Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328767/bmid_manzelova-zena-f8D-328767.jpg 4 576 203

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

kristie
22.07.2021 4 z 5

Milé překvapení. Tempo je spíš poklidné, ale tím, že je vyprávění rozděleno z pohledu Carly a Lily, mi to vlastně vůbec nepřišlo. Většina knihy je spíše psychologický román, který se pitvá ve vztazích a chování lidí. Hlavní postavy, které mají k ději co říct jsou vlastně jen 4, ale o to víc pak člověk přemýšlí nad tím, proč takhle jednají. Navíc tu je téma aspergerova syndromu, které knize dává něco navíc. A konec knihy nám zase nabídne alespoň náznak thrilleru...

Belanna
11.06.2021 2 z 5

Dočetla jsem, horko těžko.
Několik zajímavých zápletek vecpaných do jedné knihy. Začátek se vleče až druhá půlka knihy se malinko rozjede. Autorka popisuje dopodrobna malichernosti a ty vážné věci ustupují do pozadí. Postavy nejsou dvakrát sympatické.
Tahle knížka mě neoslovila.

smardice
02.06.2021 4 z 5

Celkem negativní recenze, ale mě kniha zaujala hodně, i díky pasážím, které se týkaly Aspergerova syndromu (ten byl pro mě celkem oblastí neznámou). Originální zápletka, propletené mezilidské vztahy ale hlavně lhát se nemá.

IvyLouve
15.05.2021 3 z 5

No že by toto bol psychologický thriller? Skôr krimi román pre ženy, ktorý by svojimi ,,originálnym” zápletkami schoval do vrecka nejednu taliansko-argentínsku telenovelu. V tomto prípade taliansko-britskú. Keď už prišiel asi dvadsiaty zvrat, už mi bolo skoro jedno, ako to teda vlastne je. Ale stále trochu lepšie ako Pokrevní sestra.

hlentilka
13.05.2021

Konec byl neskutečně překombinovaný.

Ajinka88724
27.04.2021

(Audiokniha) Hlas paní Milbachové by mi ani nevadil ale její věčné mlaskání a hlasité mlaskavé polikání bylo otřesné. Jinak děj úplně špatný není ale jednou stačilo. :)

roman9276
10.03.2021 2 z 5

Tohle byl další průser. Tady bylo špatně snad všechno. Děj se točí kolem asi čtyř postav, o některých si člověk řekne, že by měly bejt inteligentní, ale vono ty vole ne. Ani jedna z postav nebyla ničim sympatická, děj se kurevsky táhne a pak najednou BUM skočíme o nějakejch 10 let dopředu. Proč?! Na to nám vzápětí dává autorka odpověď, už se konečně někam dostáváme a děj začíná bejt konečně trochu zajímavej, odhalujeme některý věci a pak to autorka zase posrala. Tyhle hlavní postavy jsou podle mě splácaný tak z patnácti lidí minimálně, dějový linky se nám tady mixujou jedna z druhou a chvílema nedávaj moc smysl. Píčovina. Nečíst.

Allena24
20.02.2021 4 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity.
Chvílemi mě vtáhla a zaujala, ale mělo to i druhou stranu, kdy mě právnička Lily neskutečně iritovala.

VěraČamková
15.02.2021 2 z 5

nenáročná detektivka, ze začátku trochu rozvláčná, až v polovině jsem se nechala do příběhu vtáhnout, ale po knize bych už znovu nesáhla.

Fani
10.01.2021 2 z 5

Tohle se takmi strasne tahlo :( pořádně se zacalo neco dit az na nějaké strane 250. Kdyby byla zkracena ta prvni cast byla by to super kniha. Ikdyz byla trosku predvidatelna.

kramlinka88
16.11.2020 4 z 5

Kniha se mi libila :) Vzhledem k predchozimu slabsimu hodnoceni jsem vlastne ani nemela vysoke ocekavani, ale nakonec jsem byla spokojena :) Je pravda, ze konec byl malinko prekombinovany, a v pribehu byly obcas takove zaseky mensi, ale ve vysledku se mi to cetlo moc dobre, pribeh byl fajn, postavy byly dobre a verohodne vykreslene. Libila se mi postava Carly a jeji vyvoj, ale jeji Mamma mi teda nesedla vubec.....Hodne zajimave bylo cist o Tomovi / Danielovi a jejich specialnich potrebach, tohle tema je z me strany neprobadane a asi si nikdo kdo takove dite nema neumi predstavit cim si rodice musi kazdy den prochazet....takze dalsi plus je nahled do sveta lidi s poruchou autistickeho spektra. Pokud neocekavate nejake narocne cteni, smele do toho :)

Karolína92
13.11.2020 1 z 5

Pro mě to byla dřina, nemohla jsem se začíst. Táhlo se to, navíc žádná (pro mě) sympatická postava.

Bakana
11.11.2020 3 z 5

Ze začátku to vypadalo docela slibně. Takový románek o lidských vztazích, jak to vlastně osud dokáže všechno zašmodrchat.
Ale 2. část už mi nějak neseděla. Carla byla samozřejmě potvora non plus ultra, takoví lidé také existují. Jenže celý příběh byl takový rozvláčný... nevím ani jak to popsat. Možná je to nějaké moje rozpoložení, a kdybych si knihu přečetla o rok dřív, hodnotila bych jinak.

Aneta13
23.10.2020 3 z 5

Knížka se mi dobře četla, ale děj byl vleklý a na konci až moc neuvěřitelný. Konec byl zbytečně překombinovaný.
A Carla mě tedy dost štvala. Nejdříve mi ji bylo líto, ale pak už vůbec. Je vidět, že se na ní špatné dětství poznamenalo.

sarkaditt
27.09.2020 5 z 5

Druhá kniha od autorky a opět se mi hodně líbila. Dej od začátku čtivý, od druhé části až do konce plný zvratů. Krásně odsejpal :) Autorky dávám do oblíbených, její styl psaní mi hodně vyhovuje :)

mStationka
15.09.2020 3 z 5

Příběh zbytečně dlouhý, 1/2 mě moc nebavila, ta druhá půlka knihy už byla zajímavější každopádně není to nic, z čeho bych si hrcla na zadek.

janina66
01.09.2020 3 z 5

(audio) Hlas Ivany Milbachové, která knihu namluvila, mně byl hodně nepříjemný. Až jsem chtěla poslech vzdát, ale postupně jsem si zvykla. Jinak děj mi přišel dosti natahovaný. Myšlenkové pochody Lily se mi nelíbily. Do 1/2 knihy mně nebyla sympatická, ale v druhé půlce jsem jí naopak fandila. Bavila mě malá Carla, velká už NE! Ale celkově mě kniha neoslovila.

lee5747
29.08.2020 3 z 5

Knížka se docela dobře čte, nicméně dej mi přišel docela natahovaný, není to nic z čeho by člověk zůstal dlouho paf a po chvíli na ni asi i zapomenu. Ale jako jednorázová oddychovka super.

aneta2901
19.08.2020 4 z 5

Druhá knížka kterou jsem od této autorky četla a opět 4 hvězdičky. Bylo to čtivé, ale tentokrát tak předvídatelné (dokonce i pro mě, pro člověka který nikdy neví kdo za čím stojí :D )
Konec byl teda trošku překvápko, ale i tak. Opět bych knihu nezařadila mezi thrillery, ale do psycha určitě ano ;)

Verpax
18.08.2020 4 z 5

Ctiva kniha. Celkem mě bavila, i když na konci trochu zmatek :)