Manželka a vdova

Manželka a vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535899/bmid_manzelka-a-vdova-6613fdf31b429.jpg 4 31 31

Na pozadí sugestívnej atmosféry ostrovného mesta ponoreného do najtuhšieho zimného spánku sa odohráva napínavý triler vyrozprávaný z dvoch perspektív: prvou rozprávačkou je čerstvá vdova Kate, ktorej smútok narastá úmerne tomu, čo sa dozvedá o tajnom živote a odvrátenej tvári svojho zavraždeného muža. Druhú perspektívu ponúka obyvateľka ostrova Abby, ktorej svet sa obráti hore nohami, keď musí čeliť pribúdajúcim dôkazom o vine svojho manžela. Nič na ostrove však nie je také, ako sa spočiatku zdá. Elegantná Kate začína tušiť, že v jej manželstve to škrípe. Je nesamostatná, úplne podriadená svojmu mužovi a život bez neho si nevie ani predstaviť. No keď sa John nevráti z lekárskeho sympózia v Londýne a Kate zistí, že manžel už tri mesiace nepracuje na pôvodnom pracovisku v nemocnici, zdesene si uvedomí, že žila s neznámym cudzincom, ktorý u nej hľadal bezpečný prístav. Jednoduchá predavačka Abby pracuje na ostrove v miniatúrnom supermarkete. Má zvláštnu záľubu v preparovaní zvierat a rada behá dlhé trate po pobreží. Veľa času trávi s lesbickou priateľkou, miestnou policajtkou. Je spokojná so svojím životom, oddane sa stará o atraktívneho manžela Raya a má plné ruky práce s deťmi – rebelujúcimi a ťažko zvládnuteľnými tínedžermi. Konflikt medzi mužmi postupne vychádza najavo a pokračuje konfliktom Kate a Abby. Každá z nich rozpráva svoj príbeh paralelne s príbehom tej druhej a naoko nezlučiteľné osudy sa postupne zlievajú do jedného celku, aby sa ich cesty nakoniec skrížili v pôsobivej scéne, kde každá zachraňuje vlastnú rodinu. Brilantne spracovaný príbeh s neopakovateľnou strhujúcou atmosférou vedie čitateľa kľukatými cestičkami ľudských osudov až na okraj útesu, kde mu položí dôležitú otázku: Ako dobre poznáme ľudí, s ktorými žijeme a ktorých milujeme?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Publixing , Tatran (Bratislava)

The Wife and the Widow , 2019

Interpreti: Michaela Kapráliková

Tamirai
14.04.2023 3 z 5

Dobrá knižka. Odhalila som však zápletku , to ma trošku mrzí, ale aj tak to bol dobrý thriller. :) Za prečítanie určite stojí.

knihomolka_eli
17.11.2022 5 z 5

Super knižka. Od autora ma bavila aj Nezvestná, ale táto ju predbehla.
V knižke sa striedajú kapitoly dvoch žien -manželky a vdovy.
Kate je vo svojom živote dosť odkázaná na svojho manžela, nevie si predstaviť život bez neho. Jedného dňa Kate aj so svojou dcérou čakajú na letisku Johna, ktorý sa má vrátiť zo služobnej cesty z Londýna. Z lietadla ale nevystupuje. Kate zistí, že už 3 mesiace nepracuje. Kto je vlastne jej manžel? A čo sa s ním stalo?

Abby pracuje v supermarkete. Jej záľubou je preparovanie zvierat. Celé dni sa stará o svoje deti a muža Raya. Abby však o svojom manželovi zisťuje veci, s ktorými si nevie vôbec poradiť. Osloví aj svoju priateľku - policajtku. Pozná vôbec Raya? Kto je muž, ktorého si vzala?

Cesty oboch žien sa však nečakane skrížia. A teda výusti to do riadnej scény.
Čo všetko sme ochotní spraviť pre svojich najbližších? A akými ľudmi sa pre nich dokážeme stať?

Knihu som čítala jedným dychom. Za mňa naozaj skvelá a napínavá. Netipla by som správne nič, ani keby som ako chcela. Autor všetky informácie dávkuje postupne. A potom...
Po tom všetkom som si prečítala autorov doslov, kde píše, že jeho cieľom bolo v podstate prinútiť čitateľa zmätene prevracať strany naspäť a zamýšľať sa čo prehliadol....a ja som skutočne v istom bode prestala čítať, začala som prevracať strany naspäť a potrebovala som pár sekúnd na spracovanie toho, čo sa vlastne udialo a ako sa autor s čitateľom dokonale zahral. A toto nedokáže každý autor. Mimochodom určite ho nečítajte skôr, aj autor vás bude varovať, je tam plno spojlerov. Autorova manželka mu pomohla vymyslieť, kto bude vrah a autor to napísal neskutočne dobre. Dúfam, že sa podobnej spolupráce od nich ešte dočkáme a super sú aj autorove poďakovania, zas som sa z chuti zasmiala :)

