čtení jsem se musela nutit a jen proto, že nerada odkládám knížky nedočtené, jsem se úspěšně propracovala až na konec. Nebylo to úplně špatné, ale čekala jsem něco víc.

Schamila
26.05.2019 4 z 5

Bylo to zdlouhavější, ale četla jsem vše, nakonec dobré, malém jsem v těch manželkách měla někdy hokej. Zkrátka - tohle je život, stát se může vše, ale obhájce bych nikdy dělat nemohla, co když se spletu ...

Zlatinka.Emilly
25.05.2019 5 z 5

Zpočátku se mi kniha zdála taková neslaná nemastná. Očekávala jsem totiž to mrazivé a to nějak nepřicházelo. Proto jsem knihu na pár týdnů odložila. Dětství malé Carly, která žila v jakýchsi poměrech mi mohlo naznačit, jakým směrem se bude dál její život ubírat. Proto mě překvapily zvraty v příběhu a tak dávám ohodnocení za pět.

SimonaP
19.05.2019 4 z 5

Knížka mě bavila, i když vzdáleně podobná knížka Poslední paní Parishová mě bavila mnohem víc.

km05@seznam.cz
07.05.2019 2 z 5

Příběh se rozjel docela dobře. Pořád jsem čekala, co se z toho vyklube a jaký nářez to bude. Bohužel, přišlo zklamání. Postava Carla mi byla od začátku velmi nesympatická, zatímco Lily se mi velmi zamlouvala. Prvních 100 stran super, pak 200 stran nuda, dalších 100 stran pouhé vyřešení všeho. Podle mě kniha obsahovala zbytečně moc zápletek, prostě jako by nebylo o čem psát :-(

LivN
05.05.2019 5 z 5

Knížku jsem odkladala kvůli nízkému hodnocení. A teď mě mrzí, že jsem ji nepřečetla už dřív. Patří k mojim nejoblíbenějším knihám. Bylo to WOW! Prostě super. A určite doporučuji nevynechávat prolog! Je tam z určitého důvodu.

Allla9
28.04.2019 5 z 5

Podle mě mrazivá a hodně napínavá knížka. - Náhody jsou jednou z těch věcí, které člověku připadají nemožné, dokud se nestanou ve skutečném životě.

slaska77
28.04.2019 3 z 5

Musím říci, že kniha se dobře čte, minimálně 2/3 knihy jsem váhala mezi 4 a 5 * a pokud by skončila po první části, úplně by to stačilo, ale upřímně ten konec mě nějak zklamal. SPOILER Autorka se sice snažila pohrát si s tématem viny a trestu, tenké hranice mezi dobrem a zlem, ale nakonec to vlastně skončilo v rozporu s touto snahou - hrozně černobíle. Hlavní hrdinka Lilly celou knihu touží po spravedlnosti, ale v závěru klidně nechá sedět ve vězení svou sokyni v lásce, i když se dozví, že vraždu nespáchala, to vše pod záminkou péče o svého syna a naprosto bezohledně vůči malé dcerce sokyně Carly, to jako fakt? Přitom se Lilly celou knihu trápí kvůli něčemu, co spáchala ve svých 18 letech.... no, sice hezky vybudované, plné zvratů, že čtenář nikdy neví, kdo za co může, krásná hra se zamlčováním skutečnosti, ale ten konec je prostě pro mě naprosto nepřijatelný, a proto padám s hodnocením na 3 *. Škoda. (duben: 2060 str.)

jana2302
07.04.2019 5 z 5

Úžasný psychologický román, kterému bych dala hvězdiček klidně deset. Je mi líto, že tu vidím tolik slabších hodnocení, ale myslím si, že to bude spíš tím, že tito čtenáři od knihy čekali něco jiného. Já miluji psychologické romány s nějakým tím napětím a třeba i krimi zápletkou a tento jsem si maximálně užila od začátku do konce. Skvěle propracovaná psychologie postav a vykreslení toho, jak se cesty osudu někdy mohou v životě vyvíjet. Žádná z postav v této knize není jednoznačně kladná nebo jednoznačně záporná, bylo mi jich všech vlastně líto - i ti, kteří se dopustili špatných činů, to nemysleli prvoplánově zle, vždy za tím bylo něco víc... Jo a jak tu padlo pár názorů, že je lepší začíst číst knihu bez úvodního prologu, tak já si to nemyslím. Autorka jistě věděla, proč knihu začíná takto a mě tohle baví, mít hned na začátku naťuknuto, kam příběh povede, ale zatím nevědět, kdo, proč.... a postupně vše rozplétat. A nebojte se, že by prolog prozradil vše a vy jste byli ochuzeni o zvraty a překvapení, to určitě ne. Já knihu maximálně doporučuji a autorce děkuji za skvělý zážitek.