Manželé odvedle

Manželé odvedle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 4990 1475

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

adabraz
16.05.2023 3 z 5

Dobrá knížka, i když už jsem od autorky četla asi i lepší :). Nejvíce nabušený je konec. Prostředek knížky se docela dost táhl. Jinak ale doporučuji.

Petra101
01.05.2023 3 z 5

Bylo to napínavé, konec trosku divny,ale cist se to dalo,Lapena dobre pise,libi se mi jeji styl,ale na plny pocet hvezd to nebylo..

popeluška
17.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. To byla tedy jízda a ten konec... no to jsem nečekala.. mám knihy od autorky ráda.

Iva095
24.03.2023 3 z 5

Rodiče mále Cory jdou k sousedům na oslavu a holčičku nechaní doma v postýlce spát s tím, že jí budou každou půl hodinu chodit kontrolovat. Jenže když se pak v noci vrátí domů tak najdou prázdnou postýlku. Co se stalo Cory? Kdo jí unesl? Žije nebo ne?
I přesto, že se knížka četla úplně sama tak toto byl jeden z těch slabších thrillerů. Nebylo moc těžké odhadnou kdo co provedl. Celý příběh byl v celku dobrý až na ten konec ten byl divný. Od této autorky je to první knížka co jsem četla a určitě se brzy pustím do další.

Pert
17.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla zas tak ctiva, jak se pise na zadní straně obálky. Jinak se mi celkem líbila, ale ten konec? Co to jako mělo být? Anne zabila Cynthii? A půjde sedět nebo ne? Vzhledem k tomu, že to nemá pokračování, tak takové zakončení nechápu.
A ještě Anina disociativní porucha- v celé knize byly jen dva incidenty, které ta porucha zavinila. Z té dívčí školy a konec. Ale proč to tam bylo? Pro dej to nemělo význam, mozna se Anne zbavila Cynthie, ale ten konec opravdu nechápu. Jakou dohru to mělo, ta nehoda na škole? Zadnou. Takový nápad měl větší potenciál a autorka ho naplno rozhodne nevyuzila.
Ještě jsem.nepochopila, jak to tedy bylo s tím bodýčkem- proč si Anne nevzpomnela, jak ji převlékala.

Nofar197
15.03.2023 4 z 5

Moje první Shari Lapena. Příběh Marca a Anne, kteří jsou vystaveni těžké zkoušce poté, co beze stopy zmizí jejich malá dcerka Cora, se četl dobře, přesto jsou tam jistá ale. Nechci předem prozrazovat děj,takže dávám čtyři hvězdičky kvůli zmíněným ale.

Diggitty
01.03.2023 2 z 5

Já vám nevím, čekala jsem trochu víc. Napínavé to bylo, čtivé taky, nicméně dost předvídatelné. Ale možná je to tím, že čtu spoustu thrillerů a někdy je to na jedno brdo. Nicméně, určité dám víc knížek od této autorky. :)

šipek
06.02.2023 4 z 5

Tak v první řadě mě zaujalo kolik je zde komentářů k této knize. To je teda čtenářů. Tak musím říct, že se to četlo velice dobře a příběh přinesl každou chvilku nové překvapení. Co postava to nějaké tajemství, prostě jak je to i v životě. Za mě to ale na pět hvězdiček nebylo.

MiJant
05.02.2023 4 z 5

Na to že nečítam detektívky, ma knižka zaujala dosť rýchlo, na 2x prečítaná. Keď budú aj ostatné takéto, budem si ich kupovať častejšie. Príbeh sa zdal rutinný, ale stále vychádzajúce na povrch nové skutočnosti ma držali v strehu. V polovici sa zdalo všetko vyriešené, ale opak bol pravdou. Škoda toho úplného záveru, ale v poho, aj tak sa dá..

simca9342
27.01.2023 5 z 5

Před pár lety jsem dočetla a děj ve mě zůstal doteď. Řeknu to upřímně: Mít sousedku , která by nechtěla , abych s sebou na návštěvu vzala své dítě , pro změnu já odmítnu jít k ní. Rodina z knihy to sice také zvažovala , ale nakonec odešli a dítě nechali bez dozoru. Sice ho každých pár minut chodili kontrolovat, ale při poslední návštěvě dětského pokojíčku v postýlce nebyla...
Strach a nervozita , co je s Cory by zničila úplně každého, ale pro Annie a Marca to bylo mnohem horší. Uvidí ještě dcerku někdy? Postupně ze všech sousedů, přátel a známých vyjde něco, co by málokdo čekal.