Lexie321
02.06.2022 5 z 5

Fantastická kniha. Dej bol vyrozprávaný cez dve ženy vdovu Kate a manželku Abby, ktorých príbehy boli prekvapivo prepletené. Kniha sa veľmi rýchlo a ľahko sa čítala. Od úplného začiatku bol človek ponorený do záhady. Odporúčam!

josska
21.08.2021 5 z 5

za mě překvapení,,v jednoduchosti je krása,,,dvě dějové linie,,vdova Katte a manželka Abby,,osudy se propojí do vyustění příběhu,,Audiokniha.

85098211
24.02.2021 5 z 5

Tato autorova kniha se mi líbila o dost víc než jeho prvotina. Příběh je úplně jiný a nepostrádá originální zápletku. Je vyprávěn ze dvou pohledů - jak už samotný název napovídá - tedy vdovy Kate a manželky Abby. Poměrně dlouho jsou to dvě paralelní linie, ale nakonec splynou v jednu jedinou. Kniha je napínavá a dobře se čte. Myslím, že zde už autor tak trochu vyzrál, proto se zlepšil i jeho styl psaní? ;-) Nejdřív jsem nevěděla, komu bych měla fandit - zda Kate, která není na začátku představena zrovna v nejlepším světle, nebo Abby s její zálibou ve vycpávání zvířat. A potom zde máme i Johna, Raye a další postavy - některé více, jiné zase méně zajímavé. A také jedno temné tajemství z minulosti, které musí zůstat skryté za každou cenu... Každopádně na konci knihy mne překvapilo, jak si autor s vyřešením celého případu poradil ;-). Tentokrát tedy dávám plný počet a na další setkání s ním se budu časem zase moc těšit...

Ďumbierka
02.10.2020 4 z 5

Christian White nesklamal.
Radí sa medzi moje srdcovky.
Ja som išla “NA ISTOTU” bez anotácie, lebo sa mi veľmi páčila autorova prvá kniha Nezvestná.
Tá bola naozaj výborná!
Rovno som sa pustila do Prológu a zostala som kukať.
Pamätám si ten moment a dostal sa mi pod kožu.
Dokonca som si Prológ čítala viackrát.
Kniha je opäť písana tak, že sa nám kapitoly striedajú a raz nám rozpráva príbeh VDOVA (Kate), matka, milujúca manželka a sivá myška a raz MANŽELKA (Abby), predavačka v potravinách, mama dvoch detí, milovníčka krimi príbehov o vrahoch a ako hobby - preparuje uhynuté zvieratá.
Charaktery úplne iné.
O to je to zaujímavejšie.
Zápletka príbehu je na začiatku jednoduchá. Čakáte čo sa stane a stane sa to. A potom sa to trošku zmení.
V jednoduchosti je proste krása a tu to tak skvelo funguje!
Mala som svoj tip, ktorý mi vyšiel, ale len z časti. Všetko má svoj čas a robiť unáhlené závery je zbytočné. To som zistila, ale aj tak som si nedala pokoj .
A hlavne, mňa autor tým zvratom v knihe totálne dostal a splnilo sa mu presne to, čo si želal v “Autorovej poznámke” na konci knihy - nečítajte ju skôr, sú tam spoilery.
Ale teda, po objavení zvratu som hneď listovala knihou dozadu. Toto sa podarilo a kto za tým je, no som spokojná.
Koniec napínavý, akčný, až som verila, že to skončí inak.
U autora je podľa mňa v jeho knihách - cítiť vplyv S.Kinga. Má ho podľa mňa rád.
Minimálne vždy nejaká postava číta jeho knihu alebo padne zmienka na film. Dokonca jedna scéna s bicyklom a kanálom...už mi chýbal len klaun.
No mne sa to páčilo.
Autor je psíčkar a pri jeho knihách sa vždy teším na jeho Poznámky a Poďakovanie.
Knihu môžem len a len odporučiť.
Navyše sychravé, zimné/jesenné počasie, také nájdete aj v knihe na ostrove Belport, atmosféra - skvelá a ja už chcem ďalšiu autorovu knihu.

ilovebook88
11.08.2020 5 z 5

Zaujímavá kniha, kde som až neskôr zistila čo sa vlastne deje???? nemôžem prezrádzať podrobnosti lebo by ste hneď vedeli o čo sa jedná..napínavé, dočítané za jeden deň.

Christian White
australská