Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328767/bmid_manzelova-zena-f8D-328767.jpg 4 576 203

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

LenkaGonn
30.07.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Psychologicky i celkem dobře vystavěné, ale moc sdlouhavé a už pak překombinované.

Mesicnililie
24.07.2020 5 z 5

Pecka! Tahle knížka mě bavila.Napínavý děj, zajímavá zápletka a skvělý závěr. Navíc moc hezky napsané.

Trolice
06.07.2020 5 z 5

Kniha se četla dobře, ale konec mi přišel trošku zamotaný

reňa30
19.06.2020 3 z 5

Kniha na plný počet hvězd zdaleka nemá, ale za nápaditý děj ty tři hvězdy dávám..shrnutí :prostě to šlo číst, ale na zadek si z toho nesednu :-)

mekkinka
20.05.2020 3 z 5

Neřekla bych, že to je špatná kniha, jsou tam zajímavé zvraty občas. Ale že by mě nadchla na 100% se také říct nedá. Dávám 3 hvězdy

IHT
18.05.2020 5 z 5

Mile prekvapeni! Sahl jsem po narocnejsim obdobi po oddechovem titulu a byl jsem potesen kvalitou pribehu. Hlavni prednosti je uveritelnost, texty male Carly jsou prijemne, Lily je sice nekdy dost otravna, ale takovi lide proste byvaji ;)
Akorat postava JT mi prisla trochu nerealna... ale s ohledem na diagnozu to zas tak rusive nepusobi.
Urcite to neni posledni vec, co si od autorky prectu :)

maličkán
12.05.2020 5 z 5

Zakoupila jsem za pár korun v LK a moc příjemně mne překvapila. Litovala jsem malou Carlu a obdivovala Lily, než vyšly najevo všechny skutečnosti. Od první do poslední stránky žádná hluchá místa, velice čtivé. Hned jdu na další dílo autorky Pokrevní sestra.

KáťaM.
09.05.2020 4 z 5

Manželova žena mě velmi mile překvapila. Vzhledem k hodnocení na Databázi knih jsem neměla velká očekávání, mně se ale moc líbila. Je o čerstvě vdané právničce Lily, která před svým manželem leccos skrývá stejně jako on před ní. Její kapitoly se střídají s vyprávěním její sousedky Carly, maličké holčičky, která žije se svou maminkou a vypořádávají se s tím, že jsou přistěhovalkyně z Itálie. Životy Lily a Carly se v různých etapách života protnou a my čtenáři sledujeme, co dokážou nevinné malé lži, které se postupně nabalují. Asi do třetiny knihy jsem měla pocit, že poslouchám rodinné drama a ne psychologický thriller, ale zhruba od třetiny se atmosféra proměnila. Fascinoval mě především popis postav - autorka nám je dokázala dostat tak blízku k tělu třeba tím, že nám napsala, jaký parfém zrovna použily. Oceňuji hlavně to, že jsme se v příběhu setkali s právničkou, která nutně neměla sexy tělo (byla dokonce při těle) a ani nevyhrála každý svůj případ, to bylo velmi sympatické, postavy právníků mě v knihách velmi rozčilují, protože jsou mimo realitu, tady to ale byla jiná káva. Mrzelo mě, že zápletky pak byly rozuzleny takřka na jeden nádech. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu. Ivana Milbachová se moc příjemně poslouchala. Za mě velké doporučení!

marimari
25.04.2020 4 z 5

Četla se dobře, chvílemi mě štvaly některé vlastnosti hlavních hrdinů- až neschopnost sebeovládání a slabost v klíčových situacích a bezohlednost k sobě i druhým. Spravedlnost, pravda, jsou v příběhu jenom pouhá slova. Není to moje srdcovka, ale nelituji, že jsem ji četla.

jaroiva
09.04.2020 5 z 5

Musím dát plný počet za čtivost a množství zvratů a lží, které kniha snesla, aniž by se příběh rozsypal.
Přitom mě to nepřestalo bavit.
Rozhodně bych knihu neoznačila za thriller, spíš takový detektivní románek. Žádná hodnotná literatura, ale mělo to něco do sebe.

Gallaxy
30.03.2020 3 z 5

Na začátku jsem měla nutkání knihu odložit, ale protože to prostě nedělám, tak jsem četla dál. Trvalo mi než jsem se začetla, ale pak mě knížka hodně chytla a četla jsem každou volnou chvilku. Děj byl na můj vkus až moc překombinovaný, ale v konečné fázi jsem měla z knihy velmi pozitivní dojem a bavila mě.

Zzofinka
11.03.2020 3 z 5

Knížku jsem dočetla, ale občas jsem sledovala procenta, kolik ještě zbývá. Vlastně mi tu nikdo není sympatický, snad jen malá holčička Carla v první polovině. Kvůli ní jsem tu knížku vlastně neodlozila, její část mé bavila, část Lily pro mě byla sed a nuda, nějak mi to přišlo neautenticke. Druhá polovina nabere na obrátkách, konec se čte už sám. Možná bych knížku o sto nebo i dvě stovky stránek zuzila, aby to mělo větší spád. Tlustá kniha není vždy zárukou, že bude dobrá...

siginek9
04.03.2020 2 z 5

Bohuzel prvni pulka nuda, druha cast super, ale nebyt toho, ze knihy docitam, odlozila bych ji ......

oranginka
26.02.2020 3 z 5

V záplavě psychologických románů, které teď vycházejí jak na běžícím pásu, nenadchne, neurazí... Bylo tam pár momentů, které mne překvapily, ale jinak docela předvídatelný děj. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale přidávám jednu za čtivost, ta se knize upřít nedá.

poki1982
20.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Za den jsem měla přečteno. Příběh mě opravdu vtáhnul i přes to, že je specifický a nemusí sednout každému.

evineckY
16.02.2020 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Autorka poukazuje, jak je život složitý a není jen růžový ani černobílý.

andrea6284
14.02.2020 4 z 5

Zajímavý příběh a hodně na zamyšlení nad institucí manželství a lásky.

Jitkarka
01.02.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla po perfektní Pokrevní sestře a opět nezklamala. Nešlo přestat číst. Toto je přesně můj styl, úplně mi bylo líto, když jsem knihu dočetla. Rozhodně začnu shánět další autorčina dílka. Top!

Radka1911
27.01.2020 4 z 5

Napínavý psychologický thriller, ve druhé polovině knihy už se od čtení neodtrhnete.

_Michelle_
23.01.2020 5 z 5

Spletitá, zajímavá a neotřelá kniha potvrzující fakt, že nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. Vnímání věcí mnohdy totiž zásadně ovlivňuje jejich prezentace a úplnost (či spíše neúplnost) předestíraných informací. Bylo o čem přemýšlet, bylo na co napjatě čekat a zívání mělo vstup zakázán. Takže značka IDEÁL. Z pestrého obsahu knihy si lze odnést mnohé. Třeba já si po jejím dočtení říkám, že důvěra se nemusí vyplatit a karmu není dobré nikdy podceňovat. Sečteno, podtrženo, byl to pro mě netradiční čtenářský zážitek, u kterého mi ani nevadila závěrečná překombinovanost příběhu.