IvaniceTamta
23.01.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji za jeden večer a byl to napínavý večer! Určitě do své knihovny pořídím další knihu od autorky.

VéjaTarabová
12.01.2023 3 z 5

Příběh velmi zapletený. Úvod přímo vhozený do děje, zločin spáchaný hned na začátku – nebylo na co čekat, a tak to má být. Autorka nám předhazuje neustále nová fakta, že jsem si ani moc nestihla vytvořit vlastní domněnky. Jednoduše jsem věřila tomu, čemu ona chtěla abych věřila. Promyšlenost tady hraje hlavní roli. Každá postava něco tají. Počet stránek naprosto ideální. Se zakončením jsem spokojená.

„Teprve když sen skončí, uvědomíte si, jak byl zvláštní a že ve skutečnosti žádný smysl nedával.“

jjanca
07.01.2023 4 z 5

Na Shari sa dá vždy spoľahnúť. Jej knihy sú pre mňa oddychovkami, pri ktorých vypnem a zároveň sa od nich neviem odtrhnúť. Nebolo to inak ani s touto knihou. Príbeh ma chytil od začiatku a aj keď je vieme, kto Coru uniesol celkom rýchlo, autorka si pre nás pripravila pár prekvapení. Hviezdičku strhávam za to, že som zápletku odhadla, knihu napriek tomu doporučujem.

TeriLoch
03.01.2023 4 z 5

Knihy Shari Lapeny asi nikdy nezklamou. Napínavý zajímavý příběh, ve kterém vás možná překvapí, čeho jsou lidé všeho schopní.
Každopádně jsem od autorky četla i lepší, ale i tak rozhodně doporučuji ! :)

ninano
01.01.2023 4 z 5

Kniha má velký potenciál, ale působí tak nějak nedotaženě.

lassse
31.12.2022 3 z 5

Čte se to lehce, to jo, ale nepřesvědčilo mě to. Některé popisy a chování aktérů pak jsou celkem komické.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Neskutečně napínavý thriller, byla jsem napnutá od začátku až do konce, pravého viníka jsem vůbec netušila a začalo se to hezky skládat ke konci, kde to všechno hezky klaplo do sebe, jak to má být. Zatím můj nejoblíbenější thriller od Shari.

Vixiene
17.12.2022 2 z 5

2,5/5

Manželé odvedle ve mně zanechali zhruba stejný dojem jako Někdo cizí v domě.

Rodiče nechají své půlroční dítě samotné v domě a odejdou k sousedům na oslavu. Byť chodí kontrolovat své dítě s pravidelností, tak pozdě v noci zjistí, že jim dcerka zmizela. Začíná tedy okamžité vyšetřování a všichni doufají, že se dítě najde a u toho si kladou otázku, proč by chtěl někdo zrovna jim ukrást jejich mimino.

Opět mě u autorky nezklamala čtivost. Typické jednoduché věty, bez složitějších souvětí, krátké kapitoly a poměrně málo postav, ve kterých se člověk neztrácí. Co mi ale opět chybí je propracovanost jednotlivých postav - víceméně o nich nemáme nic moc řečeno a upřímně zrovna v tomto případě mi byli snad všichni tak moc nesympatičtí, že jsem se velice často držela za hlavu :D

Kniha není špatná, ale ničím nepřekvapí ani nenadchne, zápletku odhadnete velice brzy a nějaké velké zvraty bych taky nečekala, nicméně chápu, čím je autorka tak oblíbená v našich čtenářských kruzích. Poslouchala jsem v audioknižní podobě a načtená byla moc hezky a poutavě.

Ishir
15.12.2022 5 z 5

Kniha plná překvapení a zvratů.

jarkaska
11.12.2022 4 z 5

Tato kniha se mi nečetla tak dobře, jako Nevítaný host, kterou jsem nerada odkládala. Snad to bylo tím únosem malého dítěte, které provedl vlastní otec. Sice roli v tom hrál tchán. Jak jsem se dočetla, šlo o první thriller spisovatelky. Takže jsem nezanevřela a za nějaký čas se k jejich knihám vrátím.